ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA PN.: BUDOWA CHODNIKA W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 946 W GMINIE ŚLEMIEŃ SOŁECTWA LAS I KOCOŃ DO GRANICY WOJEWÓDZTWA

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00022331
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00022331/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-17 14:33
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-16e39bab-6953-11ec-ae77-fe331fedffdc
Identyfikator
9542295953
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneSprzęt i kable telekomunikacyjneKable światłowodoweRoboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie gazociągówRoboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilającychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy autostrad, drógInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00022331 z dnia 2022-01-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA PN.: BUDOWA CHODNIKA W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 946 W GMINIE ŚLEMIEŃ SOŁECTWA LAS I KOCOŃ DO GRANICY WOJEWÓDZTWA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276303005

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lechicka 24

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-609

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 032 7819188

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdw.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdw.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.zdw.katowice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie Drogami Wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA PN.: BUDOWA CHODNIKA W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 946 W GMINIE ŚLEMIEŃ SOŁECTWA LAS I KOCOŃ DO GRANICY WOJEWÓDZTWA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16e39bab-6953-11ec-ae77-fe331fedffdc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00022331

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000248/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Roboty budowalne dla inwestycji pn.:"Budowa chodnika w ciągu Dw 946 w gm. Ślemień sołectwa Kocoń i Las do granicy województwa (od km 20+310,27 do km 25+083)".

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00338111/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI-K/TP/211229/1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 15701198,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze zadanie obejmuje swym zakresem poniższe prace:
• Budowa chodnika lewostronnego od km 20+355,00 do km 25+083,00;
• Przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych,
• Budowa zatok autobusowych lewostronnych wraz z peronem przystankowym: km 22+610,44; km 22+980,92; km 24+120,89; km 24+933,38;
• Budowa peronu przystankowego km 21+470,13;
• Przebudowa wlotów skrzyżowań opisanych w PB;
• Budowa konstrukcji oporowej od km 20+345,00 do km 20+366,00; od km 22+597,58 do km 22+633,58; od km 22+973,14 do km 22+989,14; od km 23+943,88 do km 22+956,88; od km 24+047,39 do km 24+104,39;
• Budowa kanalizacji deszczowej od km 20+355,00 do km 25+083,00;
• Rozbudowa (przedłużenie) 9 przepustów: km 20+717,48; km 20+992,91; km 21+205,21; km 21+353,65; km 21+403,47; km 21+926,22; km 22+174,26; km 22+980,50; km 23+821,86;
• Przebudowa przepustu (wymiana odcinka i zabudowa studni na wlocie): km 20+799,03;
• Przebudowa przepustu (wymiana studni na wlocie): km 22+559,90;
• Przebudowa przepustu (zabudowa studni na wlocie): km 23+258,31;
• Nadbudowa ścianki czołowej przepustu: km 24+648,88;
• Rozbiórka (zamulenie) przepustów: km 22+371,72; km 22+451,92; km 22+775,40; km 23+480,01; km 24+068,38;
• Budowa oświetlenia ulicznego peronów i zatok autobusowych w: km 21+470,13; km 22+610,44; km 22+980,92; km 24+120,89; km 24+933,38 oraz przejścia dla pieszych w km 23+047,15;
• Przebudowa sieci energetycznej kolidującej z inwestycją:
• Przebudowa i zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej kolidującej z inwestycją;
• Budowę kanału technologicznego od km 20+355,00 do km 25+083,00;
• Wycinka drzew i krzewów w niezbędnym zakresie;
• Rozbiórka ogrodzeń kolidujących z inwestycją;
• Rozbiórka wiat autobusowych;
Szczegóły zadania opisane zostały w Opisie Przedmiotu Zamówienia, Przedmiarze Robót i dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne

32562000-0 - Kable światłowodowe

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 256 ustawy PZP.
Dokumentacja projektowa na zadanie jw. opracowana przez firmę PROMOST-WISŁA Sp. z o.o. obejmuje swym zakresem:
• budowę chodnika na odcinku o długość 4,728 km przebiegającego przez miejscowości Kocoń i Las (lewa strona od km20+355 do km 25+083),
• budowę zatok autobusowych,
• przebudowę i wzmocnienie przepustów,
• budowę kanalizacji deszczowej,
• budowę kanału technologiczne,
• przebudowę sieci teletechnicznej,
• przebudowę sieci elektroenergetycznej.
Przedmiotowe zadanie przewiduje ponadto wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni bitumicznej na szerokości około 1 metra od strony chodnika.
Celem prowadzonego przez Zamawiającego postępowania jest kompleksowa poprawa bezpieczeństwa na przedmiotowym odcinku drogi wojewódzkiej 946.
Jednocześnie jak wykazała szczegółowa ocena techniczna stanu nawierzchni bitumicznej na objętym zakresem zamówienia odcinku drogi DW 946, stopień i zakres występujących uszkodzeń, koleiny, spękania poprzeczne, podłużne oraz strukturalne, a przede wszystkim liczne ubytki w nawierzchni jednoznacznie wskazują, iż ograniczenie się w ramach zlecanego zakresu przedmiotu zamówienia wyłącznie do wykonania warstw konstrukcyjnych nawierzchni na szerokości około 1 m bez równoczesnego wykonania kompleksowego remontu i wymiany nawierzchni na całej pozostałej szerokości drogi nie pozwoli na osiągnięcie zasadniczego celu przedmiotowego zamówienia tj. zapewnienia kompleksowej poprawy bezpieczeństwa ruchu.
W związku z powyższym, niezbędne jest w ramach przedmiotowego zamówienia zlecenie wykonanie pilnego remontu całej nawierzchni jezdni. Stan nawierzchni wskazujący na brak zapewnienia nośności podłoża przesadza jednocześnie o konieczność wykonania remontu nawierzchni drogi na całym ww. odcinku DW 946 obejmującego swym zakresem również wymianę konstrukcji nawierzchni oraz wzmocnienie podłoża. Powyższe, z uwagi na stopień skomplikowania wymaga jednocześnie wykonania szczegółowych opracowań projektowych poprzedzonych odpowiednimi badaniami w terenie.
Przytoczone powyżej uwarunkowania jednoznacznie przesądzają o tym, iż niecelowym i nieekonomicznym z punktu widzenia wydatkowania środków publicznych byłoby oddzielne zlecanie przez Zamawiającego budowy chodnika i remontu wyłącznie części nawierzchni jezdni, która nie będzie w stanie zapewnić realnej poprawy bezpieczeństwa, a oddzielnie w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zlecanie kompleksowego remontu nawierzchni całego przedmiotowego odcinka drogi wojewódzkiej. Powyższe wiązałoby się również z podwójnymi utrudnieniami w ruchu, a co za tym idzie zdecydowanie podnosiłoby społeczny koszt realizacji całej inwestycji. Nie ulega także wątpliwości, że wykonywanie robót przez dwóch różnych wykonawców w jednym czasie na tym samym terenie budowy generowałoby zdecydowanie wyższe dodatkowe ryzyka związane z koordynacją robót czy terminowym ich zakończeniem, co ostatecznie mogłoby doprowadzić do znacznego wydłużenia czasu realizacji inwestycji. W konsekwencji powyższego, czas niezbędny do uzyskania zamierzonego przez Zamawiającego i pożądanego społecznie efektu tj. realnej poprawy bezpieczeństwa na przedmiotowym odcinku DW 946 uległby znacznemu wydłużeniu. Podkreślić należy również, że dopiero doprowadzenie do prawidłowego stanu technicznego całej nawierzchni jezdni DW 946, w połączeniu z nowo wybudowanym chodnikiem pozwoli na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa także dla pieszych uczestników ruchu.
Zgodnie z art. 256 ustawy PZP Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Ze względu na ograniczoną ilość znaków ciąg dalszy uzasadnienia w piśmie "zawiadomienie o unieważnieniu postępowania" - zamieszczone na stronie internetowej oraz miniPortalu.
2022-01-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane