Przebudowa instalacji grzewczych i sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 19 w Rybniku
MIASTO RYBNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00069875
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00069875/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-28 12:03
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-94001b58-63e8-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6420010758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00069875 z dnia 2022-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa instalacji grzewczych i sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 19 w Rybniku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324392302
1.5.8.) Numer faksu: 324224124
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa instalacji grzewczych i sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 19 w Rybniku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94001b58-63e8-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00069875
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000453/26/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.66 Przebudowa instalacji grzewczych i sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 19 w Rybniku, dz. Kłokocin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
EFRR-RPO WŚL. 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00331778/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.112.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3915228,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1358304,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa instalacji grzewczych i sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 19 w Rybniku, w zakresie:
a) wymiany instalacji centralnego ogrzewania oraz wentylacji mechanicznej sali gimnastycznej w ramach projektu pn: „.Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 19 w Rybniku”
b) wymiany kotła węglowego na instalację pomp ciepła w ramach projektu pn: ”OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie miasta Rybnika
– etap II”.
Podział zadania na zakresy „a)” i „b)” wynika z finansowania tej inwestycji w ramach dwóch różnych projektów unijnych, natomiast ze względu na powiązania technologiczne robót niemożliwy jest ich podział na dwa odrębne zamówienia. Ofertę należy złożyć łącznie na obydwa zakresy, z wyodrębnieniem kosztów dla każdego z nich.
Zamawiający zwraca uwagę, że realizacja części robót (instalacja c.o, wentylacja) będzie możliwa jedynie w trakcie wakacji szkolnych, ponieważ nie jest możliwe wykonanie ich w trakcie trwających zajęć edukacyjnych, stąd Zamawiający wyznaczył termin realizacji przedmiotu zamówienia na 26 sierpnia 2022 r.
Jednocześnie, analiza dokumentacji projektowej wykazuje, że prace związane
z budową pomp ciepła oraz węzła cieplnego będą mogły być wykonywane w trakcie zajęć szkolnych, ponieważ lokalizacja tych obiektów nie koliduje z istniejącą infrastrukturą oraz nie ma wpływu na normalne funkcjonowanie obiektu, w tym jego ogrzewanie.
W przypadku wykonywania robót w trakcie roku szkolnego Zamawiający będzie wymagał wygrodzenia terenu prac prowadzonych na zewnątrz obiektu, tak aby zachować wszelkie normy wynikające z zasad bezpiecznego prowadzenia robót budowlanych.
Opis zakresu a):
W ramach zamówienia należy wykonać następujący zakres robót :
- spuścić wodę z całej instalacji c.o.,
- wykonać demontaż istniejącej instalacji c.o.,
- zdemontować grzejniki stalowe płytowe (z odzyskiem);
- wykuć z muru wsporniki stalowe;
- zamontować nowe przewody poziome rozprowadzające i piony instalacji c.o.,
- fragmenty ścian za zdemontowanymi grzejnikami otynkować oraz pomalować farbą;
- zamontować grzejniki nowe i z odzysku;
- zamontować na gałązkach grzejnikowych wkładki zaworowe termostatyczne pozbawione głowic, ustawione na najwyższą nastawę wstępną i całkowicie otwarte;
- zamontować zawory na gałązkach powrotnych;
- zamontować zespół przyłączeniowy do grzejników dolno zasilanych;
- na każdym pionie zamontować zawór stopowy odpowietrznika automatycznego;
- zamontować odpowietrzniki ręczne na grzejnikach;
- na podejściach pod piony zamontować zawory kulowe;
- po zakończeniu robót montażowych instalację należy dokładnie przepłukać wodą wodociągową odpowietrzając instalację poprzez ręczne otwieranie zaworów stopowych;
- po skutecznym wypłukaniu instalacji wkręcić w zawory stopowe odpowietrzniki automatyczne, a na grzejniki dolnozasilane – automatyczne odpowietrzniki kątowe;
- wykonać próbę szczelności wodą zimną instalacji c.o.;
- wyregulować instalację c.o. poprzez odpowiednie ustawienie nastaw wstępnych zaworów termostatycznych oraz zaworów równoważących pod pionami;
- zamontować głowice termostatyczne; W pomieszczeniach o temperaturze obliczeniowej 20°C i wyższej zablokować należy dolny zakres nastawy na 16°C;
- wykonać izolację termiczną poziomych przewodów rozprowadzających instalacji c.o. ;
- dołączyć instalację c.o. do źródła ciepła i napełnić wodą uzdatnioną;
- przeprowadzić badanie działania i szczelności na gorąco instalacji c.o.;
- założyć obudowy na grzejniki;
- zamontować ławki nad grzejnikami na sali gimnastycznej;
- zdemontować wentylatory dachowe nad salą gimnastyczną – otwory zaślepić;
- w ścianie zewnętrznej sali gimnastycznej wykonać otwory pod czerpnio-wyrzutnie;
- zamontować ścienne jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła wraz
z wyposażeniem;
- zamontować przewody odprowadzenia skroplin;
- uruchomić instalację wentylacji.
Opis zakresu b):
Źródłem ciepła będą dwie gazowe sprężarkowe pompy ciepła o mocy 60kW każda, które zapewnią zapotrzebowanie na moc cieplną po planowanym ociepleniu budynku. Pompy ciepła zlokalizowane będą na zewnątrz budynku. Bufor ciepła oraz wymienniki ciepła typu freon/woda wraz z pozostałą armaturą zostaną zlokalizowane w pomieszczeniu dotychczasowego składu opału.
Z uwagi na zmianę źródła ciepła na niskoparametrowe gazowe pompy ciepła konieczna będzie wymiana grzejników na elementy grzejne o większej powierzchni wymiany ciepła.
Źródłem ciepła dla przygotowania ciepłej wody użytkowej dla potrzeb szkoły będzie pompa ciepła c.w.u. 270l (max. 300l) umieszczona w pomieszczeniu dotychczasowego składu opału. Wstępny podgrzew c.w.u. odbywać się będzie
w 350l zasobniku zasilanym czynnikiem grzewczym z wymiennika wbudowanego dodatkowo w gazowej pompie ciepła (odzysk ciepła z chłodzenia silnika gazowej sprężarkowej pompy ciepła).
W ramach zamówienia będzie realizowany następujący zakres robót :
- roboty demontażowe istniejącej kotłowni węglowej z dwoma kotłami o mocy
100 kW, każdy oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej o pojemności 300 dm3;
- roboty demontażowe technologii w istniejącej kotłowni;
- wywóz złomu na składowisko odpadów (wartość złomu Wykonawca uwzględni w cenie oferty),
- wykonanie prac adaptacyjno-budowlanych w kotłowni,
- wywóz gruzu i odpadów budowlanych na składowisko odpadów, wraz z kosztami składowania i utylizacji,
- roboty związane z technologią węzła powietrznych pomp ciepła o łącznej mocy cieplnej 24 kW,
- roboty elektryczne, AKPiA,
- budowa wewnętrznej instalacji gazu;
- roboty ogólnobudowlane towarzyszące;
- zakup i montaż tablic informacyjnych (2 szt.).
Czynności dodatkowe:
- wywóz gruzu i odpadów budowlanych na składowisko odpadów, wraz z kosztami składowania i utylizacji,
- roboty ogólnobudowlane towarzyszące,
- udział w czynnościach odbiorowych przewidzianych umową i prawem budowlanym.
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska.
Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
- zraszania wodą / innego zabezpieczenia przed pyleniem dla terenu prowadzenia prac rozbiórkowych;
- zraszania wodą terenu prowadzenia robót (miejsce rozładunku, plac składowy materiałów) w okresach suszy;
- stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie plandekami, zraszanie);
- transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów;
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych
w wytwórniach.
Ponadto, Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg. W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
- wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne
z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania;
- organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1: przedmiot zamówienia nie wprowadza zmian w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy
o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy:
- wykonanie prac ogólnobudowlanych;
- wykonanie prac budowlanych instalacyjnych;
- wykonanie prac budowlanych elektrycznych.
W odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę poza granicami Polski Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego.
Termin usunięcia wad: do 14 dni liczone od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie.
Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 24-miesięcznej gwarancji
na wykonane roboty oraz zastosowane materiały i urządzenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią:
projekty budowlano-wykonawcze,
przedmiary robót,
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331110-0 - Instalowanie kotłów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1519050,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2034733,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1519050,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hydratec Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 385091257
7.3.3) Ulica: ul. Radziwonika 12
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.5) Kod pocztowy: 15-166
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1519050,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-08-268.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2022-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |