Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: „Przebudowa przejścia dla pieszych droga Krajowa nr 94 ul. Chojnowska, Legnica.”

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00000357
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00000357/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-03 09:51
Lokalizacja
Legnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-48084b55-5bf9-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6910018833
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00000357 z dnia 2022-01-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: „Przebudowa przejścia dla pieszych droga Krajowa nr 94 ul. Chojnowska, Legnica.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390278090

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Legnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdm@zdm.legnica.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdm.legnica.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.platformazakupowa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: „Przebudowa przejścia dla pieszych droga Krajowa nr 94 ul. Chojnowska, Legnica.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-48084b55-5bf9-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00000357

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00311533/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DP/42/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie podzielone jest na dwa etapy:
Etap 1 – roboty elektryczne w formule „zaprojektuj/wybuduj” obejmuje:
1) Opracowanie projektu wykonawczego,
2) wykonanie załącznika do zgłoszenia robót budowlanych niewymagających decyzji pozwolenia na budowę,
Roboty budowlane elektryczne na obiektach:
1) Wykonanie 2 tablic z informacją o dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 roku.
2) Naświetlacz dla ruchu w kierunku centrum:
3) Naświetlacz dla ruchu w kierunku wyjazdu z Legnicy
Etap 2 - przebudowa przejść dla pieszych - Zmiana oznakowania na pasach ruchu.
W ramach projektowanej organizacji ruchu drogowego zaproponowano rozwiązania mające na celu uspokojenie ruchu w ciągu ulicy Chojnowskiej, na odcinku od ulicy Lwowskiej do ulicy Gładysza w Legnicy, których efektem będzie zmniejszenie prędkości pojazdów oraz poprawa bezpieczeństwa słabszych uczestników ruchu w rejonie przejść dla pieszych. Jako zasadę przyjęto utrzymanie istniejącej geometrii ulicy, a zmiany dotyczą wyłącznie organizacji ruchu.
W przyjętym rozwiązaniu głównym czynnikiem jest podniesienie jakości i czytelności oznakowania w obrębie przejść dla pieszych projektując m.in. wysunięte wyspy przy krawędzi jezdni, celem poprawy zauważalności pieszego oczekującego na przejście przez jezdnię. Jako element uspokojenia ruchu zaproponowano budowę wysp na przemian przy krawędzi jezdni oraz w osi jezdni, celem fizycznego zmuszenia kierujących pojazdami do zmniejszenia prędkości. W celu poprawy dostrzegalności przejść dla pieszych zaproponowano zmianę oznakowania pionowego znaków D-6 i wykonanie ich na fluoroscencyjnym tle oraz przejścia dla pieszych w kolorze czerwonym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Nie złożono żadnej oferty
2022-01-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane