Budowa wewnętrznej drogi osiedlowej obręb ulicy Kartuskiej i Jacka Malczewskiego
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00001700
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00001700/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-04 08:08
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-654ebc6f-ad80-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5840203274
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00001700 z dnia 2022-01-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wewnętrznej drogi osiedlowej obręb ulicy Kartuskiej
i Jacka Malczewskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna administracji samorządowej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa wewnętrznej drogi osiedlowej obręb ulicy Kartuskieji Jacka Malczewskiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-654ebc6f-ad80-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00001700
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005662/128/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa drogi dojazdowej do budynków ul. Kartuskiej od nr 68 do nr 126 w ramach zadania pn.: "Budowa i przebudowa dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00046483/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 50/BZP-U.510.36/2021/KW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: Budowa wewnętrznej drogi osiedlowej obręb ulicy Kartuskiej i Jacka Malczewskiego.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Wytyczenie prac w terenie,
b) Usunięcie drzew i krzewów,
c) Wykonanie robót ziemnych,
d) Wykonanie odwodnienia,
e) Wykonanie konstrukcji oraz nawierzchni jezdni i pieszojezdni,
f) Wykonanie zjazdów, chodników i utwardzeń,
g) Wykonanie trawników,
h) Wykonanie prac porządkowych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34953300-5 - Chodniki
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na podstawie art. 260 ust. 2 oraz na podstawie art. 253 ust. 1 i ust. 2 w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021r. poz. 1129 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, odrzucił ofertę wykonawcy WPRD GRAVEL Sp. z o.o., ul. Żaglowa 2, 80-560 Gdańsk oraz unieważnił postępowanie na podstawie przesłanki, o której mowa w art.255 pkt 3 ustawy Pzp.
Oferta złożona przez Wykonawcę - WPRD GRAVEL Sp. z o.o., ul. Żaglowa 2 , 80-560 Gdańsk podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp w zw. z art. 266 ustawy Pzp, ponieważ, w/w wykonawca nie wyraził pisemnej zgody, o której mowa w art. 307 ust. 2 ustawy Pzp, na przedłużenie terminu związania ofertą. Zamawiający pismem z dnia 14.12.2021r. sygnatura
BZP-U/2021/KW, zwrócił się do wykonawcy o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 dni wraz z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Zgodę należało wyrazić do dnia 18.12.2021r. Przedmiotowa zgoda nie została przez Wykonawcę wyrażona
(Wykonawca nie udzielił odpowiedzi na pismo Zamawiającego w wyznaczonym terminie).
Cena najwyżej ocenionej oferty wynosi 4.334.775,84 zł brutto, co oznacza, że przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 2.963.164,00 zł brutto, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4334775,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4696908,85 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-01-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |