Przebudowa dróg wraz z chodnikami i parkingami na terenie Gminy Ogrodzieniec. Przebudowa wodociągu rozdzielczego wraz z przyłączami wodociągowymi.

Gmina Ogrodzieniec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00054152
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00054152/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-11 08:50
Lokalizacja
Ogrodzieniec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e2bb28a-671c-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6492275822
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00054152 z dnia 2022-02-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg wraz z chodnikami i parkingami na terenie Gminy Ogrodzieniec. Przebudowa wodociągu rozdzielczego wraz z przyłączami wodociągowymi.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ogrodzieniec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258842

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 25

1.5.2.) Miejscowość: Ogrodzieniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-440

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ogrodzieniec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ogrodzieniec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.ogrodzieniec.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg wraz z chodnikami i parkingami na terenie Gminy Ogrodzieniec. Przebudowa wodociągu rozdzielczego wraz z przyłączami wodociągowymi.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e2bb28a-671c-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00054152

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003930/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Ogrodzieniec - Serce Jury, Poprawa jakości życia mieszkańców i odwiedzających turystów poprzez inwestycje w infrastrukturę drogową i wodociągową

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00332034/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.29.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6829268,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg ul. Plac Wolności, Krótka, Nowy Świat, E. Orzeszkowej, Cmentarna II Etap, Pagórkowa, Bonerów wraz z chodnikami i parkingami na terenie Gminy Ogrodzieniec. Przebudowa wodociągu rozdzielczego wraz
z przyłączami wodociągowymi do granicy działki zlokalizowanych w miejscowości Giebło w rejonie ul. Edukacyjnej i Częstochowskiej.
• Ulica Plac Wolności
Dane techniczne :
- długość 500,00 m
- szerokość jezdni : 6,00 m
- powierzchnia jezdni drogi 3230 m2
- powierzchnia zjazdów : 350,0 m2
- powierzchnia chodników : 1330,0 m2
- powierzchnia wyniesionego skrzyżowania : 380 m2
- powierzchnia miejsc postojowych : 720 m2
- kanał technologiczny : 620 mb
- droga klasy technicznej D.
- szybkość projektowana Vp=40km/h
- kategoria ruchu : KR2.
Zakres prac do wykonania :
- wytyczenie drogi
- wykonanie rozbiórki nawierzchni drogi i chodników
- wykonanie robót ziemnych związanych z przebudową konstrukcji nawierzchni
i odwodnienia
- wykonanie elementów odwodnienia
- wykonanie profilowania i zagęszczenia podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni
- ułożenie podsypki piaskowej
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego
- ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych
- wykonanie nawierzchni drogi , wjazdów, chodników i wyniesionego skrzyżowania
- wykonanie doświetleń przejść dla pieszych
- plantowanie skarp i terenów zielonych
- budowa kanału technologicznego.
• ul. Krótka :
Dane techniczne :
- długość 152,00 m
- szerokość jezdni : 6,00 m
- powierzchnia jezdni drogi 930 m2
- powierzchnia zjazdów : 160,0 m2
- powierzchnia chodników : 550,0 m2
- kanał technologiczny : 188 mb
- droga klasy technicznej D.
- szybkość projektowana Vp=40km/h
- kategoria ruchu : KR2
Zakres prac do wykonania :
- wytyczenie drogi
- wykonanie rozbiórki nawierzchni drogi i chodników
- wykonanie robót ziemnych związanych z przebudową konstrukcji nawierzchni i odwodnienia
- wykonanie elementów odwodnienia
- wykonanie profilowania i zagęszczenia podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni
- ułożenie podsypki piaskowej
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego
- ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych
- wykonanie nawierzchni drogi , wjazdów, chodników
- wykonanie doświetleń przejść dla pieszych
- plantowanie skarp i terenów zielonych
- budowa kanału technologicznego.
• ul. Nowy Świat :
Dane techniczne :
- długość 151,00 m
- szerokość jezdni : 5,20 m ( z miejscami postojowymi malowanymi na jezdni)
- powierzchnia jezdni drogi 830 m2
- powierzchnia zjazdów : 149,0 m2
- powierzchnia chodników : 490,0 m2
- powierzchnia ścieku z kostki betonowej : 65m2
- kanał technologiczny : 130 mb
- droga klasy technicznej D.
- szybkość projektowana Vp=40km/h
- kategoria ruchu : KR2.
Zakres prac do wykonania :
- wytyczenie drogi
- wykonanie rozbiórki nawierzchni drogi i chodników
- wykonanie robót ziemnych związanych z przebudową konstrukcji nawierzchni i odwodnienia
- wykonanie elementów odwodnienia
- wykonanie kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami
- wykonanie profilowania i zagęszczenia podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni
- ułożenie podsypki piaskowej
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego
- ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych
- wykonanie nawierzchni drogi , wjazdów, chodników
- wykonanie doświetleń przejść dla pieszych
- plantowanie skarp i terenów zielonych
- budowa kanału technologicznego.
• ul. Orzeszkowej w Ogrodzieńcu.
Przed przystąpieniem do przebudowy należy dokonać rozbiórki:
a) nawierzchni drogi;
b) nawierzchni zjazdów w obrębie pasa drogowego oraz chodnika;
c) krawężników oraz obrzeży;
d) demontażu istniejących studzienek kanalizacyjnych oraz studni.
Dane techniczne :
- długość 416,00 m
- szerokość jezdni : 5,50 i 6,00 m
- szerokość ścieżki pieszo-rowerowej – 3,50 m w tym ciąg rowerowy 2,00 m i pieszy 1,50 m
- szerokość chodnika od 1,50 m do 2,00 m
- szerokość utwardzonej opaski – od 0,50 m do 1,00 m
- szerokość poboczy utwardzonych - 0,50 m
- długość remontowanej kanalizacji – 227,60 m
- powierzchnia całkowita – 4009,90 m²
- powierzchnia jezdni drogi - 2424,70 m²
- powierzchnia jezdni alei parkowej – 84,00 m²
- powierzchnia ciągu pieszo-jezdnego – 673,50 m²
- powierzchnia chodnika – 327,00 m²
- powierzchnia opaski – 66,60 m²
- powierzchnia zjazdów – 243,10 m²
- powierzchnia istniejącej nawierzchni do regulacji wysokości – 191,00 m²
- droga klasy technicznej L.
- szybkość projektowana Vp=30km/h
- kategoria ruchu : KR1
Zakres prac do wykonania :
- wytyczenie robót
- wykonanie rozbiórki nawierzchni jezdni, chodnika, zjazdów oraz elementów istniejącej kanalizacji.
- wykonanie robót ziemnych związanych z przebudową konstrukcji nawierzchni jezdni, ciągów pieszo-jezdnych, chodnika, opasek, zjazdów oraz wykonaniem kanalizacji deszczowej.
- zabudowa studni kanalizacyjnych, kanału deszczowego oraz studzienek ściekowych
- wykonanie zasypki elementów kanalizacji deszczowej.
- wykonanie profilowania i zagęszczenia podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
- ułożenie warstwy geowłókniny separacyjnej i podsypki piaskowej;
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego;
- ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych.
- wykonanie nawierzchni jezdni drogi gminnej, ciągów pieszo-jezdnych, chodnika, zjazdów oraz opasek i poboczy utwardzonych.
- plantowanie skarp i terenów zielonych.
• ul. Cmentarnej II Etap.
Dane techniczne :
– kategoria – gminna;
– klasa techniczna – D;
– prędkość projektowa – 30 km/h;
– długość – ok. 120m, zakończenie na istniejącym odwodnieniu liniowym;
– szerokość jezdni – 4,5-6,5m;
– pochylenie poprzeczne - 2%;
– nawierzchnia z kostki betonowej wibroprasowanej;
– odwodnienie – realizowane będzie przez spadek dwustronny do istniejących wpustów deszczowych.
Zatoka
– nawierzchnia z kostki betonowej wibroprasowanej,
– szerokość 2,5m,
– długość 30m (bez skosów),
– skos 1:1
Zjazdy indywidualne
– kąty przecięcia osi zjazdów z osią drogi – ok. 900
– szerokości zjazdów – odtworzone, dostosowane do bram
– skosy – 1:1
Zakres prac do wykonania :
- przebudowa jezdni, zatoki postojowej i budowa chodnika ul. Cmentarnej;
- przebudowa parkingu na 42 stanowiska;
- przebudowa jezdni ul. Cmentarnej i zjazdu;
- wykonane zostaną następujące rozbiórki: nawierzchni drogi i parkingu oraz krawężników i obrzeży (materiał pochodzący z rozbiórki należy wywieźć na odległość do 15km
w miejsce wskazane przez Inwestora);
- nasadzenie 3 gatunków drzew liściastych w istniejącym pasie zieleni:
1 /15 szt. - Głóg pośredni 'Paul's Scarlet'b (Crataegus x media)
2 /4 szt. - Klon pospolity Globosum szczepiony na pniu (Acer platanoides Globosum),
3 /2 szt. - Lipa drobnolistna 'Bohljecm (Tilia cordata).
• ul. Pagórkowej w Ryczowie.
Dane techniczne :
- długość 191,80 m
- szerokość jezdni : 4,00 m
- szerokość poboczy : od 0,30 m do 0,75 m
- powierzchnia całkowita : 982,5 m2
- powierzchnia jezdni drogi 817,5 m2
- powierzchnia zjazdów : 102,0 m2
- powierzchnia umocnienia ażurami : 63,0 m2
- droga klasy technicznej L.
- szybkość projektowana Vp=30km/h
- kategoria ruchu : KR1
Zakres prac do wykonania :
- wytyczenie drogi
- wykonanie rozbiórki elementów ogrodzeń
- wykonanie robót ziemnych związanych z przebudową konstrukcji nawierzchni i odwodnienia
- wykonanie elementów odwodnienia
- wykonanie profilowania i zagęszczenia podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni
- ułożenie podsypki piaskowej
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego
- ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych
- wykonanie nawierzchni drogi i wjazdów
- udrożnienie i umocnienie rowów
- plantowanie skarp i terenów zielonych
• ul. Bonerów w Podzamczu.
Dane techniczne :
- długość 398,17 m
- szerokość jezdni : 4,00 do 5,00 m
- powierzchnia jezdni drogi 1586,60 m2
- powierzchnia zjazdów : 44,0 m2
Dane ogólne.
Projekt przebudowy ulicy obejmuje poszerzenie jezdni ulicy z 3,00 do 4,00 m z lokalnym poszerzeniem do 5,00 m, całkowitą wymianę konstrukcji jezdni i jej odwodnienie.
Zabezpieczenie kabli energetycznych.
Wzdłuż i w poprzek ulicy Bonerów przebiega podziemna sieć energetyczna, którą na zaznaczonych na projekcie zagospodarowania odcinkach należy zabezpieczyć przez umieszczenie kabli w dwudzielnych rurach osłonowych.
Przyjęto, że na istniejących przyłączach gazowych przecinających poprzecznie istniejącą drogę były założone rury ochronne.
• wodociąg rozdzielczy wraz z przyłączami wodociągowymi do granicy działki zlokalizowanych w miejscowości Giebło w rejonie ul. Edukacyjnej i Częstochowskiej
Zakres zadania.
- budowa sieci wodociągowej PE100 – Ø125/90/63[mm],
- budowa przyłączy wodociągowych PE100 – Ø63/32[mm],
- odcięcie istniejącego wodociągu rozdzielczego oraz przyłączy wodociągowych.
Wodociąg rozdzielczy oraz przyłącza wodociągowe będą prowadzone w ciągu ulicy Edukacyjnej (częściowo w zieleńcu i chodniku oraz częściowo w drodze asfaltowej),
a także częściowo w pasie drogowym ul. Częstochowskiej .
W rejonie ul. Edukacyjnej, należy wymienić wszystkie przyłącza wodociągowe (15 sztuk) na odcinku nowo wybudowana sieć wodociągowa – granica działki prywatnej oraz wykonać połączenie nowo wybudowanych odcinków przyłączy z istniejącymi w granicy działki prywatnej.
Dodatkowo należy wykonać dwa nowe przyłącza wodociągowe i doprowadzić je do ściany zewnętrznej budynku. Ponadto w przypadku przyłączy wodociągowych: P1, P2, P7, P10, P11, P12 i P14 należy wykonać odcinki w rejonie działki prywatnej zgodnie
z PZT.
2. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, m.in.: projekty budowlane, projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary, opinie geotechniczne

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9252897,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13000000,00 PLN

2022-02-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane