Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla

GMINA KOTLA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00014193
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00014193/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-12 11:39
Lokalizacja
Kotla, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-94602753-6322-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6931940547
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00014193 z dnia 2022-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOTLA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647357

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Głogowska 93

1.5.2.) Miejscowość: Kotla

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-240

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768318361

1.5.8.) Numer faksu: 768318308

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kotla.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kotla.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.bip.kotla.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94602753-6322-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00014193

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00037392/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00329257/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.20.2021.EO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje wykonanie 11 dróg i budowę 1 oświetlenia ulicznego w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz budowę dwóch dróg a także modernizację drogi z podziałem na poszczególne etapy przedstawione w pkt 2 niniejszego rozdziału.
Ogólny zakres zamówienia:
Zakres zadania składa się z pięciu etapów:
Etap 1 -„Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla” w formule „zaprojektuj i wybuduj” .
Przedmiotem tego etapu zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. „Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla”. Przedmiotowe zamówienie obejmuje w szczególności 11 odcinków dróg w zakresie budowy, przebudowy, modernizacji i 1 odcinek drogi w zakresie budowy oświetlenia drogowego.
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na budowę lub przebudowę, a także wybudowanie na ich podstawie oraz oddanie do użytkowania przedmiotu zamówienia określonego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (dalej PFU) stanowiącym załącznik nr 6A do SWZ W zakresie uzyskania dokumentu umożliwiającego wykonanie poszczególnych zakresów określonych PFU zamawiający dopuszcza uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o przyjęciu zgłoszenia robót nie wymagających decyzji pozwolenia na budowę. Zamawiający dopuszcza również realizację przedmiotu zamówienia na podstawie art. 29 ust. 4 pkt. 4 Ustawy Prawo Budowlane w przypadku możliwości jego zastosowania. W przypadkach takich uprawniona osoba do realizacji dokumentacji projektowej złoży Zamawiającemu pisemne oświadczenie, że wykonanie robót dla danego zakresu jest realizowane na podstawie ww. art. i nie wymaga decyzji pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia robót niewymagających decyzji pozwolenia na budowę. W ramach realizacji zamówienia należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe wraz z koniecznymi opiniami i warunkami technicznymi, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania umowy zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami umowy oraz zbudować, przebudować, zmodernizować i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzję o pozwoleniu na użytkowanie w sytuacji, gdy będzie wymagana.S
zczegółowy zakres rzeczowy robót budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach obowiązków Wykonawcy jest przedstawiony w Programie Funkcjonalno - Użytkowym.
2.1.5 PFU nie rości sobie pretensji do miana dokumentu wyczerpującego pod względem wszystkich wymagań oraz przywołanych przepisów i Wykonawca winien to wziąć pod uwagę przy wykonywaniu projektów i planowaniu budowy, przebudowy, modernizacji dróg i budowie oświetlenia drogowego. PFU może nie objąć wszystkich szczegółów niezbędnych do opracowania projektów. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w niniejszym PFU do uchylania się od wykonania odpowiedniej dokumentacji projektowej wykonanej zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa oraz właściwego wykonania robót.
Podane długości mają charakter poglądowy, a wszelkie różnice jakie wynikną w trakcie opracowania przez Wykonawcę Projektu budowlanego/technicznego i Projektu wykonawczego nie będą miały wpływu na cenę Umowy oraz czas na ukończenie robót.
Etap 2 – „Budowa ul. Leśnej i Świerkowej w m. Kotla, gm. Kotla – Etap 2”
Przedmiotem tego etapu zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie ul. Świerkowej w Kotli zgodnie z projektem budowlanym pn. „Budowa ul. Leśnej i Świerkowej w m. Kotla, gm. Kotla”. Zakres zadania obejmuję wyłącznie 2 etap inwestycji na odcinku 150 mb zgodnie z załącznikiem
nr 6B do SWZ.
Zakres zadania obejmuje budowę drogi na odcinku hm 0+75.00 – 2+25.06. Jezdnia ul. Świerkowej będzie miała szerokość od 3,50 do 5,00 m, na zakończeniu budowanej drogi należy wykonać plac do zawracania o wymiarach 12,50-15,00 m. Spadki poprzeczne jezdni na całej długości równe 2% w kierunku poboczy gruntowych. Wzdłuż jezdni należy wykonać pobocza z kruszywa o gr. min 10 cm i warstwie odsączającej z pospółki o gr. 10 cm. Szerokość poboczy min 0,75 m.
Konstrukcje nawierzchni:
• warstwa ścieralna z mieszanki mastyksowo-grysowej SMA 11S PMB 45/80-55 gr 4 cm,
• połączenie międzywarstwowe – skropienie podłoża emulsją asfaltową
0,3 kg/m2,
• warstwa wiążąca z mieszanki mineralno-bitumicznej AC 16W 50/70 gr. 5 cm,
• połączenie międzywarstwowe – skropienie podłoża emulsją asfaltową
0,5 kg/m2,
• podbudowa zasadnicza: kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie
0/31,5 mm gr 20 cm,
• warstwa odsączająca: pospółka zagęszczana mechanicznie gr 15 cm.
Roboty ziemne należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi PN oraz zasadami i przepisami BHP. Szczegółowy zakres i warunki realizacji zadania ujęte zostały w:
 dokumentacji projektowej, opisie rodzaju, zakresu i sposobu wykonania robót budowlanych, klasyfikacja robót wg. dokumentacji technicznej stanowiącej zał. nr 6B do SWZ,
 przedmiarach robót - zał. nr 7 do SWZ - „Budowa ul. Leśnej i Świerkowej w m. Kotla, gm. Kotla – Etap 2”.
Etap 3 – „Budowa drogi wewnętrznej wraz z kanałem technologicznym w m. Głogówko”
Przedmiotem tego etapu zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi wewnętrznej o szerokości jezdni 4,50 m wykonanej z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm pełnej lub typu "Eko-kwadrat" gr. 8 cm z wypełnieniem szczelin żwirem 4-8 mm – kostka koloru szarego.
Na końcu nowej nawierzchni jezdni należy wykonać plac do zawracania o wymiarach 12,00 x 12,00 m. Wzdłuż nowej nawierzchni jezdni przewiduje się wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa o szerokościach 0,75 m. Po stronie południowej nowej nawierzchni jezdni należy wykonać pasy postojowe o szerokości 2,50 m i długościach 8,00 m i 24,00 m. Nawierzchnie pasów postojowych stanowić będzie kruszywo łamane gr. 15 cm.
W ramach budowy drogi należy wykonać wszystkie zjazdy i dojścia do posesji. Zadanie obejmuje również budowę kanału technologicznego.
Konstrukcje nawierzchni:
• betonowa kostka brukowa gr. 8 cm pełna lub ażurowa typu eko-kwadrat koloru szarego z wypełnieniem przestrzeni między kostkami grysem płukanym,
• podsypka z miału kamiennego 0-4mm gr. 3 cm,
• podbudowa: kruszywo łamane 0/31,5 mm gr. 20 cm,
• istniejące podłoże piaszczyste dogęszczone mechanicznie.
Roboty ziemne należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi PN oraz zasadami i przepisami BHP. Szczegółowy zakres i warunki realizacji zadania ujęte zostały w:
 dokumentacji projektowej, opisie rodzaju, zakresu i sposobu wykonania robót budowlanych, klasyfikacja robót wg. dokumentacji technicznej stanowiącej zał. nr 6C do SWZ,
 przedmiarach robót - zał. nr 7 do SWZ -„Budowa drogi wewnętrznej wraz z kanałem technologicznym w m. Głogówko” .
Etap 4 – „Modernizacja drogi nr 100035D w miejscowości Głogówko”
Przedmiotem tego etapu zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji drogi gminnej publicznej zlokalizowanej w granicy działki o numerze ewidencyjnym 36, obręb Głogówko w Gminie Kotla. W ramach zadania planuje się wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni drogi o szerokości 3,50 m z dwustronnymi poboczami gruntowymi o szerokości 0,75 m w zakresie niewymagającym zmiany pasa drogowego na odcinku 240 mb.
Konstrukcja nawierzchni:
• warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S o gr.3 cm,
• warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W o gr.4 cm ,
• podbudowa istniejąca,
• pobocza gruntowe przepuszczalne o szer. 0,75 m.
Roboty ziemne należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi PN oraz zasadami i przepisami BHP. Szczegółowy zakres i warunki realizacji zadania ujęte zostały w:
 dokumentacji projektowej, opisie rodzaju, zakresu i sposobu wykonania robót budowlanych, klasyfikacja robót wg. dokumentacji technicznej stanowiącej zał. nr 6D do SWZ,
 przedmiarach robót - zał. nr 7 do SWZ - „Modernizacja drogi nr 100035D w miejscowości Głogówko”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną złożona w niniejszym postępowaniu, zawiera cenę przekraczającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do przedłożonej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4648094,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4648094,60 PLN

2022-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane