Wykonywanie remontów bieżących nawierzchni jezdni dróg wewnętrznych, dojazdów, chodników, schodów terenowych, placów i parkingów na terenie zarządzanym przez ZMK w Białymstoku.

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00062375
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00062375/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-18 14:50
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7272841d-7e9f-11ec-beb3-a2bfa38226ab
Identyfikator
2030000218
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00062375 z dnia 2022-02-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonywanie remontów bieżących nawierzchni jezdni dróg wewnętrznych, dojazdów, chodników, schodów terenowych, placów i parkingów na terenie zarządzanym przez ZMK w Białymstoku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200241074

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Bema 89/1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-370

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zmk.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmk.bialystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zmk-bialystok.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonywanie remontów bieżących nawierzchni jezdni dróg wewnętrznych, dojazdów, chodników, schodów terenowych, placów i parkingów na terenie zarządzanym przez ZMK w Białymstoku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7272841d-7e9f-11ec-beb3-a2bfa38226ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00062375

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015095/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Wykonanie remontów bieżących nawierzchni jezdni dróg wewnętrznych, dojazdów i chodników, schodów terenowych, placów i parkingów na terenie zarządzanym przez ZMK w Białymstoku.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00038108/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TR.263.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1146341,46 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 81186,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonywanie remontów bieżących nawierzchni jezdni dróg wewnętrznych, dojazdów, chodników, schodów terenowych, placów i parkingów na terenie zarządzanym przez ZMK w Białymstoku.
2. Zakres robót:
1) wykonanie chodnika z płyt betonowych o wymiarach 35x35x5 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
2) wykonanie chodnika z płyt betonowych pochodzących z odzysku o wymiarach 35x35x5 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
3) rozebranie nawierzchni chodników z płyt betonowych o wymiarach 35x35x5 cm;
4) wykonanie remontu cząstkowego chodnika z płyt betonowych o wymiarach 35x35x5 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
5) wykonanie chodnika z płyt betonowych pochodzących z odzysku o wymiarach 50x50x7 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
6) rozebranie nawierzchni chodników z płyt betonowych o wymiarach 50x50x7 cm;
7) wykonanie remontu cząstkowego chodnika z płyt betonowych o wymiarach 50x50x7 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
8) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm szarej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
9) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm szarej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
10) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm kolorowej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
11) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm kolorowej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
12) rozebranie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm;
13) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm szarej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
14) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm kolorowej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
15) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm szarej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
16) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm kolorowej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
17) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm pochodzącej z odzysku układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
18) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 6 cm pochodzącej z odzysku układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
19) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm szarej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
20) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm szarej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
21) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm kolorowej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
22) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm kolorowej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
23) rozebranie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm;
24) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm szarej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
25) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm kolorowej układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
26) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm szarej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
27) wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm kolorowej układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
28) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm pochodzącej z odzysku układanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
29) wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej gr. 8 cm pochodzącej z odzysku układanej na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
30) ułożenie krawężników betonowych 15x30 cm na podsypce cementowo - piaskowej wraz z wykonaniem betonowych ław z oporem i wykopem;
31) ułożenie krawężników betonowych 15x30 cm pochodzących z odzysku na podsypce cementowo
– piaskowej wraz z wykonaniem betonowych ław z oporem i wykopem;
32) rozebranie krawężników betonowych 15x30 cm na podsypce cementowo – piaskowej;
33) rozebranie betonowych ław pod krawężniki;
34) ułożenie oporników betonowych 12x25 cm na podsypce cementowo - piaskowej wraz z wykonaniem betonowych ław z oporem i wykopem;
35) ułożenie krawężników betonowych 20x30 cm na podsypce cementowo - piaskowej wraz z wykonaniem betonowych ław z oporem i wykopem;
36) rozebranie krawężników betonowych 20x30 cm na podsypce cementowo – piaskowej;
37) ułożenie obrzeży betonowych 20x6 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem i wykonaniem rowka;
38) ułożenie obrzeży betonowych 20x6 cm pochodzących z odzysku na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem i wykonaniem rowka;
39) rozebranie betonowych obrzeży 20x6 cm na podsypce piaskowej;
40) ułożenie obrzeży betonowych 30x8 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem i wykonaniem rowka;
41) ułożenie obrzeży betonowych 30x8 cm pochodzących z odzysku na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem i wykonaniem rowka;
42) rozebranie betonowych obrzeży 30x8 cm na podsypce piaskowej;
43) wykonanie nawierzchni z płyt drogowych betonowych sześciokątnych gr. 12 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
44) wykonanie nawierzchni z płyt drogowych betonowych sześciokątnych gr. 12 cm pochodzących z odzysku na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
45) rozebranie nawierzchni z płyt drogowych betonowych sześciokątnych gr. 12 cm;
46) remont cząstkowy nawierzchni z płyt drogowych betonowych sześciokątnych gr. 12 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
47) wykonanie nawierzchni z płyt drogowych betonowych sześciokątnych gr. 15 cm pochodzących z odzysku na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
48) rozebranie nawierzchni z płyt drogowych betonowych sześciokątnych gr. 15 cm;
49) remont cząstkowy nawierzchni z kostki kamiennej 4-6 cm układanej na podsypce cementowo – piaskowej 14 z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
50) wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej 4-6 cm pochodzącej z odzysku układanej na podsypce cementowo – piaskowej 14 z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
51) remont cząstkowy nawierzchni z kostki kamiennej 7-9 cm układanej na podsypce cementowo – piaskowej 14 z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
52) wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej 7-9 cm pochodzącej z odzysku układanej na podsypce cementowo – piaskowej 14 z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
53) remont cząstkowy nawierzchni z kostki kamiennej 8-11 cm układanej na podsypce cementowo – piaskowej 14 z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
54) wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej 8-11 cm pochodzącej z odzysku układanej na podsypce cementowo – piaskowej 14 z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
55) cięcie piłą nawierzchni bitumicznych na gł. do 5 cm;
56) rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno - bitumicznych o gr. 4 cm;
57) cięcie piłą nawierzchni betonowych na gł. 6-10 cm;
58) wykonanie podbudowy z betonu klasy B-7,5 o gr. 15 cm;
59) wykonanie podbudowy z betonu klasy B-15 o gr. 15 cm;
60) wykonanie podbudowy z betonu klasy B-20 o gr. 15 cm;
61) rozebranie podbudowy z betonu o gr. 15 cm;
62) wykonanie w-wy dolnej podbudowy z kruszyw naturalnych 0-31,5 mm o gr. 20 cm;
63) wykonanie w-wy górnej podbudowy z kruszyw naturalnych 0-31,5 mm o gr. 10 cm;
64) wykonanie w-wy górnej podbudowy z kruszyw łamanych 0-31,5 mm o gr. 10 cm;
65) wykonanie koryta o gł. 5 cm pod nawierzchnię jezdni lub chodnika z wywozem urobku;
66) dodatek za każdy dalszy 1 cm głębokości koryta pod nawierzchnię jezdni lub chodnika z wywozem urobku;
67) wywóz gruzu z rozbiórek samochodami samowyładowczymi na miejsce stałego składu wraz z jego zagospodarowaniem;
68) humusowanie z obsianiem, przy gr. w-wy humusu 5 cm wraz z przykryciem cienką geowłókniną;
69) wykonanie regulacji pionowej studzienek kanałowych;
70) wykonanie regulacji pionowej studzienek ściekowych ulicznych;
71) wykonanie regulacji pionowej studzienek telefonicznych;
72) wykonanie regulacji pionowej studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych;
73) naprawy dróg gruntowych lub żwirowych – profilowanie;
74) naprawy dróg gruntowych lub żwirowych – zagęszczanie;
75) naprawy dróg gruntowych lub żwirowych – wyrównanie z uzupełnieniem pospółką;
76) remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową na zimno, gr. warstwy 4cm;
77) pozostałe prace o charakterze szczątkowym, związane z realizacją prac określonych zakresem zamówienia, rozliczane z zastosowaniem podanych stawek roboczogodziny, pracy sprzętu oraz składników cenotwórczych w oparciu o Katalogi Nakładów Rzeczowych w wysokości 3% sumy wartości robót wymienionych powyżej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został podany w załączniku nr 4 do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu cena ofertowa przekracza możliwości finansowe zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 99 000,00 PLN. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej, złożonej przez wykonawcę: AKS - BUD PRZEDSIEBIORSTWO DROGOWE Kamil Sarosiek, ul. Legionowa 28 lok. 305, 15-281 Białystok z ceną ofertową brutto: 577 997,79 PLN.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 577997,79 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 577997,79 PLN

2022-02-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane