Przebudowa drogi powiatowej nr 1024R ul. Czarnieckiego IV

Powiat Stalowowolski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00003871
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00003871/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-04 13:47
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4af232ef-4dc7-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
8652565494
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty konstrukcyjneKonstrukcje z betonu zbrojonego

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNO DROGOWEGO M-VIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNisko, PL · lot 0
537 329,92 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00003871 z dnia 2022-01-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1024R ul. Czarnieckiego IV

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Stalowowolski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Podleśna 15

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@stalowowolski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.stalowowolski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

bip.stalowowolski.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1024R ul. Czarnieckiego IV

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4af232ef-4dc7-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00003871

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000275/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa drogi powiatowej Nr 1024R ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00283379/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IMP.272.2.15.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 408325,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej Nr 1024R ul. Czarnieckiego w
Stalowej Woli na odcinku o długości 320 m tj. od km 2+609,08 do km 2+929,08. W ramach
inwestycji należy wzmocnić konstrukcję nawierzchni drogi, wymienić na nowe urządzenia
dylatacyjne w jezdni i chodnikach oraz naprawić miejscowe uszkodzenie dźwigara na obiekcie
mostowym .
Zakres prac obejmuje wykonanie:
- roboty przygotowawcze,
- wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu,
- frezowanie nawierzchni jezdni,
- ułożenie geokompozytowej siatki wzmacniającej ,
- ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej,
- remont urządzeń dylatacyjnych (w jezdni i chodnikach), tj. demontaż istniejących i odtworzenie
( montaż nowych) urządzeń, - remont(naprawa) miejscowego uszkodzenia dźwigara skrajnego na obiekcie mostowym,
- odtworzenie elementów istniejącej organizacji ruchu.
2. Szczegółowy zakres prac niezbędnych do wykonania został opisany w dokumentacji
projektowej, przedmiarze robót oraz szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i
odbioru robót budowlanych stanowiących załączniki do SWZ.
3. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje również wszystkie czynności i koszty wynikające z
dokumentacji projektowej, przedmiaru robót, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót
budowlanych, sztuki budowlanej, uzyskanie dopuszczenia do eksploatacji zainstalowanych
urządzeń, koszt prac geodezyjnych, oraz koszty związane z urządzeniem, utrzymaniem i
zabezpieczeniem terenu budowy, koszty związane z wykonaniem projektu oznakowania i
organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzgodnieniem, zakupem, ustawieniem i
utrzymaniem oznakowania
Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni stałą przejezdność przez przebudowywaną
drogę. Zamawiający nie przewiduje możliwości całkowitego zamknięcia drogi.
Wykonawca podczas wykonywania zamówienia zapewni nieprzerwane funkcjonowanie sieci
uzbrojenia podziemnego.
4. Materiały uzyskane w z rozbiórek:
1) materiały z frezowania nawierzchni do wywiezienia i zutylizowania przez Wykonawcę.
2) inne materiały uzyskane w trakcie robót przedstawiające wartość użytkową lub materialną
zostaną dostarczone w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 5 km
5. Zadanie będzie realizowane zgodnie z harmonogramem robót opracowanym przez
Wykonawcę wyłonionego w przetargu. Harmonogram będzie wymagał uzgodnienia z
inspektorem nadzoru i zatwierdzenia przez Zamawiającego.
6. Wspólny Słownik Zamówień CPV – nazwy i kody CPV robót wiodących.
45233120-6 Roboty w zakresie budowy dróg
45223500-1 Konstrukcje z betonu zbrojonego
45223200-8 Roboty konstrukcyjne
7. Zamówienie nie jest podzielone na części. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania
ofert częściowych.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów
elektronicznych.
9. Zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych i
powierzeniu ich dotychczasowemu Wykonawcy (tryb z wolnej ręki).
9.1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1
pkt 7, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu
Wykonawcy, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych
do 20 % wartości zamówienia podstawowego.
9.2. Zamówienie, o którym mowa w pkt. 9.1 zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu
dla zamówienia podstawowego, jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego
zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
9.3. Zamawiający udzieli zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót
budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, m.in. w zakresie
 robót drogowych.
9.4. Zamówienie, o którym mowa w ust. 9.1. będzie realizowane w oparciu o warunki umowy
podstawowej.
9.5. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 ustawy Pzp, pod
warunkiem, że dotychczasowy Wykonawca (Wykonawca realizujący warunki umowy
podstawowej):
a) realizował roboty budowlane w terminie i z najwyższą starannością,
b) zapewni nie gorszy standard wykonywania nowego zamówienia niż podstawowego,
c) zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy,
d) strony w wyniku negocjacji uzgodnią wynagrodzenie oraz termin wykonania takiego
zamówienia.
10. Równoważność materiałów i urządzeń.10.1. W przypadku gdy Zamawiający dokonał opisu
przedmiotu zamówienia przez wskazanie
znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, że dopuszcza się
zastosowanie rozwiązań równoważnych.
10.2. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych do
materiałów wymienionych w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót i szczegółowych
specyfikacjach technicznych pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co
najmniej takie same parametry techniczne jak materiały wymienione w w/w dokumentach.
10.3. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że zaoferowane dostawy - materiały i
urządzenia, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego.
10.4. Wszelkie materiały i urządzenia (produkty) pochodzące od konkretnych producentów
określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą one odpowiadać aby
spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią jedynie wzór jakościowy
przedmiotu zamówienia.
10.5. Przez minimalne wymagania parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania
dotyczące produktów określone w ogólnie dostępnych źródłach tj. katalogach, publikacjach,
stronach internetowych producentów. Wprowadzenie przykładowych nazw producenta ma na
celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego
rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie
konkretnego producenta-dostawcy lub wskazując konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie
produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na
poziomie parametrów skazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych
parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych
dokumentów , uwiarygodniających te produkty.
W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów dotyczących zastosowania
innych produktów, to uznaje się, że do kalkulacji ceny przyjęto produkty zaproponowane w
dokumentacji projektowej. Przez parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie,
kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość wytrzymałość, bezpieczeństwo.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 537329,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1048536,29 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 537329,92 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-VIA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8652573938

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 13

7.3.4) Miejscowość: Stalowa Wola

7.3.5) Kod pocztowy: 37-450

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 537329,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-01-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane