Rewitalizacja zabytkowej części wsi Ciepielowice (etap I a)
Gmina Dąbrowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00063854
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00063854/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-21 17:04
- Lokalizacja
- Dąbrowa, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-399bd676-695a-11ec-ae77-fe331fedffdc
- Identyfikator
- 9910458640
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00063854 z dnia 2022-02-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja zabytkowej części wsi Ciepielowice (etap I a)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413047
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ks. prof. Józefa Sztonyka 56
1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-120
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gminadabrowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminadabrowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminadabrowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja zabytkowej części wsi Ciepielowice (etap I a)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-399bd676-695a-11ec-ae77-fe331fedffdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00063854
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000891/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Rewitalizacja zabytkowej części wsi Ciepielowice (etap I a)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Projekt: „Rewitalizacja zabytkowej części wsi Ciepielowice”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00338262/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.26.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu i realizacja zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej części wsi Ciepielowice (etap I a)” zgodnie z projektem budowlanym. Dokument ten stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zadanie inwestycyjne obejmuje m. in.:
1) Roboty pomiarowe
2) Wykonanie projektu
3) Roboty ziemne,
4) Roboty budowlane i murowe
5) Roboty odwadniające i nawierzchniowe
6) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy,
7) Odbiory z udziałem użytkownika, inwestora i wymaganych instytucji,
8) Ubezpieczenie budowy na czas trwania realizacji zadania,
9) Opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) (jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu),
10) Sporządzenie kosztorysu ofertowego (przed podpisaniem umowy - Wykonawca ma obowiązek załączenia kosztorysu ofertowego do oferty);
11) Sporządzenie harmonogramu rzeczowo- finansowego - Wykonawca zobowiązany jest na 5 dni przed podpisaniem umowy do opracowania i przedłożenia harmonogramu rzeczowo - finansowego na podstawie kwoty przedstawionej w ofercie i na zasadach podanych w istotnych postanowieniach umowy,
12) Opracowanie Programu Zapewnienia Jakości (PZJ),
13) Opracowania i uzgodnienia projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z jego zatwierdzeniem (jeżeli będzie konieczne),
14) Wykonanie i utrzymanie oznakowania w trakcie prowadzenia robót oraz jego rozbiórki po ukończeniu robót,
15) Zapewnienie bezpiecznej przeprawy pieszych przez teren robót,
16) Zapewnienie obsługi geodezyjnej niezbędnej do realizacji zadania, opracowanie dokumentacji geodezyjnej z inwentaryzacją powykonawczą oraz przekazania Zamawiającemu kopii mapy zasadniczej powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
17) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz z wymaganymi dokumentami (kosztorys, certyfikaty, atesty) w dwóch egz. w wersji papierowej oraz jednej w wersji elektronicznej (płyta CD/pendrive),
18) Sporządzenie dokumentacji fotograficznej z przebiegu robót w jednym egz. w wersji elektronicznej (płyta CD/pendrive), przekazanej wraz z dokumentacja powykonawczą,
19) Inne prace wynikające z uzgodnień branżowych i warunków realizacji kontraktu wraz ze Specyfikacją Techniczną.
1. Szczegółowy opis elementów przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: Projekt budowlany, projekt zagospodarowania terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu występuje niemożliwa do usunięcia wada, która uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.1) Fakt wystąpienia wady postępowania
W dniu 11.01.2021 r. zamawiający opublikował odpowiedzi na pytania wykonawców, gdzie między innymi, zmienił opis przedmiotu zamówienia, który po zmianie dotyczył jedynie wykonania robót budowlanych bez konieczności opracowania projektu. Zmiana dotyczyła również warunków udziału w postępowaniu, gdzie Zamawiający odstąpił od warunku wykonania dwóch dokumentacji projektowych i złożenia wykazu wykonanych usług.
W związku z dokonaniem tych zmian doszło do zmian w ogłoszeniu poprzez co Zamawiający zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zmianie ogłoszenia. Wadą postępowania było nie dokonanie jednoczesnej publikacji dokumentu projektowane postanowienia umowy, w którym winny były zostać zawarte zmiany dotyczące przedmiotu zamówienia, czyli wykonanie robót budowlanych bez opracowania dokumentacji projektowej.
2) niemożliwość usunięcia wady
Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez publikację poprawionego dokumentu projektowane postanowienia umowy dostosowanego do obowiązującego opisu przedmiotu zamówienia i warunków opisanych w specyfikacji warunków zamówienia zwanych dalej SWZ. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian w wyżej wymienionym dokumencie i dostosowania go do zmienionych zapisów SWZ.
Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących poprawienia dokumentów postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
3) niemożliwość usunięcia wady powoduje niemożność zawarcia umowy, która nie podlegałaby unieważnieniu
Wzór umowy, który został przygotowany przez Zamawiającego na podstawie pierwotnego opisu przedmiotu zamówienia i warunków opisanych w SWZ jest niezgodny ze zmienionym opisem przedmiotu zamówienia i warunkami udziału w postępowaniu. Niemożliwość usunięcia wady postępowania oraz zawarcie umowy z zastosowaniem niewłaściwych zapisów doprowadziłoby do zawarcia umowy, która podlegałaby unieważnieniu. Zgodnie, bowiem z art. 457 ustawy PZP umowa podlega unieważnieniu, jeżeli Zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 211214,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 291510,00 PLN
| 2022-02-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |