Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zabytkowym parku w Pokoju w ramach realizacji 3 operacji.
Gmina Pokój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00041325
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00041325/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-31 11:16
- Lokalizacja
- Pokój, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2960aabc-7471-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 7521359322
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00041325 z dnia 2022-01-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zabytkowym parku w Pokoju w ramach realizacji 3 operacji.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pokój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412740
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza
1.5.2.) Miejscowość: Pokój
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-034
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774693080
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@gminapokoj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminapokoj.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.gminapokoj.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zabytkowym parku w Pokoju w ramach realizacji 3 operacji.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2960aabc-7471-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00041325
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000978/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zabytkowym parku w Pokoju w ramach realizacji 3 operacji.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, że zamówienie jest finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Umowy o dofinansowanie: nr RPOP.05.01.00-16-0015/16-00 i nr RPOP.05.01.00-16-0023/17-00 oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00017988/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SG.III.271.2.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zabytkowym parku w Pokoju w ramach realizacji 3 operacji:
Projekt nr 3:Zachowanie różnorodności biologicznej obszarów chronionych Opolszczyzny poprzez ochronę zagrożonych gatunków, siedlisk, pielęgnację i tworzenie nowych form ochrony na terenie zabytkowego założenia parkowego w Pokoju w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Projekt nr 4: Zachowanie różnorodności biologicznej obszarów chronionych Opolszczyzny poprzez ochronę zagrożonych gatunków, siedlisk, pielęgnację i tworzenie nowych form ochrony na terenie zabytkowego założenia parkowego w Pokoju Etap II w ramach RegionalnegoProgramu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego
Zadanie nr 5: Oświetlenie zewnętrzne części Parku Francuskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.
Projekt nr 3 1.2.1 Szczegółowy Zakres Projektu 3:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu na działce nr 1302/18 w zabytkowym parku w miejscowości Pokój w części Parku Francuskiego.
Zakres projektu obejmuje:
1.Budowa dwóch basenów wodnych wraz z technologią elementów wodnych
2.Utworzenie parterów barokowych I i VI zgodnie z projektem
3.Wykonanie rekultywacji gruntu na obszarze 2,60 ha
4.Wykonanie nasadzeń:
5.Usunięcie patogenu grzyba na powierzchni 2,6 ha
6. Usunięcie drzew 273 szt. oraz pielęgnacja 39 szt. drzew
7.Objęcie ochroną pomnikową 23 szt. drzew w tym usunięcie posuszu 8szt., zastosowanie specjalistycznych wiązań elastycznych 2szt.,edukacja korony 1szt.
8.Poprawa mikroretencji poprzez budowę systemu melioracji z zastosowaniem zastawek
9. Budowa Zjazdu z ul. Wolności
10.Rozbudowa Ścieżek edukacyjnych Hansegrand
11. Montaż krat na drzewa 1 szt.
12. Montaż małej architektury
1.2.2 Szczegółowy zakres Projektu 4 :
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu
na działce nr 1302/18 w zabytkowym parku w miejscowości Pokój w części Parku Angielskiego.
Zakres projektu obejmuje:
1.Gospodarka drzewostanem w tym usunięcie 405 szt. drzew, pielęgnacja w tym cięcia
sanitarne, usunięcie posuszu, zastosowanie wiązań 335 szt.
2.Mała architektura.
3. Wykonanie nasadzeń.
4.Wykonanie ścieżek z Nawierzchni typu Hansegrand: 0,7 km
5. Wykonanie nawierzchni żwirowej leśnej 770mb
6. Prace agrotechniczne, rekultywacja terenu 6,40ha
7.Usunięcie patogenu grzyba 6,40 ha
8. Wykonanie polany edukacyjnej 1650m2
9. Renaturyzacja 2 zbiorników wodnych ( powierzchnia 1182m2+1760m2) i odbudowanie
systemu melioracji (250mb)
10. Instalacja elektryczna zewnętrzna wraz z montażem latarni i lamp
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112300-8 - Rekultywacja gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
77211600-8 - Sadzenie drzew
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. Z 2019 poz. 2019 ze zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający w dniu 28.01.2022 dokonał otwarcia ofert. W prowadzonym postępowaniu wpłynęły 4 oferty. Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania kwotę
7 780 424,88 zł w tym na zadnia: Projekt 3: 2 800 000,00zł; Projekt 4: 3 991 288,50zł;
Projekt 5: 800 000,00żł. Żadna ze złożonych ofert nie mieści się w budżecie zaplanowanych zadań. Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp postanowiono jak w sentencji.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6994257,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7485540,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-01-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |