Rewitalizacja parku w Mierzycach

Gmina Wierzchlas

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00032825
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00032825/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-24 15:57
Lokalizacja
Wierzchlas, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6cda8db7-695d-11ec-ae77-fe331fedffdc
Identyfikator
8321979227
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonychWyposażenie parków i placów zabawObiekty rekreacyjneMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00032825 z dnia 2022-01-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja parku w Mierzycach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wierzchlas

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934766

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 7

1.5.2.) Miejscowość: Wierzchlas

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-324

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: (+48 43) 886 61 12

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wierzchlas.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wierzchlas.biuletyn.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wierzchlas.biuletyn.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja parku w Mierzycach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6cda8db7-695d-11ec-ae77-fe331fedffdc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00032825

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000810/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Rewitalizacja parku w Mierzycach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00338749/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania „Rewitalizacja parku w Mierzycach”. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac:
-uporządkowanie terenu,
-przygotowanie terenu pod nasadzenia,
-założenie trawnika,
-obrzeże betonowe,
-nawierzchnia utwardzana,
-mała architektura,
-wiata drewniana,
-stół do szachów,
-stół do ping-ponga,
-wyposażenie bazy edukacyjnej,
-tablica informacyjna,
-zakup drzew liściastych,
-zakup krzewów,
-zakup roślin wieloletnich,
-pielęgnacja drzew.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1)dokumentacja projektowa, w tym:
-Park w Mierzycach - projekt koncepcyjny publicznego terenu zieleni wraz
z bazą edukacyjną,
-Projekt zagospodarowania terenu zieleni - Inwentaryzacja zieleni parku
w Mierzycach,
-Wykaz roślin,
-Mała architektura,
-Tablice edukacyjne,
2)Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3)Przedmiar robót.
Uwaga:
1.Zakresem zamówienia nie jest objęta pełna pielęgnacja roślin w okresie gwarancyjnym w zakresie ujętym na stronie 25 - 26 specyfikacji technicznej STWIORB. Pielęgnację tą zamawiający zapewni w ramach odrębnego zamówienia. Wykonawca nie wycenia tego zakresu w ofercie. Wykonawca w okresie gwarancji zobowiązuje się do wymiany lub uzupełnienia nasadzeń które objęte są gwarancją w okresie 12 miesięcy od dnia odbioru ostatecznego.
2.Wykonawca wycenia w ofercie pielęgnację 8 istniejących drzew zgodnie z przedmiarem robót.
3.Zamawiający deklaruje, iż do końca kwietnia 2022 r. teren przeznaczony do rewitalizacji zostanie wyczyszczony z samosiejek i chwastów oraz wstępnie wyrównany. Na placu zabaw zostanie wymieniony piasek oraz zostanie przygotowana górka saneczkowa. Na teren parku zostanie doprowadzona woda do podlewania roślin i trawników.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE PRAWNE: Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE:
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 2 oferty. Najkorzystniejszą ofertą została oferta nr 2 złożona przez BDB INVESTMENTS ŁUKASZ KUCA ul. Nowomiejska 9, 96-100 Skierniewice. Jej wartość wynosi 453.755,50 zł. Cena oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierza na sfinansowanie zadania przeznaczyć kwotę 293.273,40 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 453755,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 550619,71 PLN

2022-01-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane