Przebudowa drogi powiatowej nr 1321 D Dobrosławice – Przedkowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych
Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00023579
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00023579/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-18 12:07
- Lokalizacja
- Trzebnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-304fcce5-3e29-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 9151626021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00023579 z dnia 2022-01-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1321 D Dobrosławice – Przedkowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932712041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łączna 1c
1.5.2.) Miejscowość: Trzebnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 713870617
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@powiat.trzebnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drogi.trzebnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/ www.drogi.trzebnica.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1321 D Dobrosławice – Przedkowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-304fcce5-3e29-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00023579
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001067/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa drogi powiatowej nr 1321 D Dobrosławice-Przedkowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00259184/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DTiZP/200/26/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1321 D Dobrosławice – Przedkowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych.
2. Zakres robót obejmuje:
Zamierzenie budowlane obejmuje swoim zakresem:
– odtworzenie trasy i punktów wysokościowych (roboty pomiarowe przy
liniowych robotach w terenie płaskim)
– roboty rozbiórkowe (korekta przebiegu krawędzi jezdni, rozbiórka
krawężników na zjazdach, rozbiórka nawierzchni na zjazdach:
bitumicznej, z płyt ażurowych, frezowanie nawierzchni jezdni celem
płynnego połączenia)
– ścinkę poboczy gruntowych
– wykonanie poszerzeń nawierzchni jezdni w celu uzyskania szer. jezdni
5,5m (droga klasy L) zakres: koryto pod warstwy konstrukcyjne
poszerzenia – grunt rodzimy min. E2≥45MPa, warstwa z kruszywa
stabilizowanego cementem C3/4 z węzła gr. 20cm, dolna warstwa
podbudowy z kruszywa łamanego CNR 0/63 gr. 15cm, górna warstwa
podbudowy z kruszywa łamanego CNR 0/31,5 gr. 10cm, skropienie
emulsją asfaltową w ilości 0,5kg/m2, warstwa wyrównawcza z betonu
asfaltowego AC16W 50/70 gr. 4cm,
– wyrównanie lokalnych nierówności mieszanką AC11S 50/70 w ilości 75t
– ułożenie siatki stalowej typu lekkiego na całej powierzchni jezdni wraz
z poszerzeniami zatopionej w warstwie „slurry seal” gr. 1cm
– wykonanie warstwy wiążącej AC16W 50/70 gr. 5cm na całej
powierzchni jezdni
– skropienie emulsją asfaltową warstwy wiążącej w ilości 0,3kg/m2 oraz
wykonanie warstwy ścieralnej z AC11S 50/70 gr. 4cm na całej
powierzchni jezdni
– dopasowanie wysokościowe istniejących zjazdów: przełożenie
istniejących krawężników betonowych, koryto pod warstwy
konstrukcyjne zjazdu – grunt rodzimy min. E2≥45MPa, warstwa
z kruszywa stabilizowanego cementem C3/4 z węzła gr. 20cm, dolna
warstwa podbudowy z kruszywa łamanego CNR 0/63 gr. 15cm, górna
warstwa podbudowy z kruszywa łamanego CNR 0/31,5 gr. 10cm,
skropienie emulsją asfaltową w ilości 0,5kg/m2, warstwa ścieralna
z betonu asfaltowego AC11S 50/70 lub płyty ażurowe z rozbiórki na
podsypce z miału z wypełnieniem otworów miałem 0/4
– uporządkowanie pasa drogowego po zakończonych robotach w tym
plantowanie poboczy na szer. 0,5-1,5m
– inwentaryzację powykonawczą robót
UWAGA! Wszelkie prace przebiegające w pobliżu istniejącego uzbrojenia terenu (np. kable teletechniczne) należy prowadzić ręcznie.
3. Organizacja ruchu na czas prowadzenia robót. Wykonawca będzie odpowiedzialny i pokryje wszelkie koszty związane z opracowaniem, zatwierdzeniem i wdrożeniem tymczasowego projektu organizacji ruchu na czas wykonania robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy ul. Łączna 1c, 55-100 Trzebnica wskazuje, że w
przedmiotowym postępowaniu otrzymano 6 ofert, z których najtańsza opiewała na kwotę 1.083.011,77 zł brutto, natomiast najdroższa na kwotę 1.336.444,16 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie w/w zadania wynosi 541.625,00 zł brutto, w związku z czym cena złożonych ofert przewyższyła kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zadania.
Uzasadnienie prawne:
Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1083011,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1336444,16 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
| 2022-01-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |