Budowa stacji uzdatniania wody wraz z nowymi źródłami w ramach uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Margonin

Gmina Margonin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00037386
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00037386/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-27 11:03
Lokalizacja
Margonin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-58c8fa05-3637-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
Identyfikator
6070055742
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnejRoboty budowlane w zakresie przemysłowych obiektów budowlanychRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00037386 z dnia 2022-01-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z nowymi źródłami w ramach uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Margonin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Margonin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791030

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 13

1.5.2.) Miejscowość: Margonin

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-830

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.7.) Numer telefonu: 672846068

1.5.8.) Numer faksu: 672847273

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@margonin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.margonin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www. bip.margonin.pl, https://platformazakupowa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stacji uzdatniania wody wraz z nowymi źródłami w ramach uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Margonin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58c8fa05-3637-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00037386

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00245703/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.17.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na przebudowie i rozbudowie stacji uzdatniania wody w mieście Margonin przy ulicy Polnej na działkach 116/2, 116/4, 15, 117, 119. Zadanie obejmuje:
- budowę nowego budynku SUW,
- budowę dwóch nowych studni (S1 i S2),
- wymianę pompy głębinowej I obudowy studni wraz z armaturą w istniejącej studni S3 – obecnie studnia nr 2,
- budowę dwóch zbiorników retencyjnych ZR 1, ZR 2,
- rozbiórkę istniejącego ogrodzenia, które zostanie zastąpione przez prefabrykowane ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych,
- wykonanie oświetlenia zewnętrznego terenu,
- wykonanie wewnętrznych utwardzonych dojść i dojazdów,
- wykonanie nowej roślinności na projekotwanym terenie

UWAGA!!! Płatności będą realizowane w transzach
Jeżeli gdziekolwiek w dokumentacji budowlanej użyto nazw marek (firm), wyrobów budowlanych czy technologii, w myśl art. 99 ust.2 - 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, należy to traktować jako informację na temat oczekiwanego standardu i poziomu jakości, a nie ściśle jako określenie wyrobu koniecznego do użycia. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów, „produktów” ma wyłącznie charakter przykładowy.
Możliwe jest zastosowanie innych równoważnych wyrobów budowlanych i technologii, których równoważność opisano w Specyfikacjach Technicznych lub dokumentacji projektowej.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej obejmującej branżę architektoniczną, branżę elektryczną i AKPiA, branżę konstrukcyjną, branżę technologiczną i sanitarną oraz w specyfikacjach technicznych danych branż. Pozostałe warunki dotyczące wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 8.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45213250-0 - Roboty budowlane w zakresie przemysłowych obiektów budowlanych

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W nin sprawie Zam rozpoczął proced przet po rozstrzygn konkursu w ramach Iedycji Polskiego Ładu albowiem zad związ z budową stacji uzdatniania wody może być wykonane tylko pod warunkiem otrzyman dofinan.Warunek ten został dotrzymany i Zam uzyskał wsparcie.W trakcie trwania przed postęp doszło jednak do istot zmiany okol związ z faktem, iż otrzyman promesa na wsparcie stawia Zam dodat warunki jakie musi zawierać prow postęp i umowa o roboty budow.Przede wszystkim w przyp inwestycji real do12m-cy nie przewiduje się częściow rozlicz prac,a jedynie obowiązek przekazania Wykon zaliczki w wys5%wart zadania.To oznacza,że inwesty musi być rozliczona dopiero po zakoń zadnia w ramach jednej płat.Natomiast Zam nieświadomy tego faktu(warunków promesy)przewidział z uwagi na dużą wart zad system płat częśc tak, aby wyjść na przeciw wykonaw w trudnym okresie pandemii.Kluczowy zatem pozostaje fakt, że inwest objęte PolskimŁadem nie mogą być refund w oparciu o własne środki.Taka zaś sytuacja miałaby miejsce w niniejszej sprawie, gdyby postęp zostało kontynuo i doszłoby do zawarcia umowy.Kolejn probl pozostaje kwestia, że inwestycja objęta dofinaan składa się z dwóch elementów.Jednym z nich jest budowa stacji uzdatn wody natomiast drug budowa odcinka kanalizacji sanit.Zakres rzeczowy udzielonego zamów musi być jednak zbieżny z wniosk, o czym świadczy zasada jedna promesa jeden przetarg.Tym samym koniecz jest wprowadzenie w postęp przetarg statusu przetargu częściow.Nie ulega zatem wątpliw,iż wystąp w trakcie prowadz postęp o udziel zamów publ okoliczn tej wagi i ryzyka (dodatkowe warunki zawarte w promesie) nosi zdecydowanie cechy istotności w kontekście jej wpływu na prowadz postęp i wykonanie zamów objętego postęp.Kolejn przesłan unieważn postęp jest brak możliwości przewidzenia zaistnienia zmiany.W orzeczn KIOwskazuje się,że aby zam mógł powołać się na przesłankę unieważn postęp musi udowodnić,że wcześniej,czyli w momencie wszczęcia postęp,nie można było przy zachowaniu odpowiedniej staranności przewidzieć,iż nastąpi istotna zmiana okolicz, w wyniku której-kontynuowanie postęp i udziel zamów publ nie będzie leżało w interesie publ.Zam wszczynając postęp o udziel zamów publ nie miał wiedzy,że z chwilą otrzymania dofinan na przedm zadanie zostaną określone dodatkowe warunki jakie będzie musiał spełnić prowadząc przedm postęp.Kolejna przesłanka unieważ postęp na podstawie przywołanej wyżej podstawy prawnej polega na wykazaniu,iż dalsze prow postęp lub wykonanie zamów nie leży w interesie publ.W wyroku KIO z dnia 15stycznia2018 r.sygn.aktKIO2744/17wskazano,że wprzypadku przesłanki unieważn postęp na podstart.93ust.1pkt6ustawyPZP,należy zbadać czy udziel danego zamów w dalszym ciągu leży w intere publ.Przy czym nie chodzi tu o udziel zamów danemu wykonaw,ale generalnie o udziel tego zamów jakiemukolwiek wykonaw.Oczywiście unieważn postęp najbardziej szkodzi inter ekonom wykonaw,którego oferta jest najkorzystn w postęp.Izba, ze względów opisanych powyżej,powinna w pełni chronić uzasad ekonom interes wykona zgodnie z przepi ustawy PZP, jednak nie może zapominać także o inter publ,którego realizacja jest głównym zadaniem ustawyPZP.W sytuacji konfliktu pomiędzy interes wykon a interes publ,koniecz jest rozważenie czy interes publ dozna na tyle znaczącego uszczerbku,aby uznać jego prymat nad interesem wykon.Oceniając istnienie powyższej przesłanki tj.brak interesu publ w kontyn przetargu lub wykonaniu zamów należy wskazać na następują istotne elementy.Niewątpliwie wskazane pow okoliczn deter fakt, że istnieje ogromne ryzyko graniczące z pewnością, że udzielone dofinan zostanie cofnięte w sytuacji tak rażących odstępstw od zasad wynikających z promesy.Taka syt nie leży w inter publ,gdyż Gm Margonin nie jest w stanie z własn środ wykonać tego zad.Gdyby tak było już kilka lat temu doszłoby do wykonania przedm zadania, albowiem jest to niezbędna i bardzo potrzebna inwest.Dofinan zad o tak wysokiej wartości jest warunkiem sine qua non realizacji zad.
2022-01-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane