Przebudowa urządzeń infrastruktury hydrotechnicznej zapewniającej swobodną migrację ryb i minogów na rzece Gęsia, Radusza, Perznica.
Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00048341
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00048341/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-07 10:44
- Lokalizacja
- Karlino, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a2375fca-6954-11ec-ae77-fe331fedffdc
- Identyfikator
- 6721041877
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
—
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00048341 z dnia 2022-02-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa urządzeń infrastruktury hydrotechnicznej zapewniającej swobodną migrację ryb i minogów na rzece Gęsia, Radusza, Perznica.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330052240
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szymanowskiego 17
1.5.2.) Miejscowość: Karlino
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-230
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zmigdp@parseta.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.parseta.org.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.parseta.org.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Związek komunalny
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa urządzeń infrastruktury hydrotechnicznej zapewniającej swobodną migrację ryb i minogów na rzece Gęsia, Radusza, Perznica.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2375fca-6954-11ec-ae77-fe331fedffdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00048341
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001116/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa urządzeń infrastruktury hydrotechnicznej zapewniającej swobodną migrację ryb i minogów na rzece Gęsiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: „Zwiększenie drożności korytarzy ekologicznych w dorzeczu Parsęty” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz współfinansowanego ze środków fundacji Baltic.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00006501/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDPII.271.1.10.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
zadanie częściowe nr 1 - roboty budowlane - rzeka Perznica - obejmujące wykonanie prac z zakresu podstawowego oraz wykonanie umocnień, w szczególności:a. wykonanie w korycie rzeki ramp narzutowych kamienno-żwirowych zlokalizowanych poniżej budowli stanowiących przeszkody. Rampy wykonane poniżej istniejących budowli będą podpiętrzać wodę na przeszkodzie powodując „jej zatopienie” co umożliwi migrację organizmów wodnych. Jest to podstawowe działanie techniczne zastosowane w zdecydowanej większości budowli stanowiących przeszkody na przedmiotowych rzekach. Rampy są też potencjalnymi tarliskami dla ryb łososiowatych,
b. wykonanie pryzm kamienno-żwirowych w korycie rzeki. Pryzmy takie mają konstrukcję bardzo zbliżoną do ramp z tym, że są znacznie mniejszych rozmiarów. Wysokość pryzm waha się w przedziale 15-20cm. Pryzmy wykonywane będą w miejscach, gdzie wymagane jest niewielkie podpiętrzenie wody oraz poniżej każdej rampy w celu jej stabilizacji. Pryzmy takie są też potencjalnymi tarliskami dla ryb łososiowatych. Wykonanie pryzm jest w większości przypadków uzupełnieniem działania podstawowego – wykonania ramp,
c. zasypywanie wyrw i wybojów powstałych w dnie cieków poniżej istniejących budowli. Wyrwy zasypane będą materiałem kamienno-żwirowym,
d. remont umocnień górnych budowli z adaptacją progu budowli, umożliwiającą migrację ryb przez budowlę,
e. oczyszczenie i udrożnienie przepustu. Ilość budowli, na których planowane są działania szt. 15, liczba udrożnionych budowli 12,
f. wykonanie narzutu kamiennego w płotkach plecionych bez podkładu z faszyny – krata płotka 1.0x1.0 m – umocnienie skarp,
g. wykonanie pojedynczych opasek z kiszek faszynowych o śr. 20 cm - zabezpieczenie stopy skarpy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
4.5.5.) Wartość części: 1456080,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
zadanie częściowe nr 2 - roboty budowlane - rzeka Radusza - obejmujące wykonanie prac z zakresu podstawowego oraz wykonanie umocnień, w szczególności:a. wykonanie w korycie rzeki ramp narzutowych kamienno-żwirowych zlokalizowanych poniżej budowli stanowiących przeszkody. Rampy wykonane poniżej istniejących budowli będą podpiętrzać wodę na przeszkodzie powodując „jej zatopienie” co umożliwi migrację organizmów wodnych. Jest to podstawowe działanie techniczne zastosowane w zdecydowanej większości budowli stanowiących przeszkody na przedmiotowej rzece. Rampy są też potencjalnymi tarliskami dla ryb łososiowatych,
b. wykonanie pryzm kamienno-żwirowych w korycie rzeki. Pryzmy takie mają konstrukcję bardzo zbliżoną do ramp z tym, że są znacznie mniejszych rozmiarów. Wysokość pryzm waha się w przedziale 15-20 cm. Pryzmy wykonywane będą w miejscach, gdzie wymagane jest niewielkie podpiętrzenie wody oraz poniżej każdej rampy w celu jej stabilizacji. Pryzmy takie są też potencjalnymi tarliskami dla ryb łososiowatych. Wykonanie pryzm jest w większości przypadków uzupełnieniem działania podstawowego – wykonania ramp,
c. zasypywanie wyrw i wybojów powstałych w dnie cieków poniżej istniejących budowli. Wyrwy zasypane będą materiałem kamienno-żwirowym,
d. częściowy remont umocnień dennych wybranych budowli stanowiących przeszkodę z adaptacją do migracji ryb,
e. rozbiórkę istniejącej budowli – przepustu ze stopniem i budowę w tej samej lokalizacji brodu oraz kształtowanie koryta rzeki na przyległym odcinku. Ilość budowli, na których planowane są działania szt. 11, liczba udrożnionych budowli 9,
f. wykonanie narzutu kamiennego w płotkach plecionych bez podkładu z faszyny – krata płotka 1.0x1.0 m - umocnienie skarp,
g. wykonanie pojedynczych opasek z kiszek faszynowych o śr. 20 cm - zabezpieczenie stopy skarpy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
4.5.5.) Wartość części: 842830,46 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
zadanie częściowe nr 3 - roboty budowlane - rzeka Gęsia - obejmujące wykonanie prac z zakresu podstawowego oraz wykonanie umocnień, w szczególności:a. wykonanie w korycie rzeki ramp narzutowych kamienno-żwirowych zlokalizowanych poniżej budowli stanowiących przeszkody. Rampy wykonane poniżej istniejących budowli będą podpiętrzać wodę na przeszkodzie powodując „jej zatopienie” co umożliwi migrację organizmów wodnych. Jest to podstawowe działanie techniczne zastosowane w zdecydowanej większości budowli stanowiących przeszkody na przedmiotowych rzekach. Rampy są też potencjalnymi tarliskami dla ryb łososiowatych,
b. wykonanie pryzm kamienno-żwirowych w korycie rzeki. Pryzmy takie mają konstrukcję bardzo zbliżoną do ramp, z tym, że są znacznie mniejszych rozmiarów. Wysokość pryzm waha się w przedziale 15-20 cm. Pryzmy wykonywane będą w miejscach, gdzie wymagane jest niewielkie podpiętrzenie wody oraz poniżej każdej rampy w celu jej stabilizacji. Pryzmy takie są też potencjalnymi tarliskami dla ryb łososiowatych. Wykonanie pryzm jest w większości przypadków uzupełnieniem działania podstawowego – wykonania ramp,
c. zasypywanie wyrw i wybojów powstałych w dnie cieków poniżej istniejących budowli. Wyrwy zasypane będą materiałem kamienno-żwirowym,
d. częściowy remont umocnień dennych oraz przyczółków wybranych budowli stanowiących przeszkodę w migracji ryb,
e. rozbiórkę istniejącej budowli – zastawki i kształtowanie koryta rzeki w miejscu rozbieranej budowli,
f. oczyszczenie i udrożnienie przepustów z lokalnym odmuleniem dna cieku w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ilość budowli, na których planowane są działania szt. 18, liczba udrożnionych budowli 16,
g. wykonanie narzutu kamiennego w płotkach plecionych bez podkładu z faszyny – krata płotka 1.0x1.0 m - umocnienie skarp,
h. wykonanie pojedynczych opasek z kiszek faszynowych o śr. 20 cm - zabezpieczenie stopy skarpy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
4.5.5.) Wartość części: 1035695,42 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na zadanie częściowe nr 1 z powodu przewyższenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia przez cenę najkorzystniejszej oferty, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
W niniejszym postępowaniu, na zadanie częściowe nr 1, cena najkorzystniejszej oferty wynosi 2333105,58zł, natomiast kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 1862792,00zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 20
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2333105,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3271576,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
| 2022-02-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |