Remont magazynu 03A w budynku Wydziału Nauk o Ziemi Gospodarki Przestrzennej

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00005286
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00005286/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-05 10:10
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-612b230a-4b70-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7120103692
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychTynkowanieRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00005286 z dnia 2022-01-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont magazynu 03A w budynku Wydziału Nauk o Ziemi Gospodarki Przestrzennej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001353

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-031

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 537 59 65

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umcs.lublin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umcs.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzp.umcs.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont magazynu 03A w budynku Wydziału Nauk o Ziemi Gospodarki Przestrzennej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-612b230a-4b70-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00005286

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00277599/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP/210-2021/DZP-p

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych magazynu 03A w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS położonego przy Alei Kraśnickiej 2c-d w Lublinie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Uzasadnienie faktyczne:
W trakcie badania i oceny ofert, Zamawiający dokonał ponownej analizy dokumentów ogłoszonego postępowania, w szczególności w zakresie dotyczącym opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. Merytoryczni, w zakresie technicznym, pracownicy Zamawiającego stwierdzili, że opis przedmiotu zamówienia będący podstawą wyceny robót budowlanych w przedmiotowym postępowaniu zawiera błędy, gdyż nie uwzględnia sytuacji związanej z przejęciem przez wydzieloną część pomieszczenia nr 03 roli ciągu komunikacyjnego (ewakuacyjnego) oraz opisanie w sposób niewystarczający parametrów materiałów istotnych dla zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego w tej części budynku, w tym klasy odporności pożarowej przewodów elektrycznych. Do opisu przedmiotu zamówienia nie dołączono również rysunków (szkiców), na których by przedstawiono specyficzne umiejscowienie łączników oświetlenia i opraw oświetleniowych. Brak w dokumentacji technicznej powyższych elementów mógłby doprowadzić do sytuacji, w której Zamawiający nie osiągnie zamierzonego efektu końcowego dotyczącego przeznaczenia remontowanych pomieszczeń, a Wykonawca mógłby zostać narażony na dodatkowe koszty, będące następstwem sporządzenia dokumentacji technicznej w sposób odmienny od oczekiwanego przez Użytkownika końcowego
2022-01-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane