Budowa modułowego skateparku wraz z instalacją energetyczną i oświetlenia terenu przy ul. Bośniackiej w Szczecinie”
Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00059909
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00059909/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-17 09:29
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-66b20250-8335-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 8510309410
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00059909 z dnia 2022-02-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa modułowego skateparku wraz z instalacją energetyczną i oświetlenia terenu przy ul. Bośniackiej w Szczecinie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684232
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ku Słońcu 125A
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-080
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 91 48 57 141
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: klaudia.szuba@zuk.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zuk.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa modułowego skateparku wraz z instalacją energetyczną i oświetlenia terenu przy ul. Bośniackiej w Szczecinie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66b20250-8335-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00059909
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017930/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 SBO 2020 - Skatepark w Dąbiu - rozbudowa przestrzeni sportowo-rekreacyjnej na placu "ORŁA"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00042752/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: C/13/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1080335,43 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa modułowego skateparku wraz z instalacją energetyczną i oświetlenia terenu przy ul. Bośniackiej w Szczecinie.
2. Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
45112720-8 Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45112710-5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45111291-4 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233222-1 Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45314310-7 Układanie kabli
45232200-4 Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45113000-2 Roboty na placu budowy
45311200-2 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
77211600-8 Sadzenie drzew roślin
77314100-5 Usługi w zakresie trawników.
3. Przedmiot zamówienia – opisany w załącznikach nr 5 i 6 do SWZ - obejmuje między innymi:
1) roboty przygotowawcze i porządkowe,
2) geodezyjne wytyczenie elementów przedsięwzięcia,
3) wykonanie płyty betonowej na podbudowie,
4) wykonanie ogrodu deszczowego z nasadzeniami w formie drzew, traw i bylin,
5) wykonanie trawnika,
6) montaż elementów małej architektury – ławki, siedziska, kosze śmietnikowe, stojaki rowerowe, tablica informacyjna,
7) montaż urządzeń modułowych skateparku,
8) budowa oświetlenia wraz z niezbędną instalacją elektryczną,
9) uporządkowanie terenu budowy po wykonaniu wszystkich czynności związanych
z realizacją zadania.
4. UWAGA:
Zamawiający informuje, że wymagania dla 6 sztuk drzew są następujące (odmienne od założeń w dokumentacji projektowej pkt. 10.8.1 Parametry materiału nasadzeniowego): „Wierzba biała ogłowiana, forma parkowa, obwody pni sadzonek na wysokości 100 cm muszą wynosić minimum 16-18 cm. Po posadzeniu należy drzewa opalikować - 3 paliki z łączeniami i wiązaniem.”
5. Wykonawca zobowiązany będzie – na własny koszt i we własnym zakresie – również m. in. do:
1) zapewnienia nadzoru technicznego,
2) zapewnienia pełnej obsługi geodezyjno-kartograficznej (wykonanie prac geodezyjnych i kartograficznych należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Biuro Geodety Miasta. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia geodezyjnej obsługi zadania oraz wykonania powykonawczej dokumentacji geodezyjnej zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi prowadzenia prac geodezyjnych - dotyczących założenia bazy danych GESUT i BDOT 500 na terenie miasta Szczecin w 2016 roku oraz prowadzenia części cyfrowego systemu państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w systemie SIP GEO-INFO 7),
3) organizacji ruchu na czas budowy wraz z opracowaniem dokumentacji (m.in. projektem organizacji ruchu) i niezbędnymi uzgodnieniami oraz zajęciem pasa drogowego łącznie z naliczonymi opłatami, oznakowaniem oraz przywróceniem oznakowania pierwotnego,
4) zabezpieczenia istniejących sieci i obiektów w rejonie prowadzonych prac oraz współpraca z właścicielami sieci, w tym między innymi: ZDiTM, ENEA, ZWiK, Orange S.A.
5) właściwego ogrodzenia, zabezpieczenia placu budowy,
6) utrzymania porządku przy wyjeździe z placu budowy na drogi publiczne i w obrębie prowadzonych prac,
7) zorganizowanie placu budowy i zaplecza socjalnego wraz z przywróceniem terenu
do stanu pierwotnego,
8) zabezpieczenia własnego mienia na terenie robót, naprawy uszkodzeń powstałych podczas prowadzenia robót,
9) uporządkowanie terenu po zakończeniu prac w tym usunięcie szkód powstałych podczas wykonywania prac,
10) zapewnienia bezpiecznych warunków realizacji robót, określonych przepisami p.poż.
i bhp oraz przepisami dot. ochrony środowiska, w tym przeszkolenia pracowników,
11) opracowania i przekazania Zamawiającemu projektu organizacji placu budowy i planu
BIOZ,
12) oznakowania terenu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym wykonania
i umieszczenia tablicy informacyjnej w widocznym miejscu,
13) prowadzenie Dziennika budowy,
14) wykonanie postanowień wydanych decyzji administracyjnych,
15) powiadomienia wszystkich zainteresowanych, wskazanych w projekcie o rozpoczęciu prac, dostosowanie się do wydanych uzgodnień i zaleceń, w tym między innymi : ENEA S.A., ZWiK, ZDiTM, Orange Polska S.A.,
16) zagospodarowanie we własnym zakresie materiałów z rozbiórki (składowanie, wywóz, opłaty itp.) po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym sposobu ich ewentualnego zagospodarowania (przewóz we wskazane miejsce wraz z załadunkiem i rozładunkiem),
17) poniesienia całkowitej odpowiedzialności za szkody, spowodowane działalnością wynikłą z realizacji przedmiotowych prac, powstałe u Zamawiającego i osób trzecich,
18) wykonania i przedłożenia zamawiającemu niezbędnych badań laboratoryjnych
np. kruszywa, betonu, stali itd. oraz certyfikatów, atestów, aprobat technicznych
itp. na wbudowane materiały (w języku polskim),
19) prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z ustawa o odpadach i postępowaniu z nimi,
20) wykonania dokumentacji powykonawczej wraz z kartami gwarancyjnymi, instrukcji obsług, kartami katalogowymi, badaniami podłoża, zagęszczenia gruntu, atestami, certyfikatami, deklaracjami zgodności itp. w języku polskim w 2 egz.,
21) wykonanie dokumentacji powykonawczej, zgodnie z załącznikiem nr 13 Zarządzenia nr 140/21 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 23 marca 2021 r. w sprawie Standardów utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Miasta Szczecin oraz obowiązków służących ich wdrożeniu – w formie papierowej i elektronicznej na nośniku
CD (w postaci plików pdf i edytowalnych) – 2 kpl.
22) wykonania geodezji powykonawczej (za wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji
powykonawczej zostanie uznane potwierdzenie złożenia przez Wykonawcę mapy
geodezyjnej w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz
przekazanie Zamawiającemu ww. potwierdzenia wraz z kopią złożonej mapy lub
złożenie przez Wykonawcę prac geodezyjnych oświadczenia o uzyskaniu pozytywnego
wyniku weryfikacji przez Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej
i Kartograficznej),
23) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych z adnotacją lub zaświadczeniem o braku sprzeciwu (o ile jest wymagane).
6. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia przy użyciu własnych materiałów (fabrycznie nowych), wyłącznie o jakości odpowiadającej normom zawartym w dokumentacji projektowej, na które dostarczy Zamawiającemu – do akceptacji - atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności lub świadectwa dopuszczenia do stosowania (w języku polskim), na co najmniej 7 dni przez ich wbudowaniem. Wyklucza się wbudowanie lub montaż materiałów i urządzeń nie posiadających ważnych certyfikatów lub atestów.
7. Zamawiający zobowiązany będzie:
1) przekazać protokolarnie Wykonawcy plac budowy w terminie nie dłuższym niż
10 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy,
2) dokonać odbioru należycie wykonanych prac,
3) zapewnić zapłatę wynagrodzenia za wykonane prace.
8. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z najwyższą starannością wymaganą
od podmiotu profesjonalnie świadczącego tego typu prace, na zasadzie zapewnienia najwyższej jakości prac, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, przepisami prawa powszechnie obowiązującego, a także z SWZ
i z ofertą, które będą stanowiły integralną część umowy.
9. Rękojmia i gwarancja:
1) Wykonawca udzieli rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres
60 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót,
2) Wykonawca udzieli gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na okres36 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót,
3) Warunki gwarancji zostają ustalone w załączniku nr 8 do SWZ,
4) W przypadku, gdy gwarancja producenta na zastosowane materiały, urządzenia przekracza okres gwarancji zaoferowany przez Wykonawcę, wówczas Wykonawca przekaże Zamawiającemu – wraz z dokumentacją odbiorową - dokumenty pozwalające
na skorzystanie z uprawnień wynikających z gwarancji producenta.
Ze względu na limit znaków , szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w rozdziale III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
77211600-8 - Sadzenie drzew
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 15.02.2022 r. do godz. 9.00 w ww. postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie wpłynęła żadna oferta.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-02-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |