Rewaloryzacja koszar białych na cele usługowe wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej. Kłodzko, Owcza Góra.

Gmina Miejska Kłodzko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00009243
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00009243/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-10 12:24
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9f5eece5-2fe4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
Identyfikator
8831679027
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

Wykonawcy

1 przyznane

WASAMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLądek-Zdrój, PL · lot 0
11 574 616,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00009243 z dnia 2022-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewaloryzacja koszar białych na cele usługowe wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej. Kłodzko, Owcza Góra.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748654600

1.5.8.) Numer faksu: 748674062

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewaloryzacja koszar białych na cele usługowe wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej. Kłodzko, Owcza Góra.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f5eece5-2fe4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00009243

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002065/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Rewaloryzacja koszar białych na cele usługowe wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej. Kłodzko, Owcza Góra.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „UTWORZENIE INFRASTRUKTURY PRZEZNACZONEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W KŁODZKU, ZIĘBICACH I ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 r.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00234479/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2021.DSS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10614407,47 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji „Rewaloryzacja koszar białych na cele usługowe wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej. Kłodzko, Owcza Góra” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie jest rewaloryzacja budynku Koszar Białych zlokalizowanych w Twierdzy Owcza Góra w Kłodzku, polegającej na zmianie sposobu użytkowania pomieszczeń z przeznaczeniem na lokale usługowe na wynajem.

Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt budowlany, projekt wykonawczy oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (projekt budowlany Załącznik nr 7 do SWZ; projekt wykonawczy Załącznik nr 8 do SWZ; Przedmiar robót Załącznik nr 9 do SWZ; STWiOR Załącznik nr 10 do SWZ; Decyzje i inne dokumenty Załącznik nr 11 do SWZ).

Zakres planowanych do wykonania robót obejmuje w szczególności:

KOSZARY BIAŁE:
- uzupełnienie ubytków murów wewnętrznych i zewnętrznych cegłą,
- uzupełnienie elementów kamiennych (opaski okienne i drzwiowe, gzyms),
- rozebranie wtórnych zamurowań w otworach okiennych i drzwiowych,
- przywrócenie wypraw tynkarskich na elewacjach,
-wykonanie przepony z membrany ponad dosdanami wraz z odprowadzeniem wód opadowych, przywrócenie pierwotnego profilu nasypu ziemnego,
- oczyszczenie ścian wewnętrznych z wtórnych i odspajających się wypraw tynkarskich,
- odpylenie i dezynfekcja murów wewnętrznych,
- budowa nowych ścian działowych,
- przebicie wtórnie zamurowanych przejść,
- wykonanie wylewki na gruncie wraz z instalacją ogrzewania podłogowego,
- odtworzenie (częściowe) stropów drewnianych,
- wykonanie klatek schodowych – schody drewniane, policzkowe – w miejscu ich pierwotnej lokalizacji,
- wykonanie instalacji elektrycznej natynkowej,
- wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej,
- wykonanie wentylacji grawitacyjnej z wykorzystaniem istniejących kanałów dymowych i odtwarzanych na dosdanie kominów,
- odtworzenie stolarek okiennych i drzwiowych,

KOSZARY CZERWONE (fragment):
- udrożnienie przewodu dymowego i odbudowa komina,
- wykonanie stolarki drzwiowej,
- remont muru zewnętrznego,
- wyburzenie wtórnego stropu,
- zadaszenie ściany elewacyjnej,
- wykonanie drewnianej konstrukcji wsporczej,

MUR SKARPOWY ENWELOPY, GRODZE PRZY KOSZARACH I MURY OPOROWE:
- odgruzowanie podstawy murów,
- oczyszczenie,
- odpylenie,
- stabilizacja luźnych elementów,
- uzupełnienie ubytków murów wraz ze spoinowaniem,

DZIEDZINIEC PRZED KOSZARAMI BIAŁYMI I CZERWONYMI:
- usunięcie wtórnie nasypanej ziemi,
- lokalizacja pompy ciepła w fosie osłoniętej zielonym trejażem,
- utwardzenie chodników przed wejściem,
- wykonanie miejsc parkingowych,
- montaż małej architektury,

ESPLANADA:
- wykonanie miejsc parkingowych,

DROGA DOJAZDOWA:
- wykonanie drogi dojazdowej z tłucznia,

SYSTEM MONITORINGU:
- kamery zewnętrzne,
- urządzenie rejestrujące,
- system okablowania,
- urządzenia pośredniczące,

SYSTEM OKABLOWANIA STRUKTURALNEGO:
- wewnątrzbudynkowy,
- okablowanie pionowe i poziome, kable światłowodowe i miedziane,

BRANŻA ELEKTRYCZNA:
- wewnętrzna linia zasilająca,
- oświetlenia drogi i parkingu oprawami oświetleniowymi LED montowanymi na słupach oświetleniowych aluminiowych anodowanych,
- doświetlenie ścieżki na punkt widokowy oprawami LED typu kolumna oświetleniowa,
- iluminacja, naświetlacze LED najazdowe,
- sieci wewnętrzne w kanałach technologicznych, w posadzce, ścianie, stropie, instalację natynkową w kolorze czarnym,

BRANŻA SANITARNA:
- sieć kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągu,
- instalacja C.O.,
- instalacja wodociągowa,
- kanalizacja sanitarna,
- wentylacja

oraz inne roboty ujęte w niniejszej SWZ i dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11574616,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11900000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 11574616,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wasama Sp.J.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8810002360

7.3.3) Ulica: Nadbrzeżna 10

7.3.4) Miejscowość: Lądek Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 57-540

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty budowlane polegające na wykonaniu i remoncie instalacji sanitarnych w tym budowy pompy ciepła - podwykonawca wykona w 35% wartości przedmiotu zamówienia tych robót; Roboty budowlane polegające na wykonaniu i remoncie instalacji elektrycznej - podwykonawca wykona w 35% wartosci przedmiotu zamówienia tych robót; MARKA PUTZ SYSTEM Piotr Siekański 57-340 Duszniki Zdrój, Łężyce 48 a

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 11574616,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-02-20

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane