Budowa ulicy Jana z Maszewa w Darłowie
Gmina Miasto Darłowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00072740
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00072740/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-02 11:55
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8b69ffba-622e-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 4990527500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00072740 z dnia 2022-03-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ulicy Jana z Maszewa w Darłowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Darłowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920937
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 9
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 355 12 48
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@darlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.darlowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.darlowo.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ulicy Jana z Maszewa w Darłowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b69ffba-622e-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00072740
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001190/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa ulicy Jana z Maszewa w Darłowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00324053/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.36.2021 / EI.7013.12.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 556351,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia realizowany będzie na podstawie:
- Decyzji pozwolenie na budowę numer 6/2021 z dnia 07.01.2021 dla projektu budowlanego pn. „Budowa ul. Jana z Maszewa i Królowej Jadwigi”;
- Decyzji pozwolenie na budowę numer 561/2018 z dnia 23.11.2018 dla projektu budowlanego pn. „Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej”;
- Roboty budowlane, których dotyczy przedmiot zamówienia, obejmować będą tylko część zakresu objętego decyzją pozwolenie na budowę numer 6/2021 z dnia 7 stycznia 2021.
Roboty budowlane objęte zamówieniem realizowane będą na odcinku około 220 mb, (od hektometra 0 + 00,00 na projekcie zagospodarowania terenu do granicy działki 278/6 z działką 274/33 obręb 13 Miasta Darłowo, przy czym konstrukcję drogową wraz z nawierzchnią do wyceny należy przyjąć około 217 mb. Nie należy wyceniać elementów drogi przedstawionych w projekcie technicznym na działkach 274/33 i 274/4 obręb 13 Miasta Darłowo (we wszystkich branżach). Nie należy również wyceniać chodnika wzdłuż ulicy Chopina (będzie on „ucięty” w punkcie granicznym działki 278/5 obręb 13 w miejscu wskazanym czerwoną linią w załączniku zakres prac budowlanych objętych zamówieniem).
Zakres robót do wykonania, który należy wycenić dotyczy:
- wykonania nawierzchni jezdni wraz z konstrukcją o przybliżonej powierzchni 1100 m2;
- wykonania nawierzchni chodników i zjazdów wraz z konstrukcją o przybliżonej powierzchni około 880m2;
- wykonania usunięć kolizji i zabezpieczeń kabli istniejącej sieci elektroenergetycznej (ale tylko na działce 278/6 obręb 13 oraz na działce 138 obręb 13 – ul Chopina);
- wykonania przykanalików (6 sztuk) z wpustami ulicznymi (6 sztuk) z włączeniem do studni rewizyjnych przedstawionych w opracowaniu technicznym dotyczącym decyzji numer 561/2018 oraz projektu budowlanego na budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej; (przykanaliki i wpusty należy wykonać tylko wrysowane na działce 278/6 obręb 13,);
- wykonania kanalizacji deszczowej w części zlokalizowanej na działkach 278/6 obręb 13 oraz 138 obręb 13. Montaż 9 studni (w tym wymianę dwóch istniejących studni w ul Chopina oraz na wysokości działki 278/2 obr. 13) wykonanie rurociągu dn 250 o długości około 193,77 mb (wykonanie 14 przyłącz do nieruchomości przyległych o łącznej długości kanałów PCV – U SN8 – 160 mm - 79 mb) – jest to tylko część zakresu objętego projektem technicznym pn. „budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej” i decyzją numer 561/2018.
W związku z włączeniem rurociągu i wymianą studni na działce 138 należy wycenić odtworzenie konstrukcji oraz nawierzchni asfaltowej w ulicy Chopina.
W ciągu ulicy Jana z Maszewa, w osi drogi przebiega instalacja wodociągowa, równolegle do niej kanalizacja sanitarna, a także instalacja gazowa, oraz energetyczna (dla zobrazowania lokalizacji istniejących sieci załączono mapę do celów projektowych na bazie której powstał projekt techniczny pn. budowa ul. Jana z Maszewa i Królowej Jadwigi”). W roku 2021 została wykonana również instalacja oświetleniowa - patrz mapa powykonawcza „instalacja elektryczna”.
W związku z powyższym należy wycenić roboty regulacyjno-naprawcze polegające na wymianie włazów na studniach kanalizacji sanitarnej zlokalizowanych w przebudowywanym pasie drogowym, regulację wysokościową istniejących studni i obudów zasuw dostosowujące je do nowej niwelety drogi.
Urobek należy przewieźć we wskazane przez Zamawiającego miejsce, do kalkulacji należy przyjąć odległość do 0,5 km.
Nawierzchnię części jezdnej, chodników oraz wjazdów na posesję wykonać z kostki brukowej betonowej 20 cm x 10 cm o grubość 8 cm, kostka bezfazowa, przy czym kolor nawierzchni części jezdnej i zjazdów to grafit, chodników to kolor żółty.
Elementem zamówienia jest również wykonanie stałej organizacji ruchu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 909598,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1097583,12 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 909598,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne SPECTRUM s.c. Tomasz Lisowski, Łukasz Gmerek
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne SPECTRUM s.c. Tomasz Lisowski, Łukasz Gmerek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 385523337
7.3.3) Ulica: Zwycięstwa 109/14
7.3.4) Miejscowość: Koszalin
7.3.5) Kod pocztowy: 75-600
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 909598,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 160 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-03-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |