Rozbudowa dróg w gminie Stryszawa poprzez budowę chodników dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą

Gmina Stryszawa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00050143
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00050143/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-08 12:20
Lokalizacja
Stryszawa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-59bb0bef-67b3-11ec-ae77-fe331fedffdc
Identyfikator
5521707153
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00050143 z dnia 2022-02-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa dróg w gminie Stryszawa poprzez budowę chodników dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stryszawa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181965

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stryszawa 17

1.5.2.) Miejscowość: Stryszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-205

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@stryszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.stryszawa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/stryszawa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa dróg w gminie Stryszawa poprzez budowę chodników dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59bb0bef-67b3-11ec-ae77-fe331fedffdc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00050143

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000209/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rozbudowa dróg w gminie Stryszawa poprzez budowę chodników dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00334785/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IPP.271.33.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa dróg w gminie Stryszawa poprzez budowę chodników dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Zadanie dotyczy budowy chodników w trzech miejscowościach:
Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr K 1702 Kuków-Krzeszów-Tarnawa w miejscowości Krzeszów.
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące rozbudowę drogi poprzez budowę chodnika dla pieszych wraz z kanalizacją deszczową i poszerzeniem jezdni przy chodniku, przebudową zjazdów indywidualnych, skrzyżowań, ogrodzeń, budową ścieku korytkowego oraz ścianek oporowych. Zaprojektowano chodnik lewostronny. Chodnik o nawierzchni z kostki brukowej. Szerokość projektowanego chodnika wynosi 2,00 m.

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr K 1702 Kuków-Krzeszów-Tarnawa w miejscowości Kuków:
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę dwóch odcinków chodnika:
odcinek A
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące rozbudowę drogi poprzez budowę chodnika, budowę poszerzenia jezdni, budowę kanalizacji deszczowej i odwodnień, budowę nasypów nieumocnionych / umocnionych, budowę zjazdów indywidualnych, przebudowę zjazdów publicznych / indywidualnych, budowę ścianek czołowych i umocnionego wylotów kanalizacji, budowę barier ochronnych. Zaprojektowano chodnik lewostronny. Chodnik o nawierzchni z kostki brukowej. Szerokość projektowanego chodnika wynosi 2,00 m.
odcinek B
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące rozbudowę drogi poprzez budowę chodnika, budowę poboczy utwardzonych, budowę poszerzenia jezdni, budowę kanalizacji deszczowej i odwodnień, budowę nasypów nieumocnionych, budowę barier ochronnych. Zaprojektowano chodnik lewostronny. Chodnik o nawierzchni z kostki brukowej. Szerokość projektowanego chodnika wynosi 2,00 m.

Budowa chodnika w ciągu dróg powiatowych nr 1699K Moszczanica - Ślemień – Lachowice oraz nr 1700K Jeleśnia - Pewelka – Hucisko w miejscowości Kurów:
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę dwóch odcinków chodnika:
odcinek A
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące rozbudowę drogi poprzez budowę chodnika, budowę poszerzenia jezdni, budowę kanalizacji deszczowej i odwodnień, budowę nasypów nieumocnionych / umocnionych, budowę zjazdów indywidualnych, przebudowę zjazdów publicznych / indywidualnych, budowę ścianek czołowych i umocnionego wylotów kanalizacji, budowę barier ochronnych. Zaprojektowano chodnik prawostronny. Chodnik o nawierzchni z kostki brukowej. Szerokość projektowanego chodnika wynosi 1,50 m.
odcinek B
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące rozbudowę drogi poprzez budowę chodnika, budowę poboczy utwardzonych, budowę poszerzenia jezdni, budowę kanalizacji deszczowej i odwodnień, budowę nasypów nieumocnionych i umocnionych, przebudowę zjazdów publicznych / indywidualnych, budowę zjazdów publicznych / indywidualnych, budowę ścianek czołowych i umocnionych wlotów / wylotów przepustów. Zaprojektowano chodnik prawostronny. Chodnik o nawierzchni z kostki brukowej. Szerokość projektowanego chodnika wynosi 1,50 m.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, obmiar oraz zakres prac znajduje się w „dokumentacji technicznej” stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
3. Prace budowlane muszą być wykonane zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną (załącznik nr 7 do SWZ), poleceniami Zamawiającego oraz sztuką budowlaną i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
4. Przedmiotowe zadanie będzie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
5. Rozwiązania równoważne:
5.1. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - opisowi takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
5.2. Jeżeli przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w pkt 5.1, zamawiający wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
Jeżeli w dokumentach zamówienia znajduje się wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (nazwy własne), a Zamawiający nie określił kryteriów równoważności, o których mowa w art. 99 ust. 6 ustawy PZP, to należy traktować je jako niebyłe. W związku z powyższym Zamawiający nie wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany z użyciem wskazanych z nazwy materiałów i produktów. Tym samym Wykonawca, który zaoferuje wykonanie zamówienia przy użyciu innych materiałów i produktów nie jest zobowiązany do składania opisu materiałów i produktów równoważnych.
5.3. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy ,,lub równoważne''.
5.4. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, a oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zamawiający nie odrzuci oferty pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
5.5. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp, zamawiający nie odrzuci oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego.
5.6. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
6. Przedmiotowe środki dowodowe:
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie takich dokumentów, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i rozwiązania o parametrach nie niższych niż zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.
7. Na podstawie art. 95 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 z późn. zm.), osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia: brukarskie i instalacyjne.
Wymóg nie dotyczy czynności wykonywanych przez osoby kierujące budową: kierownika budowy, kierownika robót oraz innych osób pełniących samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie, osób wykonujących usługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych. Wymóg zatrudnienia, o którym mowa w pkt 8 nie dotyczy również osób posiadających uprawnienia wydane na podstawie innych przepisów, które upoważniają do samodzielnego wykonywania prac bez nadzoru.
8. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 Pzp, oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawa prawna:
Zgodnie z art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp „Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówie-nia jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego;”.
Uzasadnienie faktyczne i prawne
Zamawiający dnia 29.12.2021 r. wszczął postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego
nr IPP.271.33.2021 prowadzonego w trybie podstawowym, na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych bez przeprowadzenia negocjacji na wykonanie zamówienia pn.: „Rozbudowa dróg w gminie Stryszawa poprzez budowę chodników dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.
W rozdziale IV SWZ – Warunki udziału i podstawy wykluczenia, pkt. 2.4.2 Zamawiający zawarł zapis:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że:
dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj. posiadającymi prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
a) co najmniej jedną osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń.
b) co najmniej jedną osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika robót sanitarnych, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń.
W związku z błędnym sformułowaniem podpunktu b), który w zamyśle zamawiającego miał brzmieć: „co najmniej jedną osobą, która będzie pełniła funkcję w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, nie możliwe jest spełnienie oraz zweryfikowanie powyższego warunku.
Ponadto we wzorze umowy dotyczącym wynagrodzenia oraz płatności Zamawiający przewidział trzy transze wynagrodzenia (trzy płatności) – pierwsza w kwocie nie wyższej niż 20% wynagrodzenia, druga w kwocie nie wyższej niż 30% wynagrodzenia, trzecia pozostała część wynagrodzenia.
W związku z możliwością nie przyznania dofinansowaniem zadania oraz wytycznymi zawartymi we wstępnej promesie dotyczącej dofinansowania zadania Zamawiający błędnie wskazał warunki i zasady płatności, które winny być wypłacone w dwóch transzach: pierwsza nie wyższa niż 50% oraz druga transza pozostała część wynagrodzenia.
W zawiązku z powyższym zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp „Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Mając powyższe na względzie, unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia stało się konieczne i jest uzasadnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5092298,56 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6300000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-02-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane