Wykonanie podbudowy drogowej ul. Głogowej i ul. Akacjowej wraz z odwodnieniem – II etap
Miasto Łaziska Górne
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00065531
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00065531/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-23 09:48
- Lokalizacja
- Łaziska Górne, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a545bb88-8593-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 6351834018
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00065531 z dnia 2022-02-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie podbudowy drogowej ul. Głogowej i ul. Akacjowej wraz z odwodnieniem – II etap
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łaziska Górne
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257601
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Łaziska Górne
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-170
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 324 80 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@laziska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.laziska.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie podbudowy drogowej ul. Głogowej i ul. Akacjowej wraz z odwodnieniem – II etap2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a545bb88-8593-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00065531
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015825/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Wykonanie podbudowy drogowej ul. Głogowej i ul. Akacjowej wraz z odwodnieniem – II etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00046263/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
PGKiM jest jednoosobową spółką Miasta Łaziska Górne. Wszystkie udziały w spółce stanowią własność Miasta Łaziska Górne, co oznacza, że w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Zamawiający sprawuje nad Spółką kontrolę odpowiadającą sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Spółki, co wynika z aktu przekształcenia PGKIM w Spółkę z o.o. Ponad 90% działalności Spółki dotyczy zadań powierzonych jej przez Zamawiającego.
Średni przychód osiągnięty z tej działalności w latach 2018-2020 wynosił 17.838.229,50 zł, co stanowiło 93,76 % , natomiast średni przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2018-2020 wynosił 1.186.766,64 zł, co stanowiło 6,24%.
cd. Informacje dodatkowe
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZPK.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 438655,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
7. Skrócony opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty polegające na wykonaniu podbudowy drogowej ul. Głogowej i ul. Akacjowej – II etap wraz z budową odwodnienia. Roboty wykonywane będą na terenie Miasta Łaziska Górne, na działkach należących do Miasta. Prace polegały będą na wykonaniu robót drogowych tj. wykonaniu koryta na całej szerokości budowanej drogi – 1580 m2, wykonaniu dolnej i górnej warstwy podbudowy drogowej z kruszywa łamanego – 1580m2 i regulacji urządzeń infrastruktury podziemnej takiej jak studzienki kanałowe czy studzienki dla zaworów wodociągowych i gazowych. Przedmiotem zamówienia jest również wykonanie odwodnienia tej drogi polegające na wykonaniu wykopów i przekopów liniowych, wykonaniu podłoża pod kanały i obiekty, ułożenie rur PVC łączonych na wcisk oraz zabudowaniu studni rewizyjnych z kręgów betonowych i studzienek ściekowych około 20 szt. Wykonanie próby szczelności kanałów rurowych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 538197,87 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 538197,87 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 538197,87 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6350001055
7.3.3) Ulica: Energetyków 5
7.3.4) Miejscowość: Łaziska Górne
7.3.5) Kod pocztowy: 43-170
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 538197,87 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
cd. sekcja IV pkt 4.2.Wstępne dane księgowe za rok 2021 wykazują, że przychód spółki za 12 miesięcy wskazanego
roku powinien się zamknąć kwotą ok. 22,7 mln zł, z czego ok 21 mln zł to przychód osiągnięty z
zadań powierzonych przez Miasto Łaziska Górne.
W związku z powyższym średni przychód osiągnięty z zadań powierzonych w latach 2019-2021
wynosi 19.512.047,96 zł, co stanowi 93,8 % , natomiast średni przychód osiągnięty przez Spółkę
w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2019-2021 wynosi
1.290.415,03 zł, co stanowi 6,2%.
Przesłanki z art. 214 ust. 1 pkt 11 lit a-c ustawy Pzp zostały spełnione.
| 2022-02-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |