Adaptacja i remont budynku przy ulicy Reymonta 34 w Wałbrzychu na potrzeby utworzenia przedszkola samorządowego w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. (II)

Gmina Wałbrzych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00064018
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00064018/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-22 08:41
Lokalizacja
Wałbrzych, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-03c36955-7a90-11ec-83b1-bea871b78b5b
Identyfikator
8862584003
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00064018 z dnia 2022-02-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja i remont budynku przy ulicy Reymonta 34 w Wałbrzychu na potrzeby utworzenia przedszkola samorządowego w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. (II)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1

1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,72523,60515ff1fcf997329c3aa02a265213a9.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja i remont budynku przy ulicy Reymonta 34 w Wałbrzychu na potrzeby utworzenia przedszkola samorządowego w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. (II)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03c36955-7a90-11ec-83b1-bea871b78b5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00064018

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027511/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Modernizacja substancji szk. i przedszk. w ramach progr. "Szkoła od nowa" - etap II w zakresie “Adaptacji budynku znajdującego sie przy ul. Reymonta 34 w W-chu na potrzeby utworzenia PS

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00029823/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.04.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia budowlanego p.n.: „ Modernizacja substancji szkolnej i przedszkolnej w ramach programu Szkoła od nowa – etap II” w zakresie remontu i adaptacji budynku znajdującego się przy ulicy Reymonta 34, działka nr 97/1 obręb 39 Podgórze w Wałbrzychu, na potrzeby utworzenia Przedszkola Samorządowego w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie należy zrealizować w oparciu o wytyczne zawarte w Programie funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 7 do SWZ).
1 W ramach przedmiotu Zamówienia należy:
1) opracować kompleksową, pełnobranżową dokumentację projektową opatrzoną nadzorem autorskim oraz uzyskać na jej podstawie niezbędne do realizacji decyzje administracyjne, w tym decyzję o pozwoleniu na budowę i rozbiórkę i/lub zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych. Dokumentacja powinna zawierać w szczególności:
a) mapy geodezyjne sytuacyjno-wysokościowe do celów projektowych,
b) koncepcję architektoniczną funkcjonalno – przestrzenną budynku i zagospodarowania terenu,
c) projekt budowlany wielobranżowy, wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020 r. poz. 1609), tj. projekt zagospodarowania działki lub terenu (PZT), projekt architektoniczno-budowlany (PAB) i projekt techniczny (PT),
d) wszystkie uzgodnienia wymagane przepisami prawa, opinie, zatwierdzenia, pozwolenia i odstępstwa,
e) uzgodnienia przez rzeczoznawców jeżeli jest to wymagane ds.: przeciwpożarowych, sanitarno-higienicznych oraz BHP,
f) projekty lub programy rozbiórek,
g) projekty wykonawcze, wielobranżowe, uzupełniające i uszczegóławiające projekt budowlany,
h) projekty technologiczne,
i) charakterystykę energetyczną, którą należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej,
j) dokumentację powykonawczą budowlaną,
k) dokumentację powykonawczą geodezyjną,
l) projekt organizacji ruchu na czas budowy (w przypadku zaistnienia takiej konieczności),
m) instrukcję eksploatacji i użytkowania obiektu i jego części,
n) oceny i opinie konstrukcyjne oraz ekspertyzy w zakresie niezbędnych do uzyskania pozwoleń na budowę oraz realizacji obiektów,
o) projekty wyposażenia i umeblowania,
p) projekt aranżacji wnętrz zawierający m.in. projekty kolorystyki wnętrz, doboru materiałów, siatki glazurnicze,
q) instrukcję bezpieczeństwa pożarowego,
r) inne wynikające z przepisów prawa, uzyskanych uzgodnień, niezbędne do uzyskania pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych/pozwolenie na rozbiórkę oraz do uzyskania dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa,
s) dokumenty, o których mowa w PFU,

2) wykonać, na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 1, roboty budowlane wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu, w tym wykonać w szczególności:
a) roboty przygotowawcze, w tym wykonanie pielęgnacyjnych cięć drzew, prac rozbiórkowych,
b) przebudowę i remont budynku w zakresie robót budowlanych, robót instalacji sanitarnych, robót instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
c) modernizację układu grzewczego kotłowni z pompami ciepła,
d) wyposażenie kuchni cateringowej,
e) zagospodarowanie terenu, w tym ogrodzenie terenu, utwardzenie terenu, wykonanie placów zabaw wraz z zamontowaniem urządzeń, mury oporowe, miejsce gromadzenia odpadów stałych, tereny zielone, mała architektura (ławki+kosze na śmieci),
f) uzbrojenie terenu (przyłącze wody, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć kanalizacji deszczowej, zbiornik deszczówki, sieć kanalizacji teletechnicznej),
g) inne wynikające z PFU oraz konieczności dostosowania obiektu do obowiązujących przepisów prawa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), Zamawiający - Gmina Wałbrzych unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10113060,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10113060,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-02-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane