Dom Kultury w Rybniku - Chwałowicach; modernizacja budynku, etap II

MIASTO RYBNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00061035
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00061035/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-17 15:36
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8c31092b-5283-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6420010758
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przebudowa budynków

Wykonawcy

1 przyznane

JERZY BRZOSKACzernica, PL · lot 0
6 299 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00061035 z dnia 2022-02-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dom Kultury w Rybniku - Chwałowicach; modernizacja budynku, etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 324392302

1.5.8.) Numer faksu: 324224124

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dom Kultury w Rybniku - Chwałowicach; modernizacja budynku, etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c31092b-5283-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061035

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000453/26/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Dom Kultury, dz. Chwałowice; modernizacja budynku - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00298161/05

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.98.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 19323307 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5049728,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kolejny etap modernizacji obiektu obejmujący remont oraz wykonanie nowej aranżacji sali widowiskowej, remont ramp i schodów zewnętrznych, kontynuację remontu pomieszczeń piwnicznych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, budowę wentylacji mechanicznej.
Objęty modernizacją obiekt to budynek Domu Kultury w dz. Chwałowice przy ul.
1 Maja 91b w Rybniku na działce ewidencyjnej nr 2146/101; jednostka ewidencyjna 247301_1, Rybnik; obręb 247301_1.0010, Chwałowice.
Parametry budynku:
- długość budynku – 41,33 m,
- szerokość budynku – 24,19 m,
- ilość kondygnacji:
 2 nadziemne
 1 podziemna
- wysokość budynku – 10 m,
- powierzchnia zabudowy – 989,88 m²,
- powierzchnia użytkowa - 1210,06 m²,
- kubatura - 9946 m³.
1. Zakres inwestycji:- wykonanie robót izolacyjnych (przeciwwilgociowych wraz z osuszaniem oraz termoizolacyjnych poniżej poziomu terenu dla ścian), - remont ramp i schodów zewnętrznych, uwzględniający zmiany wynikające z dostosowania schodów i ramp do nowych poziomów posadzki w sali widowiskowej, - dokończenie robót izolacyjnych i remontowych oraz instalacyjnych w zakresie instalacji elektrycznej w pomieszczeniach piwnicznych, - wykonanie wentylacji mechanicznej piwnicy (wentylacja pomieszczeń piwnicznych z wyprowadzeniem instalacji ponad dach) wraz z towarzyszącymi robotami naprawczymi tkanki budowlanej w rejonie prowadzenia instalacji, - wykonanie instalacji oświetlenia przeszkodowego, systemu sygnalizacji włamania i napadu oraz systemu sygnalizacji pożaru, - wykonanie drobnych robót instalacyjnych w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz uzupełnienie powyższych prac i zmiany, związane z kompleksowym remontem sali widowiskowej z uwzględnieniem akustyki i aranżacji wnętrza. Modernizacja sali widowiskowej przewiduje jej generalny remont z: - dostosowaniem akustyki sali do obowiązujących standardów, w tym z przygotowaniem stanowiska dla akustyka, - modernizacją instalacji wentylacji oraz wyposażeniem sali w klimatyzację,- wymianą podłóg, wszystkich warstw posadzek, zmianą nachylenia widowni w celu poprawy widoczności istniejącej sceny, remontem podłogi sceny,- wymianą drzwi na dźwiękoszczelne z atestami p.poż. i bezpieczeństwa widzów, wymianą siedzisk, - wymianą oświetlenia, przygotowaniem stanowiska dla oświetleniowca wraz wykonaniem instalacji oświetlenia przypodłogowego za kulisami sceny, - likwidacją barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych wraz z dostosowaniem toalety oraz zwiększeniem dostępności do budynku, - montażem kratownicy nad widownią, wymianą okratowania sceny oraz doborem wymaganego wyposażenia dla sali widowiskowej. Do zadań Wykonawcy należeć będzie w ramach zadania zamurowanie czterech otworów drzwiowych w sali widowiskowej, zmiana wysokości dwóch otworów drzwiowych sali widowiskowej, przesunięcie otworu drzwiowego w przestrzeni holu, zwiększenie przestrzeni wentylatorni o powierzchnię pod widownią, montaż centrali wentylacyjnych w piwnicy. Planowane prace związane z remontem sali wymagają przebudowy zewnętrznych schodów i ramp, co powoduje konieczność wprowadzenia zmian w zagospodarowaniu terenu w tym zakresie. Ogólna forma budynku pozostanie niezmieniona. W ramach zadania wykonać należy remont elewacji budynku wraz z usunięciem ubytków w warstwach wykończeniowych i nową kolorystyką elewacji. W zakresie wewnętrznych instalacji sanitarnych prace dotyczyć będą:
• instalacji wod-kan, • instalacji c.o. • instalacji ciepła technologicznego,
• instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Modernizowana/przebudowywana część budynku wymaga wykonania robót budowlanych związanych z następującymi rodzajami instalacji elektrycznych:
- oświetlenia ogólnego i miejscowego, - oświetlenia awaryjnego - ewakuacyjnego, - oświetlenia przeszkodowego – sala widowiskowa,
- zasilania gniazd wtykowych potrzeb ogólnych, - zasilania gniazd wtykowych komputerowych 230V, - zasilania odbiorów technologicznych – sala widowiskowa /scena, - zasilania odbiorów urządzeń technicznych - klimatyzacji /wentylacji. Opracowanie obejmuje także instalacje teletechniczne
w modernizowanych/przebudowywanych pomieszczeniach: - sieci strukturalnej ( instalacja logiczna/telefoniczna), - systemu sygnalizacji pożaru,
- systemu sygnalizacji włamania i napadu. Prace obejmują realizację w zakresie stałego wyposażenia obiektu. Wskazane w projekcie elementy wyposażenia należy dostarczyć i zamontować. Zrealizować należy całość zamierzenia zgodnie z dokumentacją projektową. Wykonawca ma w obowiązku sporządzić dokumentację powykonawczą w tym m.in. badanie wydajności hydrantów wewnętrznych oraz zewnętrznych, opracować instrukcje, w tym Instrukcję bezpieczeństwa pożarowego oraz wyposażyć budynek w podręczny sprzęt gaśniczy dla grupy pożarów ABC. Prace budowlane wykonywane będą w użytkowanym obiekcie. Należy przewidzieć konieczność zapewnienia bezpieczeństwa osób postronnych oraz możliwość dojścia do budynku. Dołożyć należy wszelkich starań by ograniczyć uciążliwości związane z hałasem i zapyleniem oraz innymi niedogodnościami, wynikającymi z realizacji robót budowlanych jak np. ograniczenie ruchu pieszych i pojazdów w strefie robót, a o sprawach związanych z koniecznością zachowania szczególnej ostrożności oraz zakazu wstępu na teren budowy trzeba będzie szeroko poinformować użytkowników obiektu. Do obowiązku Wykonawcy będzie należało opracowanie harmonogramu rzeczowo – finansowego z uwzględnieniem etapizacji zamówienia i terminów realizacji robót (wg wzoru dołączonego do umowy) przy założeniu, że wartość robót żadnego (z wyłączeniem ostatniego) etapu nie przekroczy 20% wynagrodzenia umownego, a ilość robót przewidziana do wykonania w danym etapie będzie adekwatna do wartości tego etapu; harmonogram należy przedstawić do akceptacji Zamawiającego w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy. Ww. harmonogram musi zawierać jako ostatni wymagany etap „przeprowadzenie procedury odbiorowej” trwający min. 30 dni
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska. Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady: - zraszania wodą/innego zabezpieczenia przed pyleniem dla terenu prowadzenia prac rozbiórkowych; - zraszania wodą terenu prowadzenia robót (miejsce rozładunku, plac składowy materiałów) w okresach suszy; - stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie plandekami, zraszanie); - transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów;
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych
w wytwórniach. Ponadto, Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg. W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót. Przypomina się również, że: - wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania; - organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1: przewidywany zakres zamierzenia budowlanego zapewnia możliwość dostępu do obiektu przez wszystkich użytkowników, w tym również przez osoby ze szczególnymi potrzebami. Pomieszczenie sali widowiskowej będzie dostępne i przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mają zapewniony wygodny dostęp do sali przez wejście bezkolizyjne z poziomu terenu zlokalizowane w bliskiej odległości od wejścia głównego do obiektu. Dla osób poruszających się na wózkach przewidziano miejsca na widowni sali usytuowane w piątym rzędzie od razu po wejściu, dzięki demontowanym trzem fotelom. Stopnie zaprojektowane na widowni sali koncertowej mają taką samą wysokość w całym biegu, a ich nawierzchnia będzie antypoślizgowa. Obiekt będzie wyposażony w toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. Nowoprojektowane gniazdka i kontakty oraz klamki w wymienianych skrzydłach drzwiowych zlokalizowano na wysokościach dostosowanych dla potrzeb osób na wózkach oraz osób niskorosłych tj. kontakty, włączniki i inne mechanizmy kontrolne umieszczono na wysokości 80 - 110 cm, natomiast gniazda na wysokości 40 - 100 cm, a klamki 80 - 120 cm nad poziomem podłogi.
Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy
o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy: - wykonywanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych, - wykonywanie robót ogólnobudowlanych, - wykonywanie robót budowlanych instalacyjnych,
- wykonywanie robót budowlanych wykończeniowych. W odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę poza granicami Polski Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego. Termin usunięcia wad: do 14 dni liczone od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 24-miesięcznej gwarancji na wykonane roboty, zastosowane materiały i wyposażenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262700-8 - Przebudowa budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6299000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10576770,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6299000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Usługowo-Handlowa "B.I.T" Jerzy Brzoska

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Grupa MJM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6421041933

7.3.3) Ulica: Babiogórska 3

7.3.4) Miejscowość: Czernica

7.3.5) Kod pocztowy: 44-282

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6299000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 210 dni

2022-02-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane