Dostawa energii elektrycznej do Oczyszczalni ścieków w Grębocicach w 2025 roku

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00131158
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00131158/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-03-04 21:35
Lokalizacja
Grębocice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2b819cb3-a0ad-4f50-8efb-8f84fe184b4b
Identyfikator
5020000081
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Elektryczność

Wykonawcy

1 przyznane

HEKLA ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
176 352,48 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00131158 z dnia 2025-03-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej do Oczyszczalni ścieków w Grębocicach w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 391048682

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 34

1.5.2.) Miejscowość: Grębocice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-150

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zgkgrebocice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zgkgrebocice.bipfirma.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b819cb3-a0ad-4f50-8efb-8f84fe184b4b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii elektrycznej do Oczyszczalni ścieków w Grębocicach w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b819cb3-a0ad-4f50-8efb-8f84fe184b4b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00131158

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00071502/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa energii elektrycznej do Oczyszczalni ścieków w Grębocicach w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00071510

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do Oczyszczalni ścieków w Grębocicach w 2025 roku.
Ilość PPE: 1. Szacowany Wolumen zużycia energii elektrycznej 290 000 kWh.
Wskazany punkt dostawy energii elektrycznej posiada instalację fotowoltaiczną.
Dane mikroinstalacji:
Typ modułu wytwarzania: A
Rodzaj odnawialnego źródła energii: słońce
Zainstalowana moc elektryczna modułu wytwarzania: 49,820 kWh
Prognozowany roczny wolumen odkupu energii: 1000 kWh
Określona wielkość zamówienia jest wielkością szacunkową, obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej.
Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej w przedmiotowym punkcie poboru, informacje nt. parametrów dystrybucji opisane zostały w Załączniku nr 1 do SWZ Tabela PPE.
Umowa będzie obowiązywała od dnia zawarcia ale jej postanowienia wchodzą w życie nie wcześniej niż z chwilą skutecznego przeprowadzenia przez Wykonawcę i Zamawiającego procedury zmiany dostawcy z operatorem sieci i nie wcześniej niż
z dniem rozwiązania dotychczasowej umowy sprzedaży energii elektrycznej.
Zamawiający może podpisać umowę z wybranym wykonawcą na odkup energii elektrycznej na warunkach i po cenach uzgodnionych z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 176352,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 206529,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 176352,48 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hekla Energy Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 388171198

7.3.3) Ulica: Ludwika Idzikowskiego 16

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-710

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 176352,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-04-01 do 2025-12-31
2025-03-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy