Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w budynkach: Urzędu Gminy, przedszkola i budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonych w Huszlewie”
Gmina Huszlew
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00046212
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00046212/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-04 09:24
- Lokalizacja
- Huszlew, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5fa422a1-5364-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 4960241880
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00046212 z dnia 2022-02-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w budynkach: Urzędu Gminy, przedszkola i budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonych w Huszlewie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Huszlew
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Huszlew
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237523
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Huszlew 77
1.5.2.) Miejscowość: Huszlew
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-206
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.7.) Numer telefonu: 83 3580123
1.5.8.) Numer faksu: 83 3580108
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@huszlew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.huszlew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://huszlew.ezamawiajacy1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w budynkach: Urzędu Gminy, przedszkola i budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonych w Huszlewie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5fa422a1-5364-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00046212
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002758/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w budynkach: Urzędu Gminy, przedszkola i budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonych w Huszlewie”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00298031/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BGK.271.11.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2989990,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2430886,18 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Budynek Urzędu Gminy:a) Termomodernizacja budynku:
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, stolarka okienna drewniana, jednoramowa, dwuszybowa, o współczynniku przenikania ciepła U dla okna 0,9 W/m2K, drzwi frontowe aluminiowe, szklone, z profilem ciepłym, pozostałe drzwi stalowe z profilem zamkniętym, obustronnie obłożone blachą stalową płaską;
Docieplenie ścian – docieplenie cokołu i ścian fundamentowych xps gr. 12 cm, docieplenie ścian styropian gr 8 cm z wyprawą elewacyjną cienkowarstwową tynkiem silikonowym, izolacja przeciwwilgociowa na ścianach fundamentowych, tynk dekoracyjny kamyczkowy na cokołach;
Docieplenie stropu – twarda pianka poliuretanowa w okładzinie z laminatu paroizolacyjnego gr. 14 cm oraz płyta OSB gr. 22 mm na legarach;
Pozostałe roboty – montaż nowych rynien i rur spustowych, wykonanie opaski wokół budynku z kostki betonowej, otynkowanie kominów nad połacią dachową, tynkowanie komina wolnostojącego, renowacja murków oporowych i schodów, montaż zadaszenia z poliwęglanu, wykonanie instalacji odgromowej;
Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania – w dwóch obiegach grzewczych: obieg nr 1 pomieszczenia Urzędu Gminy, obieg nr 2 pomieszczenia Poczty – wykonanie nowej instalacji ze stali węglowej z grzejnikami płytowymi, stalowymi; grzejniki zostaną wyposażone w zawory z głowicami termostatycznymi oraz zaworami odcinającymi na powrocie; izolacja termiczna rurociągów otuliną polietylenową;
b) Wykonanie instalacji elektrycznej na potrzeby zasilania pompy ciepła w budynku Urzędu Gminy:
rozdzielnica RK, wyłącznik p.poż., instalacja oświetlenia, gniazd wtykowych 230V i siłowa: gniazda oraz zasilania grzałki bufora, instalacja zasilania pompy ciepła, pomp obiegowych, sterownika i innych elementów automatyki, ochrona od porażeń, instalacja połączeń wyrównawczych, instalacja odgromowa;
Instalacja fotowoltaiczna zainstalowana na gruncie: moduły fotowoltaiczne (88kpl) o min. mocy nominalnej 330kWp połączone szeregowo, zamontowane równolegle na systemowych konstrukcjach montażowych, inwerter fotowoltaiczny 30,0kW, rozdzielnice RPV, instalacja elektryczna PV, ochrona od porażeń, ochrona przeciwprzepięciowa, instalacja odgromowa i przeciwprzepięciowa;
c) Wykonanie instalacji elektrycznej na potrzeby zasilania budynku Urzędu Gminy:
Instalacja fotowoltaiczna zainstalowana na gruncie: moduły fotowoltaiczne (56kpl) o min. mocy nominalnej 330kWp połączone szeregowo, zamontowane równolegle na systemowych konstrukcjach montażowych, inwerter fotowoltaiczny 17,5kW, rozdzielnice RPV, instalacja elektryczna PV, przeciwpożarowy wyłącznik prądu PWP, ochrona od porażeń, ochrona przeciwprzepięciowa, instalacja odgromowa i przeciwprzepięciowa;
d) Instalacja pomp ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania budynków: Urzędu Gminy i przedszkola;
Instalacja pompy ciepła solanka – woda o mocy 70,2kW w pomieszczeniu kotłowni budynku Urzędu Gminy, wyposażona w automatykę sterującą, bufor wody grzewczej o poj. 1000dm3, zasilająca istniejące instalacje centralnego ogrzewania czterema rurociągami obiegowymi c.o.;
dolne źródło pomy ciepła: wymienniki pionowe gruntowe – 18 sond o głębokości 99m z rurociągów HDPE 100 40x3,7mm wykonane na działce nr geod. 822, połączone rurociągami HDPE 100 125/7,4mm.;
Rurociągi wody grzewczej z rur stalowych czarnych ze szwem, rurociągi wody zimnej z rur wielowarstwowych PE-RT/Al/PE-RT z izolacją termiczną pianką poliuretanową;
Przystosowanie pomieszczeń kotłowni: demontaż istniejących urządzeń, naprawy tynków, malowanie ścian i sufitu, wykonanie fundamentów pod pompę ciepła i bufor ze zbrojonego betonu B20, posadzka z terrakoty;
2) Budynek przedszkola
a) Termomodernizacja budynku:
Wymiana stolarki drzwiowej: drzwi płycinowe drewniane szklone z profilem ciepłym;
Pozostałe roboty –otynkowanie kominów nad połacią dachową;
Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania –z wykorzystaniem istniejącej instalacji z grzejnikami płytowymi i dodaniem dodatkowych grzejników wspomagających, stalowych, płytowych; grzejniki zostaną wyposażone w zawory z głowicami termostatycznymi oraz zaworami odcinającymi na powrocie; izolacja termiczna rurociągów otuliną polietylenową;
b) Wykonanie instalacji elektrycznej na potrzeby zasilania budynku przedszkola:
Instalacja fotowoltaiczna zainstalowana na gruncie: moduły fotowoltaiczne (24kpl) o min. mocy nominalnej 330kWp połączone szeregowo, zamontowane równolegle na systemowych konstrukcjach montażowych, inwerter fotowoltaiczny 7,0kW, rozdzielnice RPV, instalacja elektryczna PV, przeciwpożarowy wyłącznik prądu PWP, ochrona od porażeń, ochrona przeciwprzepięciowa, instalacja odgromowa i przeciwprzepięciowa;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
42511110-5 - Pompy grzewcze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 1990000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Budynek mieszkalny wielorodzinnya) Termomodernizacja budynku:
Docieplenie ścian – docieplenie cokołu i ścian fundamentowych xps gr. 12 cm, docieplenie ścian styropian gr 14 cm z wyprawą elewacyjną cienkowarstwową tynkiem silikonowym, izolacja przeciwwilgociowa na ścianach fundamentowych, tynk dekoracyjny kamyczkowy na cokołach;
Docieplenie stropu – twarda pianka poliuretanowa w okładzinie z laminatu paroizolacyjnego gr. 14 cm oraz płyta OSB gr. 22 mm na legarach;
Pozostałe roboty – wykonanie nowej drewnianej konstrukcji dachu dwuspadowego o konstrukcji krokwiowo – płatwiowej, z podmurowanie szczytów ścianami murowanymi i pokryciem blachodachówką, demontaż attyk dachowych, wyburzenie kominów nad połacią dachową, montaż rur wentylacyjnych i wywietrzaków dachowych, montaż nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych oraz parapetów zewnętrznych, wykonanie opaski wokół budynku z kostki betonowej, renowacja murków oporowych i schodów, wymiana zadaszeń, wymiana instalacji odgromowej;
Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania – w dwóch obiegach grzewczych: obieg nr 1 pomieszczenia parteru – wykonanie nowej instalacji z rur węglowych z wykorzystaniem istniejących grzejników i dodaniem dodatkowych, obieg nr 2 na pierwszym i drugim piętrze – wykonanie nowej instalacji z nowymi grzejnikami płytowymi, stalowymi; grzejniki zostaną wyposażone w zawory z głowicami termostatycznymi oraz zaworami odcinającymi na powrocie; izolacja termiczna rurociągów otuliną polietylenową;
b) Instalacja pomp ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania budynku mieszkalnego wielorodzinnego;
Instalacja pompy ciepła solanka – woda o mocy 33,1kW w pomieszczeniu istniejącej kotłowni, wyposażona w automatykę sterującą, bufor wody grzewczej o poj. 1000dm3, zasilająca istniejące instalacje centralnego ogrzewania dwoma rurociągami obiegowymi c.o.;
dolne źródło pomy ciepła: wymienniki pionowe gruntowe – 8 sond o głębokości 99m z rurociągów HDPE 100 40x3,7mm wykonane na działce nr geod. 1120/4, połączone rurociągami HDPE 100 75/4,5mm.;
Rurociągi wody grzewczej z rur stalowych czarnych ze szwem, rurociągi wody zimnej z rur wielowarstwowych PE-RT/Al/PE-RT z izolacją termiczną pianką poliuretanową;
Przystosowanie pomieszczeń kotłowni: demontaż istniejących urządzeń, naprawy tynków, malowanie ścian i sufitu, wykonanie fundamentów pod pompę ciepła i bufor ze zbrojonego betonu B20, posadzka z terrakoty;
c) Wykonanie instalacji elektrycznej na potrzeby zasilania cz. Wspólnych budynku i pompy ciepła w budynku mieszkalnym wielorodzinnym:
rozdzielnica RK, wyłącznik p.poż., instalacja oświetlenia, gniazd wtykowych 230V i siłowa, instalacja zasilania pompy ciepła, pomp obiegowych, sterownika i innych elementów automatyki, ochrona od porażeń, instalacja połączeń wyrównawczych, instalacja odgromowa;
Instalacja fotowoltaiczna zainstalowana na dachu budynku: moduły fotowoltaiczne (56kpl) o min. mocy nominalnej 330kWp połączone szeregowo, zamontowane równolegle z dachem na systemowych konstrukcjach montażowych, inwerter fotowoltaiczny 17,5kW, rozdzielnice RPV, instalacja elektryczna PV, ochrona od porażeń, ochrona przeciwprzepięciowa, instalacja odgromowa i przeciwprzepięciowa;
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi (załącznik Nr 9 do SWZ):
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
42511110-5 - Pompy grzewcze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 999990,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1990000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2311170,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1990000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Remontowo - Budowlanych Jerzy Wawryniuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5410000427
7.3.3) Ulica: Narutowicza 49a
7.3.4) Miejscowość: Łosice
7.3.5) Kod pocztowy: 08-200
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. EKOSERWIS BP sp. z o.o. z siedzibą w Białej -Podlaskiej ul. Aleja Tysiąclecia 20, 21-500 Biała Podlaska- wykonanie Instalacji Fotowoltaicznej. 2. Zakład Usługowo - Handlowy Leszek Kuraszyk z siedzibą w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Kordiana 2/8, 21- 560 Międzyrzec Podlaski - wykonanie pomp ciepła
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1990000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 999990,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1461240,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 999990,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Remontowo - Budowlanych Jerzy Wawryniuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5410000427
7.3.3) Ulica: ul. Narutowicza 49a
7.3.4) Miejscowość: Łosice
7.3.5) Kod pocztowy: 08-206
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. EKOSERWIS BP sp. z o.o. z siedzibą w Białej -Podlaskiej ul. Aleja Tysiąclecia 20, 21-500 Biała Podlaska- wykonanie Instalacji Fotowoltaicznej. 2. Zakład Usługowo - Handlowy Leszek Kuraszyk z siedzibą w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Kordiana 2/8, 21- 560 Międzyrzec Podlaski - wykonanie pomp ciepła
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 999990,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-02-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |