„Przebudowa i budowa drogi gminnej nr 655006Z Drawno-Zdanów–etap II”

GMINA DRAWNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00002118
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00002118/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-04 09:18
Lokalizacja
Drawno, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c679ebd-4eb8-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
5941536451
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00002118 z dnia 2022-01-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa i budowa drogi gminnej nr 655006Z Drawno-Zdanów–etap II”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DRAWNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210967001

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 3

1.5.2.) Miejscowość: Drawno

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-220

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: 957682031

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@drawno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drawno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.drawno.pl/zamowienia-publiczne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa i budowa drogi gminnej nr 655006Z Drawno-Zdanów–etap II”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c679ebd-4eb8-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00002118

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00286746/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIOŚ.271.08.2021.MP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dwóch odcinków drogi tj.: odcinek 1 - od 0+460,00 do 1+800,00, odcinek 2 - od 0+000,00 do 0+855,62 oraz przebudowa łącznika nr 2 i nr 3 jako II etap inwestycji.
2. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
W ramach rozbudowy wskazanych powyżej odcinków drogi gminnej nr 655006Z oraz dwóch łączników (jako II etap inwestycji) przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-asfaltowych.
Planowane przedsięwzięcie jakim jest rozbudowa drogi gminnej oraz dwóch łączników ma za zadanie skomunikowanie miejscowości Zdanów z miejscowością Drawno. Z uwagi na fakt, iż droga gminna (wraz z łącznikami) jest w niezadawalającym stanie technicznym to zachodzi konieczność jej rozbudowy aby doprowadzić drogę i łączniki drogowe do stanu zgodnego z wymaganiami stawianymi drodze klasy L a w przypadku łączników drodze klasy D.
W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie dwóch odcinków drogi gminnej oraz 2 łączników które częściowo wejdą w nowopowstały pas drogi gminnej nr 655006Z a częściowo pozostaną wewnętrznymi drogami gminnymi. Na pierwszej części rozbudowywanej drogi (od km 0+460,00 do km 1+800,00) przewiduje się wykonać jezdnię o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej i szerokości nominalnej jezdni od 5,00 do 5,50 m (z poszerzeniami na łukach) która obramowana będzie obustronnymi poboczami gruntowymi o szerokości 0,75 m.
Druga część rozbudowywanej drogi (odcinek 2, od km 0+000,00 do ok. km 0+8550,62) przewiduje się wykonać jako jednojezdniową, dwukierunkową o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej i szerokości jezdni wynoszącej 3,50 m (plus poszerzenia na łukach) która obramowana będzie obustronnym poboczami gruntowym o szerokościach 0,75 m. Ponadto aby zapewnić możliwość mijania się pojazdów w ciągu tego odcinka wykonane zostaną mijanki o długościach min. 25 m poszerzające jezdnię do szerokości 6,00 m.
Łączniki drogowe przewiduje się zlokalizować:
- łącznik pierwszy: na terenie działek 107/1 (obr. Zdanów), 164 i 160 (obr. Krasnowa). W ramach tego odcinka przewiduje się budowę jezdni z mieszanki niezwiązanej o szerokości 3,50 m i długości ok. 200 m.
- łącznik drugi przewiduje się zlokalizować na terenie działek 31, 30 (obr. Zdanów) i 159 (obr. Krasnowa). W ramach tego odcinka przewiduje się budowę jezdni z mieszanki niezwiązanej o szerokości 3,50 m (miejscowo poszerzonej o mijankę) i długości 340 m.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia bez możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4068518,08

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4245651,09

2022-01-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane