Obsługa i eksploatacja urządzeń i obiektów powstałych w wyniku remediacji stawu Kalina w Świętochłowicach powiązanych technologicznie z obiektami ChŚPWiK Sp. z.o.o. w Chorzowie.

GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00128661
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00128661/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-03 14:52
Lokalizacja
Świętochłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8356e848-1e7e-4788-af5c-83f886dfbe58
Identyfikator
6272748738
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne usługi w zakresie napraw i konserwacjiUsługi nadzoru technicznegoUsługi usuwania osadówUsługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowychUsługi laboratoryjne

Wykonawcy

1 przyznane

CHORZOWSKO-ŚWIĘTOCHŁOWICKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChorzów, PL · lot 0
278 091,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00128661 z dnia 2025-03-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Obsługa i eksploatacja urządzeń i obiektów powstałych w wyniku remediacji stawu Kalina w Świętochłowicach powiązanych technologicznie z obiektami ChŚPWiK Sp. z.o.o. w Chorzowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255499

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Katowicka 54

1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@swietochlowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swietochlowice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Obsługa i eksploatacja urządzeń i obiektów powstałych w wyniku remediacji stawu Kalina w Świętochłowicach powiązanych technologicznie z obiektami ChŚPWiK Sp. z.o.o. w Chorzowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8356e848-1e7e-4788-af5c-83f886dfbe58

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00128661

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00031784/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Obsługa i eksploatacja urządzeń i obiektów powstałych w wyniku remediacji stawu Kalina w Świętochłowicach powiązanych technologicznie z obiektami ChŚPWiK Sp. z.o.o. w Chorzowie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

CHŚPWiK Sp. z.o.o. w Chorzowie poinformowała, że obiekty i urządzenia powstałe w wyniku remediacji stawu Kalina w Świętochłowicach są trwale technicznie i funkcjonalnie powiązane z infrastrukturą przedsiębiorstwa, a w szczególności z przepompownią ścieków „Komandra” i w związku z tym nie wyrażają zgody aby ich eksploatacją i obsługą zajmowały się podmioty zewnętrzne. Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
W przedmiotowej sprawie z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze zamówienie można powierzyć tylko CHŚPWiK Sp. z.o.o. w Chorzowie

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INZP.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest obsługa i eksploatacja urządzeń i obiektów powstałych w wyniku remediacji stawu Kalina w Świętochłowicach powiązanych technologicznie z obiektami infrastruktury wodno-ściekowej będących własnością Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o. w Chorzowie w 2025 roku.
Zamówienie będzie obejmowało eksploatację i obsługę następujących obiektów:
1. Pompownia główna odcieków z hałdy
2. Drenaż opaskowy wokół hałdy wraz z trzema studniami głębinowymi
3. Rurociąg tłoczny odprowadzający odcieki z hałdy na oczyszczalnie Klimzowiec poprzez przepompownię przy ul. Wiśniowej
4. Komora 1 z odciekami spod hałdy, komora 2 z oczyszczaniem przez proces biologiczny oraz komora mieszania
5. System automatycznego spłukiwania dna komory mieszania hydroself
6. Krata mechaniczna
7. Systemy automatycznego sterowania odciekami pomiędzy komorami
8. Układ filtrujący powietrze z komór podczyszczalni ventig z filtrem z węgla aktywnego.
9. Separatory i osadniki zlokalizowane na 3 wlotach do Stawu Kalina

Ponadto Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia analiz w akredytowanym laboratorium, a tym samym do obsługi autosamplerów i elektrod tlenometrycznych, pHmetrycznych oraz konduktrometrycznych, analizatora zanieczyszczenia substancjami lotnymi oraz bioreaktora z biopreparatem.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie Instrukcją Eksploatacji oraz Konserwacji Obiektu stanowiącą załącznik do opisu przedmiotu zamówienia oraz do zapisywania wykonywanych czynności eksploatacyjnych na liście zadań codziennych, cotygodniowych oraz comiesięcznych, która określa zakres obowiązków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71631000-0 - Usługi nadzoru technicznego

90513600-2 - Usługi usuwania osadów

90640000-5 - Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych

71900000-7 - Usługi laboratoryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6272473827

7.3.3) Ulica: Składowa 1

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.5) Kod pocztowy: 41-500

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 278091,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-03-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi