Termomodernizacja budynku szpitala w Krośnie Odrzańskim. Postępowanie trzecie

Powiat Krośnieński

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00054335
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00054335/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-11 09:58
Lokalizacja
Krosno Odrzańskie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6f8a96e6-694b-11ec-ae77-fe331fedffdc
Identyfikator
9261476924
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00054335 z dnia 2022-02-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku szpitala w Krośnie Odrzańskim. Postępowanie trzecie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Krośnieński

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770095

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastów 10b

1.5.2.) Miejscowość: Krosno Odrzańskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-600

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiatkrosnienski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatkrosnienski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku szpitala w Krośnie Odrzańskim. Postępowanie trzecie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f8a96e6-694b-11ec-ae77-fe331fedffdc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00054335

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004735/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Termomodernizacja budynku szpitala w Krośnie Odrzańskim.” Postępowanie trzecie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego LUBUSKIE 2020 (RPO L2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00337779/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.272.00026.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2305260,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji polegającej na termomodernizacji budynku szpitala w Krośnie Odrzańskim przy ul. Piastów
2. Prace budowlane będą wykonywane w ramach projektu pn.: „Termomodernizacja budynku szpitala w Krośnie Odrzańskim”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego LUBUSKIE 2020 (RPO L2020).
3. Umowny termin zakończenia robót planowany jest na 31.10.2022 r.
4. Zakres prac budowlanych obejmuje m.in.: obejmuje m.in. roboty izolacyjne, ocieplenie ścian, stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż gruntowych pomp ciepła dla CO i CWU, modernizację instalacji CO. i CWU, montaż instalacji fotowoltanicznej, montaż instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wymiana oświetlenia, wymiana pokrycia dachowego, wdrożenie systemu zarządzania energią. Szczegółowy zakres prac został zawarty w dokumentacji projektowej, a także w audycie energetycznym.
5. Wykonawca zobowiązany jest także do przeprowadzenia bezpłatnego szkolenia dla pracowników obsługi technicznej szpitala w zakresie bieżącej obsługi, konserwacji i eksploatacji wszystkich zamontowanych urządzeń i instalacji oraz systemów.
6. Wykonawca zobowiązany jest do dnia rozpoczęcia procedury odbioru końcowego robót przekazać Zamawiającemu zestawienie zakresu robót wykonanych w danym etapie z podziałem na koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne.
7. Odbiór końcowy prac należy uzgodnić i przekazać w terminach zapewniających ciągłość funkcjonowania we wszystkich jednostkach organizacyjnych szpitala.
8. Zamawiający przewiduje jedną płatność po protokolarnym końcowym odbiorze robót bez zastrzeżeń.
9. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu harmonogram realizacji zamówienia najpóźniej 3 dni od dnia podpisania umowy. Harmonogram powinien zawierać: zakres prac, jednostkę miary, ilość, planowane rozpoczęcie i zakończenia prac, planowany koszt, termin testów i rozruchów (jeśli dotyczy).
10. Przedmiot zamówienia wykonywany będzie w czynnych obiektach, które stanowią integralną część infrastruktury Szpitala. Z uwagi na to koniecznym jest, aby wykonywanie robót budowlanych (w szczególności robót instalacyjnych) nie kolidowało z bieżącym funkcjonowaniem Szpitala i z istniejącą infrastrukturą. W uzgodnieniu z Zamawiającym, Wykonawca własnym staraniem i na swój koszt, w przypadku konieczności, wykona rozwiązania tymczasowe niezbędne dla funkcjonowania Szpitala oraz zastępcze w przypadku wyłączenia urządzeń lub instalacji.
11. Należy przewidzieć montaż rolet, siatek przeciw owadom i oklejenie szyb folią mleczną we wszystkich wymienianych oknach, które aktualnie je posiadają.
12. Należy przewidzieć na własny koszt naprawę szkód powstałych w trakcie robót budowlanych m.in. odnowienie powłok malarskich, uzupełnienie płytek ceramicznych itp.
13. Złom z rozbiórki Wykonawca przekaże protokolarnie i złoży w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Elementy nadające się do ponownego użytku Wykonawca przekaże protokolarnie, po wcześniejszym uzgodnieniu Zamawiającemu.
14. Wykonawca wywiezie i zutylizuje na własny koszt i własnym staraniem wszystkie odpady powstałe podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
15. Powtórny montaż wszystkich istniejących elementów, urządzeń i instalacji znajdujących się na elewacjach budynków Szpitala należy uwzględnić w prowadzonych pracach termomodernizacyjnych.
16. Niezależnie od wytycznych ujętych w dokumentacji projektowej Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do uwzględnienia następujących wytycznych branżowych:
a) branża sanitarna:
1) Elementy armatury grzewczej tj grzejniki, zawory i głowice termostatyczne, rozdzielacze, które zostaną wymienione - przekazać Zamawiającemu;
2) Zapewnić dostawę ciepła z istniejącej kotłowi gazowej w przypadku awarii nowoprojektowanych urządzeń grzewczych.
b) Branża elektryczna:
Wykonawca po wcześniejszym uzgodnieniu przekaże protokolarnie Zamawiającemu sprawne oprawy oświetleniowe i źródła światła, natomiast pozostałe wywiezie i zutylizuje na własny koszt i własnym staraniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie została złożona żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

2022-02-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane