Budowa drogi gminnej lokalnej łączącej ul. Gen. W. Andersa z Al. Zdobywców Wału Pomorskiego wraz z budową skrzyżowania z ul. W. Andersa (drogą wojewódzką nr 178) w Wałczu
Gmina Miejska Wałcz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00017671
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00017671/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-13 14:35
- Lokalizacja
- Wałcz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2173b42c-c1ee-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7651602896
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00017671 z dnia 2022-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej lokalnej łączącej ul. Gen. W. Andersa z Al. Zdobywców Wału Pomorskiego wraz z budową skrzyżowania z ul. W. Andersa (drogą wojewódzką nr 178) w Wałczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Wałcz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791483
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-600
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetatgi@umwalcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipwalcz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej lokalnej łączącej ul. Gen. W. Andersa z Al. Zdobywców Wału Pomorskiego wraz z budową skrzyżowania z ul. W. Andersa (drogą wojewódzką nr 178) w Wałczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2173b42c-c1ee-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00017671
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000902/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 „Budowa drogi gminnej lokalnej łączącej ul. Gen. W. Andersa z Al. Zdobywców Wału Pomorskiego (etap III - odcinek od km ok. 0+320 do ul. gen. W. Andersa ) wraz z budową skrzyżowania z ul. W. Andersa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IRP.271.7.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie robót budowlanych polegających na „Budowie drogi gminnej lokalnej łączącej ul. Gen. W. Andersa z Al. Zdobywców Wału Pomorskiego (etap III - odcinek od km ok. 0+320 do ul. gen. W. Andersa ) wraz z budową skrzyżowania z ul. W. Andersa (drogą wojewódzką nr 178) w Wałczu”, w zakresie:
a) przygotowanie terenu budowy,
b) wykonanie objazdów tymczasowych (w miarę potrzeb),
c) roboty pomiarowe,
d) usunięcie drzew i krzewów,
e) roboty rozbiórkowe,
f) usunięcie ziemi roślinnej ze shałdowaniem,
g) budowę odwodnienia drogi,
h) budowę kanału technologicznego,
i) przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej kolidujących z zakresem budowy (oświetlenie drogowe, kanalizacja teletechniczna, doziemna sieć elektroenergetyczna, sieć gazowa),
j) przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 178
k) budowę drogi o konstrukcji nawierzchni jezdni w technologii betonu asfaltowego,
l) budowę i przebudowę zjazdów,
m) budowę, przebudowę chodników, ścieżki rowerowej
n) przebudowę zatoki autobusowej,
o) roboty wykończeniowe w tym humusowanie i obsianie mieszankami traw,
p) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w szczególności zgodnie:
a) z opisem zawartym w specyfikacji warunków zamówienia dalej „SWZ”,
b) z projektem budowlanym i wykonawczym wraz z jego uzgodnieniami – branża drogowa, sanitarna, elektryczna, gazowa, telekomunikacyjna,
c) z decyzją nr 1/2020, z dnia 16.03.2020r., o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wydaną przez Starostę Wałeckiego, dla zadania pod nazwą: „Budowa drogi gminnej lokalnej łączącej ul. Gen. W. Andersa z Al. Zdobywców Wału Pomorskiego (etap III - odcinek od km ok. 0+320 do ul. gen. W. Andersa ) wraz z budową skrzyżowania z ul. W. Andersa (drogą wojewódzką nr 178) w Wałczu”.
d) z decyzjami administracyjnymi,
e) ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych,
f) ze złożoną ofertą,
g) z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami.
2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z pracami budowlanymi w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w ilości osób niezbędnej do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym: pracownik budowy – roboty drogowe i instalacyjne jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Szczegółowe wymagania w związku z art. 95 ustawy Pzp zostały określone w §17 wzoru umowy Załącznik nr 6 do SWZ.
3. Zamawiający wymaga przedłożenia kosztorysu ofertowego do umowy.
4. Zamawiający wymaga przedłożenia harmonogramu rzeczowo – finansowego do umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231200-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów naftowych i gazociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych
45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2563350,97 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2999561,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2563350,97 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASTA – BUD sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5992815623
7.3.3) Ulica: ul. Podgórna 12
7.3.4) Miejscowość: Piła
7.3.5) Kod pocztowy: 64-920
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2563350,97 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące
| 2022-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |