Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Czyżówce

Gmina Stara Błotnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00044717
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00044717/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-02 12:17
Lokalizacja
Stara Błotnica, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fc8783f-5f19-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7981458221
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty wykopaliskoweRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychMontaż instalacji piorunochronnejElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychIzolacja cieplnaInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychWynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00044717 z dnia 2022-02-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Czyżówce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stara Błotnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224019

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stara Błotnica 46

1.5.2.) Miejscowość: Stara Błotnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-806

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 483857790

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@starablotnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.starablotnica.bip.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.starablotnica.bip.org.pl/admin/przetargi/edytuj/id/248/param/1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Czyżówce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fc8783f-5f19-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00044717

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005220/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Czyżówce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: B.271.18.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Czyżówce gm. Stara Błotnica na działce nr ewidencyjny 12/1, 14/1 i 14/2.
Działka jest położona przy zbiegu drogi wewnętrznej i drogi powiatowej nr 1133W. Powierzchnia działki jest płaska, bez zagłębień terenowych. Teren został wyniesiony w miejscach urządzeń technicznych celu obsypania zbiorników retencyjnych i obudów studni głębinowych.
Istniejące zagospodarowanie działki obejmuje:
• Budynek hali filtrów o pow. zabud. 273,59 m²
• Łącznik z bud. socjalno biurowym o pow. zabud. 11,82 m²
• Budynek socjalno-biurowy o pow. zabud. 198,18 m²
• Łącznik z bud. Hali pomp o pow. zabud. 11,18 m²
• Budynek hali pomp o pow. zabud. 153,79 m²
• Dwa żelbetowe zbiorniki na wodę o pow. zabud. 216,08 m²
• Układ komunikacji wewnętrznej nieregularnie utwardzony żużlem
• Sieci uzbrojenia terenu:
- Studnie głębinowe - szt. 3 w tym dwie czynne
- Rurociągi wody surowej do wymiany
- Rurociągi wody uzdatnionej z komorą zasuw do likwidacji
- Kanalizację wód popłucznych do osadnika do rozbiórki
- Osadnik wód popłucznych do rozbiórki
- Kanalizację sanitarną
- Nieczynny zbiornik szczelny do rozbiórki
- Elektryczne instalacje doziemne zasilające do wymiany
- Oświetlenie terenu wraz i instalacją doziemną
• Ogrodzenie z bramą
• Zjazd na drogę wewnętrzną o pow. utwardzonej 35,51 m²

Projektowane zagospodarowanie działki obejmuje:
• Nowy budynek technologiczny o pow. zabudowy 143,37 m²
• Łącznik z istniejącym budynkiem o pow. zabudowy 11,14 m²
• Osadnik wód popłucznych o pow. zabudowy 49,50 m²
• Utwardzenie terenu
- układ dróg z placem manewrowym 1 003,99 m²
- miejsca parkingowe 58,14 m²
- dojścia do budynków i opaski 47,00 m²
• Nowe sieci uzbrojenia terenu:
- rurociągi wody surowej
- rurociągi wody uzdatnionej z komorami zasuw
- kanalizacja sanitarna do włączenia na dz. nr 14/2
- kanalizacja technologiczna z neutralizatorem podchlorynu sodu
- Kanalizacja wód popłucznych do nowego osadnika
- Kanalizacja deszczowa odprowadzająca wody z osadnika
- Elektryczne instalacje doziemne zasilające

Powierzchnia działki 8 635,87m²
w tym terenów aktywnych biologicznie ~ 6 600,00 m²
co stanowi 76,4 % powierzchni działki
Teren na którym znajduje się działka jest przeznaczony pod zabudowę usługową i nie podlega ochronie konserwatorskiej. Na terenie nie występuje zagrożenie aktywnością sejsmiczną ani wpływem eksploatacji górniczej. Projektowana inwestycja nie będzie miała wpływu na zmianę stanu środowiska naturalnego.
Projektowany obiekt to budynek parterowy posadowiony bezpośrednio na ławach żelbetowych. Budynek będzie złożony z części wysokiej w konstrukcji stalowej z obłożeniem płytami warstwowymi i łącznika wykonanego w tej samej technologii.
Projektowany obiekt jest budynkiem technicznym z w.c. Budynek mieści linię technologiczną uzdatniania wód podziemnych wraz z urządzeniami umożliwiającymi dostarczanie wód do odbiorców. Układ funkcjonalny został ukształtowany zgodnie z wytycznymi Inwestora i przedstawiony w części graficznej niniejszego opracowania projektowego. Podstawą opracowania układu funkcjonalnego budynku były informacje otrzymane od Inwestora, zakładające następującą strukturę funkcjonowania:
• obiekt jest czynny przez 24 godzin / dobę
• obiekt nie wymaga stałej obsługi,
• założono dwie osoby obsługi pracujące do 2 godzin/dobę jeden raz w tygodniu,
Budynek został zaprojektowany w części jako hala jednonawowa w konstrukcji stalowej
z lekką obudową z płyt warstwowych. Szczegółowe dane dotyczące układu konstrukcyjnego, zastosowanych schematów statycznych, założenia przyjęte do obliczeń, w tym dotyczące obciążeń oraz podstawowe wyniki tych obliczeń znajdują się w projekcie konstrukcyjnym.
Uwaga:
Obowiązuję nowy projekt na instalację fotowoltaiczną inny niż w projekcie budowlanym.
Zadanie obejmuje również remont elewacji i pokrycia dachowego oraz częściowej wymiany stolarki istniejących budynków na terenie stacji uzdatniania wody.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112400-9 - Roboty wykopaliskowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena złożonej oferty przewyższa kwotę którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej kwoty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10549710,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10549710,00 PLN

2022-02-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane