Świadczenie usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych dla czytelników Biblioteki Miejskiej w Łodzi w 2024 r.

Biblioteka Miejska w Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00126771
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00126771/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-01 22:17
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb96ee7d-b519-11ee-b628-1a85378e6c0a
Identyfikator
7252249694
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi bazy danych

Wykonawcy

1 przyznane

LEGIMI SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126771 z dnia 2025-03-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych dla czytelników Biblioteki Miejskiej w Łodzi w 2024 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Biblioteka Miejska w Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369129529

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Wolności 4

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 91-415

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@biblioteka.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.biblioteka.lodz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb96ee7d-b519-11ee-b628-1a85378e6c0a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych dla czytelników Biblioteki Miejskiej w Łodzi w 2024 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb96ee7d-b519-11ee-b628-1a85378e6c0a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126771

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00045778

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

[Numeracja zgodna z SWZ]
5.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych dla czytelników Biblioteki Miejskiej w Łodzi w 2024 r.
5.2. Wykonawca powinien umożliwić dostęp do 17,5 mln. stron oferowanych wydawnictw.
5.3. Wykonawca powinien posiadać w swojej ofercie co najmniej 40 tys. tytułów literatury pięknej oraz literatury faktu w formie e-book oraz co najmniej 20 tys. tytułów literatury pięknej oraz literatury faktu w formie audiobook.
5.4. Wszystkie zaoferowane tytuły muszą być dostępne w języku polskim oraz mogą posiadać wersje w językach obcych.
5.5. Czytanie udostępnionych publikacji nie może wymagać od czytelnika stałego połączenia internetowego.
5.6. Czytelnik musi mieć dostęp do zaoferowanych wydawnictw zarówno na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych w tym na czytnikach m. in. inkbook, pocketbook.
5.7. Czytelnik biblioteki uzyska dostęp do wybranych tytułów za pomocą kodów dostępowych wydawanych czytelnikom biblioteki przez Zamawiającego. Ich miesięczna liczba musi być nieograniczona. Kody muszą być ważne maksymalnie 1 miesiąc.
5.8. Wszystkie udostępnione tytuły muszą być jednocześnie dostępne dla nielimitowanej liczby czytelników biblioteki.
5.9. Czytelnik musi mieć możliwość uzyskania wielokrotnego dostępu do każdego z zaoferowanych tytułów.
5.10. Zamawiający musi mieć dostęp do danych statystycznych dotyczących ilości udostępnionych czytelnikom tytułów oraz kodów dostępowych za okres minimum jednego miesiąca.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 300000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 300000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 300000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Legimi S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7781460897

7.3.3) Ulica: Obornicka 330

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-689

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-01-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-03-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi