Wykon. robót bud. poleg. na termomodernizacji budynku PP nr 3 oraz kompleksowej modernizacji instalacji c.o. w tym budynku, w ramach zad. pn: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 3 w Dz-owie"

Gmina Miejska Dzierżoniów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00063617
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00063617/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-21 14:24
Lokalizacja
Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d819a0a-8275-11ec-83b1-bea871b78b5b
Identyfikator
8821000034
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty elewacyjneOchrona odgromowaInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00063617 z dnia 2022-02-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykon. robót bud. poleg. na termomodernizacji budynku PP nr 3 oraz kompleksowej modernizacji instalacji c.o. w tym budynku, w ramach zad. pn: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 3 w Dz-owie"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dzierżoniów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 746450397

1.5.8.) Numer faksu: +48 746450882

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dzierzoniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykon. robót bud. poleg. na termomodernizacji budynku PP nr 3 oraz kompleksowej modernizacji instalacji c.o. w tym budynku, w ramach zad. pn: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 3 w Dz-owie"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d819a0a-8275-11ec-83b1-bea871b78b5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00063617

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013496/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 3 w Dzierżoniowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ramach dofinansowania projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś priorytetowa 3 – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 – Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00041410/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-P.271.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 804141,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 3 oraz kompleksowej modernizacji instalacji c.o. w tym budynku, w ramach zadania pn.: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 3 w Dzierżoniowie”. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ramach dofinansowania projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś priorytetowa 3 – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 – Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.
2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej dotyczy wykonania robót budowlanych w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową, dla której został wydany przez Starostę Dzierżoniowskiego brak sprzeciwu na wykonanie robót budowlanych w zakresie termomodernizacji, które obejmują w szczególności:
1) docieplenie ścian zewnętrznych,
2) docieplenie ścian wewnętrznych,
3) docieplenie stropodachu,
4) wymianę stolarki okiennej,
5) wymianę stolarki drzwiowej - drzwi Dz1 pełne z dwoma zamkami i samozamykaczami, drzwi do pomieszczenia nr 1.10 antywłamaniowe, drzwi DZ2 z samozamykaczem, dwoma zamkami, do połowy pełne jak istniejące,
6) modernizację instalacji grzewczej, w tym kotłowni gazowej wraz z montażem (wdrożeniem) systemu zarządzania energią oraz z urządzeniem rejestrującym historię systemu i montażem automatyki,
7) wymianę przewodów spalinowych,
8) wymianę osłon grzejnikowych wg zestawienia w projekcie wykonawczym branży architektonicznej rys. nr A_W – 10 – 55szt.,
9) naprawę i przebudowę kominów i ogniomurów, wywiewek wentylacyjnych,
10) przebudowę instalacji odgromowej,
11) wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, parapetów,
12) wykonanie wszystkich robót towarzyszących wynikających z przyjętej w dokumentacji projektowej technologii robót, w tym między innymi: przebicia, wykonanie bruzd, zamurowania, roboty tynkarskie i malarskie, demontaże urządzeń, rurociągów i instalacji, roboty ślusarskie (wymiana krat okiennych, drabiny, nawiewników, uchwytów na flagi), remont naświetli, naprawy (uzupełnienia) posadzek z parkietu w salach i biurach, z płytek w sanitariatach i korytarzach, pomieszczeniach gospodarczych, wymianę 2 opraw oświetleniowych na elewacji nad wejściami do budynku, na oprawy typu LED,
13) przebudowę wejścia i wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych,
14) dostawa i montaż na oknach o wymiarach 141 cm x 145cm rolet zewnętrznych aluminiowych antywłamaniowych z prowadnicami w pomieszczeniach 1.10 i 1.25,
15) dostawa i montaż rolet zewnętrznych aluminiowych z prowadnicami, zasilanych elektrycznie i sterowanych pilotem, zabezpieczonych wieszakiem blokującym, kolor szary:
a) wymiar z projektu zestawu okien 444cm x 226 cm – 4 szt.,
b) wymiar okna z projektu 240 cm x 230cm – 5szt,
c) wymiar z projektu zestawu okna o wym. 170cm x 230 cm z drzwiami o wym 70cm x 280cm – 4 szt.
oraz wykonanie Audytu energetycznego powykonawczego ze wskazaniem w nim, w szczególności - rocznego spadku emisji gazów cieplarnianych, ilości zaoszczędzonej energii cieplnej, spadku emisji PM10 i PM2,5 oraz wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej po realizacji inwestycji.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, został określony w:
1) Projekcie Budowlanym w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 3 w Dzierżoniowie:
a) projekt zagospodarowanie terenu. Projektant Marek Naja.
b) projektant architektoniczno-budowlany. Projektant Marek Naja.
2) Projekcie Wykonawczym w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 3 - branża architektoniczna. Projektant Marek Naja.
3) Projekcie Wykonawczym: instalacji odgromowej budynku Przedszkola Publicznego nr 3 - branża elektryczna. Projektant Tomasz Kazula.
4) Projekcie Technicznym instalacji odgromowej budynku Przedszkola Publicznego nr 3 - branża elektryczna. Projektant Tomasz Kazula.
5) Projekcie Wykonawczym instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłowni gazowej - branża sanitarna. Projektant Grzegorz Orzeł.
6) Projekcie Technicznym instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłowni gazowej - branża sanitarna. Projektant Grzegorz Orzeł.
7) Projekcie Technicznym w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 3 w Dzierżoniowie – branża architektoniczna. Projektant Marek Naja.
8) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – projekt techniczny instalacji odgromowej.
9) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Instalacje sanitarne, – projekt budowlano-wykonawczy instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłowni gazowej
10) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 3 – branża architektoniczno-budowlana.
11) Piśmie RDOŚ nr WPN.6335.50.2021.MI z dnia 12.03.2021r.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zakresu robót wskazanych w dokumentacji projektowej, w tym projekcie budowlanym, wykonawczym i technicznym, który jest określony w formie opisu technicznego lub na rysunkach lub równocześnie w opisie i na rysunkach. Zarówno opis techniczny jak i rysunki (część graficzna) projektów są równoważne i opisują przedmiot zamówienia.
5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, zgodnie z zaleceniami nadzoru inwestorskiego, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania robót, z uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, zgodnie z pismem RDOŚ we Wrocławiu nr WPN.6335.50.2021.MI z dnia 12.03.21r. oraz zaświadczeniem o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu nr BA.6743.1.123.2021 z dnia 19.08.2021r. wydanego przez Starostę Dzierżoniowskiego.
6. Roboty muszą być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z przepisami prawa budowlanego oraz na zasadach i warunkach ustalonych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ.
7. Roboty będą wykonywane w czynnym obiekcie i muszą być prowadzone w sposób niezakłócający normalnego funkcjonowania użytkowników przedszkola. W lipcu obiekt będzie nieczynny i w całości przekazany dla Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza możliwość wykonywania instalacji centralnego ogrzewania etapami przekazując Wykonawcy po kolei pomieszczenia dla potrzeb wykonania pionu/ów i montażu grzejników. Odebranie robót przez Inspektora Nadzoru i Użytkownika w danym pomieszczeniu umożliwi przekazanie Wykonawcy kolejnego pomieszczenia. Roboty mogą być wykonywane w godz. od 6:30 do 16:30 od poniedziałku do piątku. Zamawiający dopuszcza zmianę godzin pracy po uprzednim ich ustaleniu z dyrektorem przedszkola.
8. Wykonawca, oprócz obowiązków wynikających z § 1 projektu umowy (załącznik nr 12 do SWZ) zobowiązuje się do wypełnienia obowiązków zawartych w § 4 ust. 2 projektu umowy (załącznik nr 12 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, że na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnił niniejsze postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W przedmiotowym postępowaniu złożono jedną ofertę. Zamawiający poinformował, że na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 500.000,00 zł brutto. W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił prowadzone postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 988663,67

2022-02-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane