Biblioteka XXI wieku w Zduńskiej Woli
Miasto Zduńska Wola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00027570
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00027570/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-20 11:52
- Lokalizacja
- Zduńska Wola, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-42e2064e-6313-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 8291708273
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00027570 z dnia 2022-01-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Biblioteka XXI wieku w Zduńskiej Woli
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Zduńska Wola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934424
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stefana Złotnickiego 12
1.5.2.) Miejscowość: Zduńska Wola
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-220
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 438250229
1.5.8.) Numer faksu: 438250202
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdunskawola.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdunskawola.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdunskawola.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Biblioteka XXI wieku w Zduńskiej Woli2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42e2064e-6313-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00027570
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000838/21/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.37 Biblioteka XXI wieku w Zduńskiej Woli
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt Nr RPLD.06.01.02-10-0006/21 pn. „Biblioteka XXI wieku w Zduńskiej Woli” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego na lata 2014 – 20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00329439/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IM.271.82.2021.JU
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1879045 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa w formule „zaprojektuj i wybuduj” budynku usytuowanego na działce budowlanej 188/1 obręb 7 wraz z przyległym terenem chodnika od strony ul. Łaskiej (działka nr 181/10), powiązanym architektonicznie poprzez komunikację z wejściem głównym do budynku. Budynek stanowi własność Miasta Zduńska Wola. Obecnie jest to siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego.
2. Inwestycja przewidziana jest do realizacji w cyklu dwuletnim tj. na lata 2022 – 2023. Przy planowaniu środków na finansowanie przedsięwzięcia, został przyjęty przez Zamawiającego następujący schemat:
1) w 2022 roku – pierwsze półrocze - opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji administracyjnych zezwalających na realizację robót rozbiórkowych i budowlanych;
2) w 2022 roku – drugie półrocze - przeprowadzenie robót rozbiórkowych i budowlanych w piwnicy budynku, budowa windy towarowej wewnątrz budynku, budowa windy osobowej zewnętrznej, przeprowadzenie robót rozbiórkowych i budowlanych na parterze biblioteki;
3) w 2023 roku – pierwsze półrocze - zakup i montaż wyposażenia, zakup schodołazu krzesełkowego, instalacja fotowoltaiczna odbiory końcowe.
3. W ramach zamówienia Wykonawca przyjmuje następujące obowiązki:
1) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego ostatecznej/-ych decyzji administracyjnej/-ych uprawniającej do podjęcia robót budowlanych,
2) zakup i montaż windy dla osób niepełnosprawnych,
3) zakup i montaż windy towarowej do transportu książek wraz z szybem samonośnym,
4) roboty budowlane (w tym elektryczne, instalacyjne oraz koszty demontażu i ponownego montażu regałów w piwnicy),
5) zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej,
6) zakup i montaż wyposażenia.
4. Budynek Biblioteki jest włączony do Gminnej Ewidencji Zabytków i podlega uzgodnieniom z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Zamawiający posiada wytyczne od Konserwatora zamieszczone w Programach Funkcjonalno - Użytkowych. Teren, na którym posadowiony jest budynek nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zamawiający posiada wystawioną dla budynku decyzje o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego nr 10/2021 z dn. 11.03.2021 r.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowej i wykonania na jej podstawie robót budowlanych określa Studium Wykonalności, Program Funkcjonalno-Użytkowy oraz wzór umowy, będące załącznikami do SWZ. Przed wykonaniem dokumentacji należy opracować koncepcję zagospodarowania terenu. Na każdym etapie opracowywania dokumentacji projektowej Wykonawca musi współpracować z Zamawiającym Miastem Zduńska Wola oraz Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli.
6. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej w tym uzyskanie niezbędnych warunków technicznych i uzgodnień (m.in. z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków) oraz decyzji administracyjnych uprawniających do wykonania robót budowlano – montażowych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót rozbiórkowych, budowlano – montażowych i wyposażenie obiektu.
Ciąg dalszy z sekcji 7.4.) (CZĘŚĆ 2) 2) Zmiana w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy będzie możliwa w przypadku :
a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane
w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy,
b) wystąpienia warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, występowania niewybuchów lub niewypałów, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy,
c) wystąpienia warunków terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych,
d) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa,
e) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,
f) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami,
g) konieczności zmiany materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych / technologicznych, w sytuacji gdy wykorzystanie materiałów budowlanych sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych/technologicznych wskazanych w dokumentacji projektowej stanie się niemożliwe z powodu zaprzestania produkcji, wycofania z rynku lub zastąpienia innymi bądź zastosowanie rozwiązań lub materiałów zamiennych podyktowane będzie względami użytkowymi lub funkcjonalnymi, usprawnieniem procesu budowy, zwiększeniem bezpieczeństwa na budowie, obniżeniem kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu zamówienia, postępem technologicznym lub zmianą obowiązujących przepisów; powyższa zmiana umowy jest dopuszczalna pod warunkiem zmiany na materiały, urządzenia i sprzęt, posiadające co najmniej takie parametry jakościowe i cechy użytkowe, jak te, które stanowiły podstawę wyboru oferty (jak te wskazane w dokumentacji projektowej) lub że w trakcie realizacji zamówienia zastosowane zostaną lepszej jakości materiały budowlane lub inne parametry, pod warunkiem niezwiększania ceny.
3) Zmiana wysokości wynagrodzenia brutto będzie możliwa w przypadku:
a) ustawowej zmiany stawki podatku VAT oraz podatku akcyzowego, w takiej sytuacji wartość umowy brutto zostanie zmieniona na wyliczoną w oparciu o aktualne przepisy dotyczące naliczania podatku VAT oraz podatku akcyzowego,
b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę,
c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę,
d) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę,
4) Zmiany w zakresie wydatkowania środków w latach 2022 – 2023, określonych w § 2 ust. 1 umowy będą możliwe w przypadku wykonania przez Wykonawcę większego lub mniejszego przerobu niż był zdefiniowany w chwili zawierania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45232460-4 - Roboty sanitarne
45262210-6 - Fundamentowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262620-3 - Ściany nośne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawnePostępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, który mówi że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie na składanie ofert tj. do dnia 12.01.2022 r. do godziny 10:00 wpłynęła jedna oferta. Ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 2 226 000,00 zł i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty z najniższą ceną – 2 508 700,00 zł, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych który mówi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2508700 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2508700 PLN
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-01-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |