Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic gminnych w Pabianicach w 2024 roku masą mineralno – bitumiczną - zamówienie uzupełniające
Zarząd Dróg Miejskich w Pabianicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00126737
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00126737/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-03-01 19:35
- Lokalizacja
- Pabianice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8d41a874-305c-44b4-92d0-70a7e4e50691
- Identyfikator
- 7312053808
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126737 z dnia 2025-03-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic gminnych w Pabianicach w 2024 roku masą mineralno – bitumiczną - zamówienie uzupełniające
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Pabianicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365914881
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warzywna 1
1.5.2.) Miejscowość: Pabianice
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: (42) 215-97-72
1.5.8.) Numer faksu: (42) 215 -95-37
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdm.pabianice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zdm.pabianice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8d41a874-305c-44b4-92d0-70a7e4e506911.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic gminnych w Pabianicach w 2024 roku masą mineralno – bitumiczną - zamówienie uzupełniające2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d41a874-305c-44b4-92d0-70a7e4e50691
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126737
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00072086/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic gminnych w Pabianicach w 2024 roku masą mineralno – bitumiczną - zamówienie uzupełniające
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00532364
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawą wszczęcia postępowania jest art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Pzp (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późniejszymi zmianami). Zamówienie podstawowe zostało wszczęte w trybie podstawowym - wariant 1 pn. Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic gminnych w Pabianicach w 2024 roku masą mineralno – bitumiczną. Jego
przedmiotem było wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic gminnych w Pabianicach w 2024 roku masą mineralno – bitumiczną.
W dniu 21.02.2024 roku w BZP pod nr 2024/BZP 00213372 zostało opublikowane ogłoszenie o zamówieniu, w którym (pkt 4.2.14.)), przewidziano udzielenie zamówienia podobnego do wysokości 50 % wartości zamówienia
podstawowego i polegających na powtórzeniu robót budowlanych o podobnym charakterze. Podobny zapis zawarty został również w swz.
Zamówienia podstawowego udzielono w dniu 22.03.2024 roku.
Tak więc wszystkie wymogi ustawowe zostały dochowane.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 8/ZDM/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 29366,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych na ulicach będących w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach. Zakres rzeczowy obejmuje wykonanie remontu ubytków w nawierzchniach bitumicznych asfaltobetonem „na gorąco” dla KR 1-2 o wielkości 230,00 m2 ubytków o średniej głębokości 5 cm.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
- wycięcie\frezowanie uszkodzonej nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów,
- oczyszczenie ubytków z usunięciem rumoszu,
- ogrzanie bitumu i skropienie uszkodzonego miejsca,
- rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej lub w dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzenia,
- zagęszczenie poszczególnych warstw ułożonej mieszanki,
- smarowanie rozgrzanym bitumem połączenia krawędzi ubytku i nawierzchni,
- uprzątnięcie terenu po przeprowadzonych robotach drogowych.
3. Zakres prac, sposób wykonania oraz tryb odbioru szczegółowo określają:
a) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
b) Kosztorys nakładczy (przedmiar robót) - załącznik do opisu przedmiotu zamówienia.
4. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: miasto Pabianice.
5. Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 12 – miesięcznej gwarancji na zrealizowany (wykonany) przedmiot zamówienia, datą rozpoczęcia okresu gwarancji będzie data podpisania końcowego bezusterkowego protokołu odbioru końcowego, udzielona gwarancja nie wyłącza odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy wynikającej z przepisów Kodeksu Cywilnego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 50000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 50000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 50000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo Drogowy Spółka z o. o. Spółka komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367907885
7.3.3) Ulica: ul. Piotrkowska 276 bud. A
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 90-361
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 50000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-31| 2025-03-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |