Zagospodarowanie terenu zieleni parku przy ul. Szubianki w Jarocinie oraz pasa zieleni wzdłuż ul. Wrocławskiej w Jarocinie – sektor IV” w ramach zadania „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie (…)

GMINA JAROCIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00009809
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00009809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-10 14:02
Lokalizacja
Jarocin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a6f3db0d-5811-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6170006401
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty odwadniająceRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi wycinania drzewUsługi pielęgnacji drzewSadzenie drzewUsługi ogrodniczeUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi utrzymania parkówUsługi w zakresie siewu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00009809 z dnia 2022-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu zieleni parku przy ul. Szubianki w Jarocinie oraz pasa zieleni wzdłuż ul. Wrocławskiej w Jarocinie – sektor IV” w ramach zadania „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie (…)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAROCIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854702

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10

1.5.2.) Miejscowość: Jarocin

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 749 95 00

1.5.8.) Numer faksu: 62 747 22 25

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: office@jarocin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jarocin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://jarocin.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu zieleni parku przy ul. Szubianki w Jarocinie oraz pasa zieleni wzdłuż ul. Wrocławskiej w Jarocinie – sektor IV” w ramach zadania „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie (…)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6f3db0d-5811-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00009809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000710/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Zagospodarowanie terenu zieleni parku przy ul. Szubianki w Jarocinie oraz pasa zieleni wzdłuż ul. Wrocławskiej w Jarocinie – sektor IV” w ramach zadania „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obej (…)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

2. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery i zieleń przyuliczną” - umowa o dofinansowanie nr POIS.02.05.00-00-0143/16-00 z dnia 22.11.2017r. wraz aneksami.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00305312/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR-RGK.271.1.44.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia polega na opracowaniu dokumentacji projektowo-technicznej w formie projektu wykonawczego, kosztorysu inwestorskiego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, wraz z wszystkimi pracami uzupełniającymi w zakresie uzyskania uzgodnień i ustaleń dokonywanych w trakcie procesu projektowego włącznie
z opracowaniem zgłoszenia nie wymagającego/wymagającego pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem zgody na realizację n/w zadań i realizacja robót polegających na Zagospodarowaniu terenu zieleni parku przy ul. Szubianki w Jarocinie oraz pasa zieleni wzdłuż ul. Wrocławskiej w Jarocinie – sektor IV” wraz z roczną pielęgnacją nasadzonych roślin i modernizacją 3 kładek zlokalizowanych w parku przy ul. Szubianki.
2. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery i zieleń przyuliczną” - umowa o dofinansowanie nr POIS.02.05.00-00-0143/16-00 z dnia 22.11.2017r. wraz aneksem nr 1 z dnia 01.08.2018r. nr POIS.02.05.00-00-0143/16-01, aneksem nr 2 z dnia 28.05.2019 r. nr POIS.02.05.00-00-0143/16-02, aneksem nr 3 POIS.02.05.00-00-0143/16-03 z dnia 11.12.2019r i aneksem nr POIS.02.05.00-00-0143/16-04 z dnia 15.09.2021r.
3. Przedmiot zamówienia składa się z trzech zadań:
1) Zadanie nr 1 obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie terenu parku przy ul. Szubianki w Jarocinie – sektor IV w zakresie wykonania nawierzchni mineralnej, nawierzchni drewnianej, nawierzchni kamiennej, elementów małej architektury, nasadzeń drzew, krzewów oraz bylin, oraz zagospodarowanie terenów zieleni przyulicznej przy ul. Wrocławskiej w zakresie nasadzeń drzew, krzewów, bylin wraz z wykonaniem przez Wykonawcę robót budowlanych związanych z wykonaniem robót wg opracowanej przez niego dokumentacji projektowej.
2) Zadanie nr 2 obejmuje roczną pielęgnację zieleni wykonanej w ramach realizacji przedmiotu umowy.
3) Zadanie nr 3 obejmuje modernizację 3 kładek zlokalizowanych w parku przy
ul. Szubianki w Jarocinie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (ZAŁĄCZNIK NR 9 DO SWZ):
- dla zadania nr 1 przedstawia program funkcjonalno-użytkowy pn: „Zagospodarowanie terenu zieleni parku przy ul. Szubianki w Jarocinie oraz pas zieleni wzdłuż ul. Wrocławskiej – sektor IV”,
- dla zadania nr 2 – przedstawia program funkcjonalno-użytkowy pn: „Zagospodarowanie terenu zieleni parku przy ul. Szubianki w Jarocinie oraz pas zieleni wzdłuż ul. Wrocławskiej – sektor IV”
- dla zadania nr 3 – przedstawia projekt modernizacji „MODERNIZACJA 3 KŁADEK ZLOKALIZOWANYCH W PARKU SZUBIANKI W JAROCINIE W RAMACH ZADANIA BUDŻETOWEGO PN. "BUDOWA KŁADEK/ MOSTÓW W PARKU RADOLIŃSKICH I PARKU SZUBIANK”.

UWAGA!
W przypadku materiału pochodzącego z rozbiórki z Parku Szubianki, nadającego się do ponownego wbudowania w innym miejscu przez Zamawiającego, należy:
1) kostkę betonową brukową oraz krawężniki i obrzeża ułożyć na paletach (na palecie około 10-12 m2) i zabezpieczyć za pomocą stretch-u oraz przewieźć i rozładować w miejscu wskazanym przez Zamawiającego,
2) elementy małej architektury w postaci ławek i koszy na śmieci przewieźć i rozładować w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
Stan kostki brukowej oraz krawężników i obrzeży, które należy zabezpieczyć i przewieźć zostanie określony w protokole po przekazaniu placu budowy.
Powyższe prace w tym załadunek, przewiezienie oraz wyładunek nastąpi w ramach zaoferowanego wynagrodzenia umownego.
Ilość dostępnego materiału z demontażu, zostanie szczegółowo określona przez wykonawcę wspólnie z zamawiającym.
Wykonawca w ramach wynagrodzenia umownego zapewni sobie załadunek i dowóz materiału rozbiórkowego tj. kostki granitowej i krawężników granitowych z magazynu gminnego znajdującego się w Cielczy, przy ul. Gajówka 1, 63-200 Jarocin.

W przypadku, gdy dokumentacja techniczna, PFU bądź STWiOR zawierać będzie nazwę producenta lub firmy, Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania innych materiałów równoważnych, jednak o parametrach nie gorszych niż opisane w dokumentacji i przedmiarze. Przez rozwiązania równoważne należy rozumieć takie, które przedstawiają opis przedmiotu zamówienia o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniających minimalne parametry określone przez Zamawiającego, lecz oznaczoną innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.
3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77313000-7 - Usługi utrzymania parków

77315000-1 - Usługi w zakresie siewu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 2 730 609,13 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3583437,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4599886,67 PLN

2022-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane