Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dalików - budynek użyteczności publicznej w Dalikowie
GMINA DALIKÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00069415
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00069415/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-28 09:31
- Lokalizacja
- Dalików, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2e8af2bd-8282-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 8281355229
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00069415 z dnia 2022-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dalików - budynek użyteczności publicznej w Dalikowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DALIKÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934401
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Powstańców 1
1.5.2.) Miejscowość: Dalików
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-205
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 436780183
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dalikow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dalikow.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dalików - budynek użyteczności publicznej w Dalikowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e8af2bd-8282-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00069415
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00040070/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dalików - budynek użyteczności publicznej w Dalikowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedsięwzięcie inwestycyjne jest współfinansowane ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków Poddziałanie IV.2.2 Termomodernizacja budynków. Umowa nr RPLD.04.02.02-10-0034/19-00.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00042194/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 196130,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) sporządzenie inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej dla celów projektowych,
2) opracowanie ekspertyzy ornitologicznej, a w przypadku stwierdzenia występowania ptaków, ssaków i innych gatunków chronionych uzyskanie zezwolenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi na odstępstwa od zakazów w stosunku do gatunków zwierząt objętych ochroną;
3) sporządzenie na podstawie audytu energetycznego oraz programu funkcjonalno-użytkowego kompletnej dokumentacji projektowej spełniającej wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego z dn. 20 grudnia 2021 r. (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 2454) oraz Prawa budowlanego (t.j. Dz. U. z 2021, poz. 2351 z późn. zm.)
4) uzyskanie wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii, pozwoleń, decyzji i zgłoszeń;
5) wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową łącznie z dostawą, montażem urządzeń i elementów niezbędnych do przeprowadzenia termomodernizacji tj.:
a. docieplenie przegród zewnętrznych (ścian zewnętrznych, dachu),
b. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
c. wymiana oświetlenia na energooszczędne typu LED
6) przeprowadzenie wymaganych przepisami prawa prób i badań;
7) sporządzenie charakterystyki energetycznej budynku, audytu energetycznego ex-post oraz świadectwa energetycznego,
8) uporządkowanie terenu po wykonanych robotach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia przeznaczył kwotę 241 000,00 zł, co potwierdza zamieszczona przez niego przed otwarciem ofert, na stronie prowadzonego postępowania informacja. W postępowaniu złożono 3 oferty. Jedna przedstawiała cenę ofertową brutto w wysokości 359 160,00 zł, druga 273 367,50 zł, trzecia – 244 770,00 zł. Jednocześnie oferta najkorzystniejsza cenowo nie była najkorzystniejszą pod kątem oferowanej gwarancji (zaoferowano 72 mies. podczas gdy pozostałe dwie oferty – 96 mies.) zatem najkorzystniejszą ofertą jest oferta przedstawiająca kwotę 273 367,50 zł. Zamawiający nie dysponuje obecnie taką kwotą na realizację zadania. Po analizie możliwości finansowych Gminy Dalików, Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 244770,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 359160,00 PLN
| 2022-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |