Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. „Muzeum Pożarnictwa w Alwerni – nowy oddział Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec”.

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00014221
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00014221/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-12 11:45
Lokalizacja
Wygiełzów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fe6ca9a-4246-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6282146484
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUrządzenia komputeroweUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczneSprzęt i aparatura elektrycznaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie muzeówRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiMontaż konstrukcji metalowychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógWyrównywanie terenuRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotySpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweZbrojenieBetonowanie konstrukcjiRoboty murarskie i muroweRoboty murarskieRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnychRoboty w zakresie okładziny tynkowejInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty ciesielskiePokrywanie podłóg i ścianKładzenie płytekRoboty malarskieRoboty elewacyjneDekorowaniePakiety oprogramowania i systemy informatyczneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

ARCO SYSTEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOświęcim, PL · lot 0
22 281 450 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00014221 z dnia 2022-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. „Muzeum Pożarnictwa w Alwerni – nowy oddział Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum-Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120385719

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Podzamcze 1

1.5.2.) Miejscowość: Wygiełzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-551

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 6228749

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mnpe.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mnpe.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://mnpe.pl/zamowienia-publiczne/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. „Muzeum Pożarnictwa w Alwerni – nowy oddział Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fe6ca9a-4246-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00014221

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00090180/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH W FORMULE „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ” DLA ZADANIA PN. „MUZEUM POŻARNICTWA W ALWERNII – NOWY ODDZIAŁ MUZEUM NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE I ZAMEK LIPOWIEC”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

1.1.Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni - budowa nowego oddziału Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. Poddziałanie 6.3.1 - Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr. Numer projektu: RPMP.06.03.01-12-0052/20

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00266003/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 5/I/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 11204298,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. „Muzeum Pożarnictwa w Alwerni – nowy oddział Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec”.
1.1.Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni - budowa nowego oddziału Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. Poddziałanie 6.3.1 - Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr. Numer projektu: RPMP.06.03.01-12-0052/20
1.2.Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.3.Przedmiotem planowanej inwestycji jest zaprojektowanie i budowa Małopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Alwerni - nowego oddziału Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.
1.4.W Muzeum prezentowane będą zbiory dotyczące pożarnictwa. Ekspozycja zbudowana będzie w oparciu o zbiory Stowarzyszenia: Ochotnicza Straż Pożarna w Alwerni oraz o planowane do pozyskania nabytki. Ekspozycja zbudowana będzie m.in. w oparciu o wytyczne sporządzone przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie: „Ramowa koncepcja działania placówki w nowej formule. Raport z prac analitycznych i warsztatowych dla Małopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Alwerni 2023”.
1.5.Realizacja zamierzonego przedsięwzięcia ma wpłynąć znacząco na rozszerzenie dostępu do oferty kulturalnej na poziomie lokalnym, wzbogacając istniejącą infrastrukturę kultury o nowoczesny obiekt. Biorąc pod uwagę niewielką ilość obiektów z podobną ofertą na terenie Polski, inwestycja będzie miała oddziaływanie o charakterze ponadregionalnym.
1.6.Budynek ma mieścić sale wystawowe, magazyny muzealne, pracownie, sale edukacyjne, bibliotekę i archiwum, pomieszczenia administracyjne, zaplecze techniczne, zaplecze socjalne, oraz funkcje okołomuzealne, w tym kawiarnię. Ważna role ma odgrywać otoczenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262522-6 - Roboty murarskie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45451000-3 - Dekorowanie

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19944450,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22281450,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 22281450,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARCO SYSTEM Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5492237063

7.3.3) Ulica: ul. Unii Europejskiej 24

7.3.4) Miejscowość: Oświęcim

7.3.5) Kod pocztowy: 32-600

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 22281450,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane