Przebudowa ul. Modrzewiowej w Głownie (drugie postępowanie)
Gmina Miasta Głowno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00011447
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00011447/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-11 11:16
- Lokalizacja
- Głowno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-64fc3de8-4d1f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 7331345529
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00011447 z dnia 2022-01-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Modrzewiowej w Głownie (drugie postępowanie)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Głowno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057684
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Młynarska 15
1.5.2.) Miejscowość: Głowno
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-015
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 605-054-160
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ajaniak@glowno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.glowno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://glowno.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Modrzewiowej w Głownie (drugie postępowanie)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64fc3de8-4d1f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00011447
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002735/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa ul. Modrzewiowej w Głownie (drugie postępowanie)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00282359/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ITB.271.58.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 352950,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się przebudowę ul. Modrzewiowej w Głownie w granicach istniejącego pasa drogowego. Zaprojektowano jezdnię o szerokości 5,50 m o spadku daszkowym wynoszącym 2 %. Skrzyżowanie z DP 5118 E wyłukowano promieniami R=8,00 m, natomiast skrzyżowanie z DG 120610 E wyłukowano promieniami R=6,00 m i R=10,00 m. Rozwiązanie wysokościowe dowiązano do istniejącej jezdni drogi powiatowej Nr 5118 E oraz do istniejącej jezdni drogi gminnej Nr 120610 E.
Dodatkowo w ramach zadania zaprojektowano jednostronny chodnik o szerokości 2,00 m, jak również obustronny w okolicach skrzyżowania z drogą gminną o szerokości 2,00 m i szerokości 1,50 m w miejscach dowiązania do istniejącego chodnika na ul. Zachodniej. Na chodniku zaprojektowano spadek poprzeczny, wynoszący 2 % w kierunku jezdni. Chodnik zostanie ograniczony obrzeżami betonowymi 8 x 30 cm na ławie betonowej z oporem, wyniesionymi o 0 cm w stosunku do nawierzchni chodnika oraz krawężnikami betonowymi 15 x 30 wyniesionymi o 12 cm w stosunku do nawierzchni jezdni. Na zjazdach wyniesiono krawężnik o 4 cm, a na przejściach dla pieszych o 2 cm w stosunku do jezdni. Na włączeniu zjazdów indywidualnych do jezdni zaprojektowano skosy w stosunku 1:1 w formie zmiany koloru kostki brukowej. Zjazdy po zewnętrznej stronie ograniczono obrzeżami betonowymi 8 x 30 cm na ławie betonowej z oporem, wyniesionymi o 0 cm w stosunku do nawierzchni zjazdów. Projektowany chodnik oraz zjazdy należy dostosować wysokościowo do projektowanej jezdni oraz przyległych budynków, ogrodzeń, bram wjazdowych, dojść do furtek oraz terenu przyległego.
W przypadku wystąpienia na zjazdach i dojściach do furtek fundamentów ogrodzeń itp., utrudniających wykonanie obrzeży zamykających zjazd i dojście do furtki, wykonywaną nawierzchnię z kostki brukowej należy bezpośrednio dowiązać do tych elementów.
Ponadto, w miejscach gdzie chodnik nie występuje projektuje się pobocze o szerokości 1,00 m.
W ramach zadania należy wyciąć drzewa kolidujące z planowaną inwestycją. Inwestor zobowiązany jest uzyskać stosowne pozwolenia na wycinkę kolidujących drzew przed rozpoczęciem prac budowlanych i przekazać je Wykonawcy przed rozpoczęciem wycinki.
Łączna długość przebudowywanej drogi wynosi ok. 224,59 mb.
2. Rozwiązanie wysokościowe przedstawiono na rysunkach nr: D 3.1 – D 3.2 – Profil podłużny. Przy projektowaniu wysokościowego rozwiązania jezdni drogi kierowano się obowiązującymi przepisami, istniejącymi rzędnymi, uwarunkowaniami terenowymi, prawidłowym odprowadzeniem wód opadowych. W ramach zadania rozwiązano spadki zarówno podłużne jak i poprzeczne jezdni.
Rozwiązanie wysokościowe na włączeniach do istniejących dróg rozwiązano poprzez dowiązanie się do istniejących wysokości dróg.
Na drodze zaprojektowano spadki podłużne o wartościach zbliżonych do istniejących o wartościach od 0,14% do 1,23%. Na profilu podłużnym zaprojektowano łuki pionowe R=1500 m. Na włączeniu do ul. Głównej i ul. Zachodniej nawiązano się do jej spadku podłużnego. Wysokościowy przebieg przebudowywanej drogi nie zmieni się znacząco. Na przedmiotowym odcinku zaprojektowano przekrój poprzeczny daszkowy o wartości 2%.
3. Konstrukcja nawierzchni
Rozwiązanie konstrukcji przedstawiono na rysunku nr D 4 – Typowy przekrój poprzeczny.
Na podstawie przyjętej kategorii gruntów G – 1, kategorii ruchu KR 1 – wytyczne Inwestora, przyjęto następującą konstrukcję nawierzchni:
Konstrukcja nawierzchni jezdni z kostki brukowej:
1. Kostka brukowa betonowa wibroprasowana (szara) gr. 8 cm
2. Podsypka cementowo – piaskowa 1:4 gr. 5 cm
3. Podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5mm (C90/3) stab. mech. gr. 20 cm
4. Warstwa odcinająca z piasku gruboziarnistego gr. 10 cm
5. Grunt rodzimy
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 43 cm.
Konstrukcja nawierzchni chodnika z kostki brukowej:
1. Kostka brukowa betonowa (szara) gr. 6 cm
2. Podsypka cementowo – piaskowa 1:4 gr. 3 cm
3. Podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5mm (C90/3) stab. mech. gr. 15 cm
4. Warstwa odcinająca z piasku gruboziarnistego gr. 10 cm
5. Grunt rodzimy
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 34 cm.
Konstrukcja nawierzchni zjazdu z kostki brukowej:
1. Kostka brukowa betonowa (kolorowa) gr. 8 cm
2. Podsypka cementowo – piaskowa 1:4 gr. 3 cm
3. Podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5mm (C90/3) stab. mech. gr. 20 cm
4. Warstwa odcinająca z piasku gruboziarnistego gr. 10 cm
5. Grunt rodzimy
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 41 cm.
4. Konstrukcja pobocza:
Pobocze z kruszywa łamanego kliniec 20/31,5 mm stab. mech. gr. 40 cm
Łączna grubość projektowanej konstrukcji wynosi 40 cm.
Uwaga:
- kolor kostki brukowej betonowej jezdni – szary
- kolor kostki betonowej zjazdy - czerwony
- wzór kostki brukowej betonowej – Behaton (inne nazwy: „podwójne T”, „Tetka”)
5. Odwodnienie
Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych na przebudowywanym odcinku drogi realizowane będzie poprzez odpowiednie ukształtowanie wysokościowe jezdni zarówno podłużne jak i poprzeczne. Woda opadowa i roztopowa odprowadzana będzie tak jak w stanie istniejącym, powierzchniowo w granicach istniejącego pasa drogowego. Przyjęte rozwiązanie jest wynikiem m. in. wskazań Inwestora.
6. Infrastruktura towarzysząca / obca
Na terenie planowanych robót zinwentaryzowano sieć: elektroenergetyczną, wodociągową i kanalizacji sanitarnej. Istnieje możliwość występowania innej infrastruktury nienaniesionej na mapę. Przed przystąpieniem do robót należy wykonać przekopy kontrolne w celu dokładnej lokalizacji przebiegu infrastruktury. Wszystkie prace w pobliżu sieci (na całym zakresie projektu) należy prowadzić ręcznie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, zgodnie z załączonymi warunkami technicznym, pod nadzorem osób uprawnionych i w porozumieniu z Właścicielem infrastruktury.
Pozostałe informacje
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologia robót i zakres ich wykonania określone zostały w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących odpowiednio załączniki do siwz. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy i nie stanowi, opisu przedmiotu zamówienia. Wykonawca przy wycenie oferty może dowolnie modyfikować przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 394092,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 471051,87 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 394092,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane KAL-BRUK Skrzatek Zbigniew
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 100908140
7.3.3) Ulica: Gałkówek Parcela 38
7.3.4) Miejscowość: Gałków Duży
7.3.5) Kod pocztowy: 95-041
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 394092,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-05-16| 2022-01-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |