ROBOTY BUDOWLANE NA DROGACH POWIATOWYCH NA TERENIE GMINY ZIĘBICE

Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00013883
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00013883/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-12 10:49
Lokalizacja
Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2ed2029a-483e-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
8871562797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

MICHAŁ BISEKKostomłoty, PL · lot 0
1 081 593,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00013883 z dnia 2022-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ROBOTY BUDOWLANE NA DROGACH POWIATOWYCH
NA TERENIE GMINY ZIĘBICE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723841

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Daleka 19

1.5.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 7483151657

1.5.8.) Numer faksu: 748153541

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp-zabkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ww.zdp-zabkowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.zdp-zabkowice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


jednostka organizacyjna administracji samorzadowej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarzadzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ROBOTY BUDOWLANE NA DROGACH POWIATOWYCH
NA TERENIE GMINY ZIĘBICE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ed2029a-483e-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00013883

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00273335/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.251.16.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 879344,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane wykonywane na drogach powiatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Ziębice. Głównym i wspólnym celem niniejszych prac jest poprawa cech użytkowych nawierzchni oraz zwiększenie bezpieczeństwa ich użytkowników. Prace te finansowane są ze środków budżetowych Powiatu Ząbkowickiego i Gminy Ziębice
w ramach jednego porozumienia.
W związku z powyższym, planowane prace zostaną wykonane w zakresie zadań:
1. Przebudowa drogi powiatowej nr 3189D ulica Gliwicka w Ziębicach,
km 1+746 - 1+866 (km projektowy 1+300 - 1+420)
2. Remont drogi powiatowej nr 3191D w miejscowości Starczówek km 5+322
– 5+862 i drogi powiatowej 3197D w miejscowości Biernacice
km 0+006 - 0+286.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kompletem załączników i formularzy zawarty jest w SWZ i odrębnych folderach: załączniki i formularze .

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1081593,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1379320,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1081593,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BISEK ASFALT

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8941261607

7.3.3) Ulica: ul.Graniotowa7

7.3.4) Miejscowość: 55-311 Kostomłoty

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1081593,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-05-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane wykonywane na drogach powiatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Ziębice. Głównym i wspólnym celem niniejszych prac jest poprawa cech użytkowych nawierzchni oraz zwiększenie bezpieczeństwa ich użytkowników.
Prace te finansowane są ze środków budżetowych Powiatu Ząbkowickiego i Gminy Ziębice w ramach jednego porozumienia. W związku z powyższym, planowane prace zostaną wykonane w zakresie zadań:
1. Przebudowa drogi powiatowej nr 3189D ulica Gliwicka w Ziębicach,
km 1+746 - 1+866 (km projektowy 1+300 - 1+420) - kwota 656 678,91 zł.
2. Remont drogi powiatowej nr 3191D w miejscowości Starczówek km 5+322 – 5+862 i drogi powiatowej 3197D w miejscowości Biernacice km 0+006 - 0+286 - kwota 424 914,69 zł

Zamawiający nie dokonuje podziału na części z następujących względów:
wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych, które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. W tym przypadku Zamawiający nie dokonuje podziału na części, gdyż jest to podyktowane charakterem zamówienia, które jest finansowane w ramach jednego porozumienia ze środków budżetowych Powiatu Ząbkowickiego i Gminy Ziębice, a przedmiotem zamówienia są roboty budowlane planowane na drogach powiatowych zlokalizowanych na terenie jednej gminy. Głównym i wspólnym celem planowanych prac jest poprawa cech użytkowych nawierzchni oraz zwiększenie bezpieczeństwa ich użytkowników. Z punktu widzenia Zamawiającego, nie ekonomiczny jest podział niniejszego zamówienia na części, gdyż mógłby wpłynąć na wzrost kosztów, tym bardziej , że zakres prac na każdej z dróg jest podobny. Prace skoncentrowane będą w granicach administracyjnych jednej gminy - Gminy Ziębice. Niewielka odległość pomiędzy potencjalnymi placami budów zmniejszy koszty realizacji niniejszych zadań, gdyż jest to typowe zamówienie, gdzie wykonuje się nieskomplikowane roboty drogowe. Ze wględów logistycznych dostawa materiałów na zadania ujęte w SWZ przyczyni się minimalizacji kosztów potencjalnego wykonawcy. Zważywszy na powyższe i aktualną sytuację na rynku budowlanym w zakresie dostępności materiałów budowlanych, która sprzyja zamówieniom złożonym przez wykonawców z większym zapotrzebowaniem, postanowiono nie dzielić niniejszego postępowania na części. Biorąc także pod uwagę rachunek ekonomiczny wynikający z tego, że prace na każdej z dróg mogą być realizowane przy zatrudnieniu tych samych zasobów ludzkich i sprzętu, przyczyni się to do obniżenia kosztów realizacji planowanych robót drogowych i z tego względu postanowiono niedokonywać podziału postępowania . Jednocześnie opierając się na tym, że wydatki publiczne winny być dokonywane sposób celowy i oszczędny według oceny Zamawiającego dobrano optymalny sposób przeprowadzenia procedury do osiągnięcia celu tj. do zminimalizowania kosztów realizacji robót budowlanych na drogach powiatowych.

Ze względu, na to, że prace te finansowane w ramach jednego porozumienia ze środków budżetowych Powiatu Ząbkowickiego i Gminy Ziębice, zastosowano w tym postępowaniu datę dzienną. Jest to uzasadnione zapisami wynikającym z aneksów z dnia 29.12.2021 i 04.11.2021r. do uprzednio zawartego Porozumienia z dnia 18.08.2021r. w sprawie zasad finansowania i realizacji robót drogowych objętych niniejszym postępowaniem.
2022-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane