Adaptacja pomieszczeń kuchni, zaplecza i stołówki oraz podpiwniczenia na cele edukacyjne dla Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.
POWIAT WYSZKOWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00060088
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00060088/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-17 10:37
- Lokalizacja
- Wyszków, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a704a641-7abd-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 7621886920
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00060088 z dnia 2022-02-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja pomieszczeń kuchni, zaplecza i stołówki oraz podpiwniczenia na cele edukacyjne dla Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT WYSZKOWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668829
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Róż 2
1.5.2.) Miejscowość: Wyszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-200
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: 29 743 59 35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-wyszkowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-wyszkowski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja pomieszczeń kuchni, zaplecza i stołówki oraz podpiwniczenia na cele edukacyjne dla Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a704a641-7abd-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00060088
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030621/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Adaptacja pomieszczeń kuchni, zaplecza i stołówki oraz podpiwniczenia na cele edukacyjne dla Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00036170/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Sz.272.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 667119,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Adaptacja pomieszczeń kuchni, zaplecza i stołówki oraz podpiwniczenia na cele edukacyjne dla Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.
Podstawowe dane techniczno – użytkowe budynku:
• powierzchnia użytkowa - 388,55 m2
• długość budynku - 35,66 m
• szerokość budynku - 12,92 m
• wysokość budynku - 4,62 m
• ilość kondygnacji - 2
• wysokość pomieszczeń w piwnicy - 2,30 m
• wysokość pomieszczeń na parterze - 2,45 – 3,00 m
Instalacje: c.o., wod.-kan., elektryczna, odgromowa, wentylacyjna
Budynek nie jest objęty opieką konserwatorską.
Zakres prac adaptacyjnych:
• demontaż stolarki drzwiowej
• montaż nowej stolarki drzwiowej
• demontaż podłóg na gruncie w piwnicy do gruntu rodzimego
• pogłębienie piwnicy do projektowanej wysokości pomieszczeń 2,50 m
• wykonanie nowej podłogi na gruncie w piwnicy
• wykonanie rozbiórek, zamurowań oraz nowych ścian
• przebudowa schodów zewnętrznych do piwnicy
• skucie tynków, glazury, posadzek z płytek i lastryko
• wykonanie robót tynkarskich i malowanie
• okładziny ścian z glazury
• wykonanie podłóg i posadzek
Piwnica:
• przebudowa schodów zewnętrznych ze względu na obniżenie posadzki w piwnicy o 20cm
• skucie tynków ze ścian i sufitów
• demontaż stolarki drzwiowej
• skucie podłogi do gruntu rodzimego
• wykonanie pogłębienia piwnicy
• wykonanie nowych warstw podłogi na gruncie (warstwy wg rys. przekrój)
• rozbiórka oznaczonych ścian i poszerzenie otworów drzwiowych (istn. ściany z cegły kratówki)
• wykonanie projektowanych ścian z bloczków gazobetonowych
• roboty tynkarskie, malowanie
• układanie gresu na podłodze wszystkich pomieszczeń
• układanie glazury na ścianach w pom. wc i przy zlewach - do wysokości co najmniej 2m
• montaż nowej stolarki drzwiowej
Parter:
• rozbiórka oznaczonych ścian i poszerzenie otworów drzwiowych (istn. ściany z cegły kratówki)
• demontaż stolarki drzwiowej
• skucie tynków oraz okładzin z glazury ze ścian, sufitów i podłóg (część jest lastryko) w projektowanych pom. nr: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,11,12, 13, 14, 15, 16 (pom. nr 10 pozostaje bez zmian)
• przebudowa schodów wewnętrznych – w pom. nr 1 (projektowane schody żelbetowe)
• wykonanie projektowanych ścian z bloczków gazobetonowych
• roboty tynkarskie, malowanie
• układanie gresu na podłodze wszystkich pomieszczeń
• układanie glazury na ścianach w pom. higieniczno - sanitarnych i przy zlewach - do wysokości co najmniej 2m
• montaż nowej stolarki drzwiowej i wewnętrznych okien podawczych
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na stolarkę w klasie EI60
Instalacje:
• wentylacja – wentylacja istniejąca grawitacyjna i projektowana mechaniczna, ponadto w kuchni wykonać odciągi miejscowe - okapy nad kuchenkami
• instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody – istniejące przyłącze z sieci ciepłowniczej; wewnętrzna instalacja c.w. i c.o – projektowana przebudowa
• instalacja wodociągowa – istniejące przyłącze z sieci miejskiej; wewnętrzna instalacja – projektowana przebudowa
• instalacja kanalizacji sanitarnej – istniejące przyłącze do sieci miejskiej; wewnętrzna instalacja – projektowana przebudowa
• instalacja elektryczna – istniejące przyłącze z sieci; wewnętrzna instalacja – projektowana przebudowa
• odprowadzenie wód deszczowych – wody opadowe odprowadzane powierzchniowo na teren inwestora
Zakres Robót objętych Specyfikacją Techniczną:
Branża budowlana:
Roboty budowlane w szczególności obejmują:
• B.01.00.00 - Roboty rozbiórkowe
• B.02.00.00 - Roboty ziemne
• B.03.00.00 - Roboty zbrojarskie
• B.04.00.00 - Beton
• B.05.00.00 - Roboty murowe
• B.06.00.00 - Okładziny wewnętrzne
• B.07.00.00 - Tynki
• B.08.00.00 - Podłogi i posadzki
• B.09.00.00 - Stolarka i ślusarka
• B.10.00.00 - Roboty malarskie
• B.11.00.00 - Izolacje
• B.12.00.00 - Nawierzchnie
Branża elektryczna:
Wykonywanie robót związanych z:
• montażem kabli i przewodów elektrycznych
• montażem instalacji oświetlenia wewnętrznego
• montażem instalacji oświetlenia awaryjnego
• montażem instalacji gniazd wtykowych
• montażem instalacji zasilających odbiorniki indywidualne
• montażem instalacji przeciwprzepięciowej
• montażem instalacji przeciwporażeniowej
• montażem instalacji uziemienia
• montażem tablic rozdzielczych
• montażem wyłącznika pożarowego
• ułożeniem wszystkich materiałów w sposób i w miejscu zgodnym z dokumentacją techniczną
• wykonaniem oznakowania zgodnego z dokumentacją techniczną
• przeprowadzeniem wymaganych prób i badań oraz potwierdzenie protokołami kwalifikującymi montowany element instalacji elektrycznej
Branża sanitarna:
Roboty w zakresie:
• demontażu instalacji rurowej istniejącej instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji cwu
• demontażu instalacji rurowej istniejącej instalacji kanalizacyjnej
• dostawie i montażu rurociągów instalacji wodociągowe wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji cwu
• dostawie i montażu przewodów instalacji kanalizacyjnej
• dostawie i montażu armatury wodociągowej
• dostawie i montażu armatury kanalizacyjnej
• dostawie i montażu przyborów sanitarnych
• dostawie i montażu agregatu pompowego odprowadzenia ścieków z piwnic
• badaniu instalacji
• dostawie i wykonani izolacji termicznej przewodów wodociągowych
• regulacji działania instalacji
Uwagi:
Roboty prowadzone są na terenie Bursy Szkolnej w części użyczonej przez Powiat Wyszkowski na potrzeby Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie, w której mieszczą się różne instytucje, w związku z czym obowiązkiem wykonawcy będzie m.in. zapewnienie na własny koszt niezakłóconego ich funkcjonowania i ograniczenia do niezbędnego minimum ewentualnych utrudnień ich pracy wynikających z prowadzonych robót.
W zakresie prac budowlanych należy uwzględnić również sąsiedztwo innych budynków oraz szkół i niezakłócanie ich funkcjonowania.
Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje również m.in. instalacje (centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, elektryczna) zasilające również usytuowane w budynku instytucje i sąsiadujące budynki oraz szkoły, w związku z czym obowiązkiem Wykonawcy będzie zapewnienie na własny koszt niezakłóconego ich funkcjonowania w w/w zakresie.
Uwagi:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają załączniki do SWZ:
• Przedmiary robót
• Dokumentacja projektowa
• Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR) i szczegółowe specyfikacje techniczne (SST)
• Projektowane Postanowienia Umowy
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45431100-8 - Kładzenie terakoty
45431200-9 - Kładzenie glazury
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu złożono 6 ofert. Cena oferty z najniższa ceną opiewa na kwotę 1 023 288,07 zł brutto. Cena oferty z najniższą ceną przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 825 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1023288,07 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1483598,58 PLN
| 2022-02-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |