Wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych na połaci dachowej kompleksu obiektów hermetycznej kompostowni
Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00061433
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00061433/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-18 09:50
- Lokalizacja
- Kowale, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7e0accac-4b70-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 5830002019
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00061433 z dnia 2022-02-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych na połaci dachowej kompleksu obiektów hermetycznej kompostowni
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190042880
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jabłoniowa 55
1.5.2.) Miejscowość: Kowale
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-180
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zut@zut.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zut.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/5075011.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych na połaci dachowej kompleksu obiektów hermetycznej kompostowni2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e0accac-4b70-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061433
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00279391/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 30/TP/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia realizowanego w formule zaprojektuj i wybuduj jest „Wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych na połaci dachowej kompleksu obiektów hermetycznej kompostowni”. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń i wykonanie robót polegających na dostawie i montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy do 500 kWp wraz z systemem zarządzania energią na połaci dachowej kompleksu obiektów hermetycznej kompostowni w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku, zgodnie z poniższymi warunkami:
a) instalacja ma spełniać warunki małej instalacji OZE w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 lutego 2015r.o odnawialnych źródłach energii (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 261) w związku z czym Zamawiający wymaga instalacji o łącznej zainstalowanej mocy odnawialnego źródła energii większej niż 499 kWp i mniejszej niż 500 kWp;
b) Zamawiający wyklucza możliwość przebicia membrany na połaci dachowej w związku, z czym panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane na konstrukcji balastowej, nieingerującej w poszycie dachu. Dopuszczalne obciążenia zgodnie z mapą obciążeń dostarczoną przez Zamawiającego;
c) instalacja winna zostać wykonana w układzie zachód-wschód;
d) ze względu na liczną obecność ptaków i możliwość zanieczyszczenia paneli fotowoltaicznych Zamawiający wymaga użycia optymalizatorów mocy dla całej instalacji.
Szczegółowy zakres prac oraz sposób ich wykonania określa program funkcjonalno-użytkowy będący załącznikiem nr 1 do SWZ.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wykonanie dokumentacji projektowej;
2) uzyskanie opinii, sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń dokumentacji projektowej wymaganych przepisami prawa oraz postanowieniami SWZ, w tym do dokonywania niezbędnych uzgodnień z Zamawiającym oraz innymi niezbędnymi podmiotami w tym w szczególności z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych, sanitarno-higienicznych, bhp, ochrony środowiska, i innych o ile będą wymagane przepisami szczególnymi,
3) uzyskanie wszelkich innych opinii, sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń, pozwoleń, zezwoleń niezbędnych dla uzyskania ostatecznego dokumentu formalno-prawnego sankcjonującego zakończenie robót, spełniającej art. 54 i 55 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.) zwanej dalej ustawą Prawo budowlane;
4) zapewnienie nadzoru autorskiego autora projektu w zakresie, o którym mowa w ustawie Prawo budowlane;
5) wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych według dokumentacji projektowej i zgodnie z wytycznymi określonymi w programie funkcjonalno-użytkowym;
6) wykonanie dokumentacji i inwentaryzacji powykonawczej w trzech egzemplarzach w wersji papierowej i w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej na nośniku CD, DVD lub dysku USB;
7) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań, odbiorów;
8) sporządzenie w imieniu Zamawiającego wniosku w sprawie pozwolenia na budowę oraz uzyskania ostatecznego dokumentu formalno-prawnego sankcjonującego zakończenie robót spełniającego art.54 i 55 ustawy Prawo budowlane;
9) sporządzenie w imieniu Zamawiającego zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz innych dokumentów, w tym zezwoleń, pozwoleń, dopuszczeń itp. wymaganych przepisami prawa niezbędnych do zakończenia robót budowlanych na obiekcie;
10) opracowanie wymaganych instrukcji obsługi i konserwacji wykonanych instalacji i zainstalowanych w obiektach urządzeń, wraz ze szkoleniem personelu Użytkownika;
11) zapewnienie przez cały okres gwarancji wskazany w Ofercie Wykonawcy zainstalowanych urządzeń nieodpłatnego serwisu obejmującego konserwację oraz wszelkie czynności niezbędne dla utrzymania urządzeń w sprawności technicznej.
3. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w dwóch etapach:
1) etap I obejmował będzie:
a) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach lub wiążącej informacji o braku konieczności uzyskania decyzji środowiskowej (Wykonawca złoży wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach lub opinii odnośnie braku konieczności uzyskania decyzji środowiskowej);
b) uzyskanie warunków technicznych przyłączenia z zakładu energetycznego;
- z tytułu realizacji etapu I Wykonawca otrzyma 1% należnego mu wynagrodzenia.
2) etap II zrealizowany zostanie pod warunkiem uzyskania pozytywnych decyzji i warunków, o których mowa w pkt. 1) i obejmował będzie:
a) opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do zainstalowania poszczególnych zestawów fotowoltaicznych wraz z systemem zarządzania energią oraz dopełnienie wymagań prawa budowlanego umożliwiających realizację inwestycji;
b) uzyskanie pozwolenia na budowę;
c) zakup i dostawa paneli fotowoltaicznych oraz wszystkich elementów składowych systemu PV oraz materiałów potrzebnych do realizacji zamówienia;
d) montaż paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnymi elementami systemu PV;
e) wykonanie wszelkich prac dostosowawczych instalacji znajdujących się w obiektach umożliwiających prawidłowe działanie instalacji;
f) montaż inwerterów;
g) montaż elementów rozdzielających;
h) montaż zabezpieczeń w rozdzielnicach;
i) wykonanie uziemienia instalacji;
j) wykonanie wpięcia do instalacji elektrycznej w rozdzielnicy budynku;
k) montaż modułu kontrolno-pomiarowego i modułu komunikacyjnego;
l) rozruch techniczny;
m) przeszkolenie osób do obsługi instalacji
n) wykonanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej niezbędnej do zgłoszenia i prawidłowego użytkowania instalacji przez użytkowników;
o) zweryfikowanie konieczności wykonania instalacji odgromowej lub dostosowanie istniejącej do wymogów technicznym instalacji PV;
p) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, zgłoszenie i uruchomienie instalacji;
q) wykonanie i uruchomienie systemu monitoringu projektowanych instalacji PV;
r) inne czynności niezbędne dla prawidłowej i kompletnej realizacji przedmiotu zamówienia.
- z tytułu realizacji etapu II Wykonawca otrzyma 99% należnego mu wynagrodzenia.
Przy czym brak realizacji którejkolwiek z czynności opisanych w pkt. 1) tj. brak uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach lub wiążącej informacji o braku konieczności uzyskania decyzji środowiskowej, lub też brak uzyskania warunków technicznych przyłączenia z zakładu energetycznego skutkować będzie brakiem możliwości realizacji etapu II. W takiej sytuacji Wykonawca otrzyma jedynie wynagrodzenie za realizację etapu I i nie będą mu przysługiwać jakiekolwiek roszczenia o realizację etapu II lub z tytułu braku realizacji etapu II.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312310-3 - Ochrona odgromowa
51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2114370,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2999601,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2114370,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Archigon Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 873-325-22-56
7.3.3) Ulica: ul. Traktorowa 12
7.3.4) Miejscowość: Tarnów
7.3.5) Kod pocztowy: 33-100
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2114370,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 420 dni
| 2022-02-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |