Rewitalizacja Zabytkowego Dworu Obronnego i Parku w Siemkowicach

GMINA SIEMKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00063820
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00063820/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-21 15:58
Lokalizacja
Siemkowice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0595165d-59b2-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
5080015198
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00063820 z dnia 2022-02-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja Zabytkowego Dworu Obronnego i Parku w Siemkowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIEMKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934720

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Siemkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-354

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438417269

1.5.8.) Numer faksu: 438417269

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminasiemkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminasiemkowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminasiemkowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja Zabytkowego Dworu Obronnego i Parku w Siemkowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0595165d-59b2-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00063820

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003618/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Rewitalizacja Zabytkowego Dworu i Parku w Siemkowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00309999/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRŚ.271.1.15.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego jest wielobranżowy projekt budowlano – wykonawczy przebudowy zabytkowego budynku dworu obronnego w Siemkowicach wraz z zagospodarowaniem jego bezpośredniego otoczenia (wyspy). Rewitalizacja zabytkowego parku zlokalizowanego na terenie objętym niniejszym projektem objęta jest odrębnym opracowaniem załączonym do projektu i obejmuje ono teren parku wraz z alejkami, drogami, małą architektura i oświetleniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający po otwarciu ofert, w trakcie czynności badania powziął informację, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na niezgodnym z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych podziałem w SWZ oraz załącznikach do SWZ części procentowego wynagrodzenia wykonawcy z tytułu realizacji zadania.
Zamawiający w dokumentach zamówienia tj. Załączniku nr 4 do SWZ – wzór umowy określił, że „Wypłata wynagrodzenia Wykonawcy odbędzie się w dwóch transzach: a. pierwsza po zakończeniu wydzielonego etapu prac w ramach realizacji inwestycji w wysokości 40% kwoty wynagrodzenia, b. druga po zakończeniu inwestycji w wysokości pozostałej do zapłaty kwoty wynagrodzenia”. Ustawa Pzp w art. 443 ust. 1 mówi, że w przypadku umów zawieranych na okres powyżej 12 miesięcy, zamawiający płaci wynagrodzenie w częściach. Dalej art. 443 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych stanowi, że „Zamawiający określa w umowie procent wynagrodzenia wypłacanego za poszczególne części. Procentowa wartość ostatniej części wynagrodzenia nie może wynosić więcej niż 50% wynagrodzenia należnego wykonawcy.” W przypadku postępowania nr IRŚ.271.1.15.2021 Zamawiający określił płatności w procentowych częściach – część nr I – 40% kwoty wynagrodzenia, część nr II – 60% kwoty wynagrodzenia. Tak określone warunki wynagradzania są sprzeczne z art. 443 Ustawy pzp, w związku z czym mając powyższe na uwadze uznać należy, iż zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania zgodnie z poniższym uzasadnieniem prawnym. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcie innego działania niż unieważnienie postępowania. Zawarcie umowy w kształcie przyjętym w SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy zweryfikowanie działania przez Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego.
2022-02-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane