„Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie użytku ekologicznego Traszki Ratajskie”

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00052588
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00052588/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-10 09:06
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-26eb1d8d-5db1-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7831711486
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00052588 z dnia 2022-02-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie użytku ekologicznego Traszki Ratajskie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302689539

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wiosny Ludów 2

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-831

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pim.poznan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.pim.poznan.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie użytku ekologicznego Traszki Ratajskie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26eb1d8d-5db1-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00052588

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007473/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Wykonanie robót budowlanych dla zadania "Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie użytku ekologicznego Traszki Ratajskie"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00317397/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIM/12/21/ZP58 /2021-306

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1089430,89 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowe przedsięwzięcie polega na ujęciu wód opadowych z powierzchni dachów budynku Liceum Mistrzostwa Sportowego na Osiedlu Tysiąclecia nr 43 w Poznaniu i doprowadzenie ich niezależnym od istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, rurociągiem grawitacyjnym Ø 400 mm do stawów zlokalizowanych na terenie parku i Użytku Ekologicznego „Traszki Ratajskie”.
Inwestycja obejmuje wykonanie :
• odcinka sieci kanalizacji deszczowej
– opaskowej Ø 400mm wraz z włączeniem istniejących rynien dachowych oraz studniami, zlokalizowanej na terenie i wzdłuż budynków Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego,
• odcinka rurociągu grawitacyjnego Ø 400mm wraz ze studniami i zbiornikiem rurowym 2 x Ø 1400 mm, biegnący od włączenia rurociągu opaskowego do kanalizacji deszczowej na terenie szkoły – Liceum Ogólnokształcącego, do wylotu do stawu nr 1 na terenie parku, tj. na Osiedlu Tysiąclecia w Poznaniu,
• rurociągu przepływowego Ø 300 mm łączącego na stałe stawy nr 1 i nr 2 ze studnią przelewową, wlotami i wylotami,
• remontu istniejącego progu betowego poniżej stawu nr 2 w km 0+163 rowu,
• progu spowalniającego odpływy wody na zakończeniu rowu melioracyjnego w km 0+003 rowu,
• konserwację czaszy stawów wraz z wycinką ok 50% pow. trzciny i odmuleniem warstwą do 30/40cm i oczyszczeniem dna stawów nr 1 i 2 oraz rowu poniżej stawu nr 2,
• uporządkowanie i przywrócenie terenu inwestycji (teren szkoły i parku) do stanu pierwotnego.

Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy – Załączniku nr 1 do SWZ oraz Załącznikach nr 2-3-4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy PZP „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli […] cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert podana została kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości: 1 340 000,00 zł brutto. W związku z powyższym oraz wobec aktualnego braku możliwości zwiększenia kwoty
na sfinansowanie zamówienia zasadne stało się unieważnienie prowadzonego
postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2477650,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2477650,50 PLN

2022-02-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane