Wykonanie remontów bieżących nawierzchni żwirowych i gruntowych na terenie Gminy Mońki w 2022 r.
GMINA MOŃKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00074123
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00074123/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-03 10:45
- Lokalizacja
- Mońki, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f00ce1e-7381-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 5461379796
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie naprawy dróg
Wykonawcy
2 przyznane
JÓZEF ROSZKOWSKIMońki, PL · lot 0
209 100 PLNJÓZEF ROSZKOWSKIMońki, PL · lot 1
26 000 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00074123 z dnia 2022-03-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontów bieżących nawierzchni żwirowych i gruntowych na terenie Gminy Mońki w 2022 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MOŃKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659102
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Słowackiego 5A
1.5.2.) Miejscowość: Mońki
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-100
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um-monki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://um-monki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.um.monki.wrotapodlasia.pl/przetargi/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie remontów bieżących nawierzchni żwirowych i gruntowych na terenie Gminy Mońki w 2022 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f00ce1e-7381-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00074123
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00013654/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GI.271.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:a) remont bieżący nawierzchni żwirowych i gruntowych na drogach gminnych Gminy Mońki,
b) remont bieżący nawierzchni żwirowych i gruntowych kruszywem łamanym na drogach Gminy Mońki,
2. Wynagrodzenie wykonawcy będzie stanowić cenę jednostkową określoną w ofercie pomnożoną przez ilość faktycznie wykonanych przez wykonawcę i odebranych przez zamawiającego robót.
3. Masa zestawu (samochód z ładunkiem) nie może przekroczyć 40 ton. Na wskazanie zamawiającego samochód z ładunkiem będzie ważony na wadze w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Mońkach. Jeżeli masa zestawu będzie przekraczać 40 ton, materiał nie będzie odebrany a wykonawca nie będzie mógł go wbudować w drogi gminne.
4. Ilość dowiezionego materiału, jego rozścielenie i wyprofilowaniem równiarką zamawiający będzie potwierdzać w kartach drogowych.
5. Wykonawca będzie zobowiązany do rozpoczęcia robót w terminie 2 dni od dnia otrzymania zlecenia od zamawiającego potrzeby wykonania remontu,
6. Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia robót o przystąpieniu do ich wykonywania
7. Dostarczony i wbudowany materiał powinien być siany, odpowiedniej jakości
i spełniać wymagania dla kruszyw naturalnych do wykonywania remontów nawierzchni żwirowych i gruntowych. Pospółka powinna spełniać wymagania podsypki żwirowej stosowanej przy wykonywaniu remontów dróg. Mieszanka żwirowa oraz kruszywo łamane powinno spełniać wymagania określone w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót stanowiących załącznik nr 5 i 5a do SWZ. Wykonawca wykona trzy badania jakości kruszywa w ciągu trwania umowy w terminach i miejscu wskazanym przez zamawiającego. Wykonawca na każde żądanie zamawiającego zobowiązuje się dostarczać dokument potwierdzający, że kruszywo użyte do wykonywania robót będących przedmiotem zamówienia pochodzi z legalnych źródeł.
8. Dostarczone i wbudowane kruszywo naturalne musi być zgodne z wymaganiami określonymi w art. 10 ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm).
10. Roboty objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (załącznik nr 5 i 5a do SWZ).
11. Remonty będą wykonywane w czasie i zakresie w zależności od potrzeb wykonywania remontów poszczególnych dróg gminnych oraz w terminie wyznaczonym przez zamawiającego.
12. Zamawiający może zmniejszyć ilość dostarczonych i wbudowanych materiałów poniżej ilości określonych szacunkowo. Z tego tytułu wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia finansowe lub prawne.
Zamówienie obejmuje:
- dostarczenie pospółki o frakcji od 0,075 do 40 (pospółka siana) na wskazane odcinki dróg gminnych, rozścielenie i wyprofilowanie równiarką – w ilości do 8 500 ton,
- zamawiający każdorazowo w zależności od potrzeb będzie uzgadniał z wykonawcą odcinki dróg objęte wykonaniem zamówienia,
- wykonawca będzie zobowiązany do rozpoczęcia robót w terminie 2 dni od dnia otrzymania zlecenia od zamawiającego potrzeby wykonania remontu,
- wykonawca jest zobowiązany do poinformowania zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia robót o przystąpieniu do ich wykonywania
- wykonawca będzie zobowiązany do zachowania ciągłości robót na zleconych przez zamawiającego odcinkach dróg.
- jednostką obmiaru wykonanych robót będzie 1 tona dostarczonej i wbudowanej pospółki bez względu na odległość transportu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 211140 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:a) remont bieżący nawierzchni żwirowych i gruntowych na drogach gminnych Gminy Mońki,
b) remont bieżący nawierzchni żwirowych i gruntowych kruszywem łamanym na drogach Gminy Mońki,
2. Wynagrodzenie wykonawcy będzie stanowić cenę jednostkową określoną w ofercie pomnożoną przez ilość faktycznie wykonanych przez wykonawcę i odebranych przez zamawiającego robót.
3. Masa zestawu (samochód z ładunkiem) nie może przekroczyć 40 ton. Na wskazanie zamawiającego samochód z ładunkiem będzie ważony na wadze w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Mońkach. Jeżeli masa zestawu będzie przekraczać 40 ton, materiał nie będzie odebrany a wykonawca nie będzie mógł go wbudować w drogi gminne.
4. Ilość dowiezionego materiału, jego rozścielenie i wyprofilowaniem równiarką zamawiający będzie potwierdzać w kartach drogowych.
5. Wykonawca będzie zobowiązany do rozpoczęcia robót w terminie 2 dni od dnia otrzymania zlecenia od zamawiającego potrzeby wykonania remontu,
6. Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia robót o przystąpieniu do ich wykonywania
7. Dostarczony i wbudowany materiał powinien być siany, odpowiedniej jakości
i spełniać wymagania dla kruszyw naturalnych do wykonywania remontów nawierzchni żwirowych i gruntowych. Pospółka powinna spełniać wymagania podsypki żwirowej stosowanej przy wykonywaniu remontów dróg. Mieszanka żwirowa oraz kruszywo łamane powinno spełniać wymagania określone w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót stanowiących załącznik nr 5 i 5a do SWZ. Wykonawca wykona trzy badania jakości kruszywa w ciągu trwania umowy w terminach i miejscu wskazanym przez zamawiającego. Wykonawca na każde żądanie zamawiającego zobowiązuje się dostarczać dokument potwierdzający, że kruszywo użyte do wykonywania robót będących przedmiotem zamówienia pochodzi z legalnych źródeł.
8. Dostarczone i wbudowane kruszywo naturalne musi być zgodne z wymaganiami określonymi w art. 10 ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm).
10. Roboty objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (załącznik nr 5 i 5a do SWZ).
11. Remonty będą wykonywane w czasie i zakresie w zależności od potrzeb wykonywania remontów poszczególnych dróg gminnych oraz w terminie wyznaczonym przez zamawiającego.
12. Zamawiający może zmniejszyć ilość dostarczonych i wbudowanych materiałów poniżej ilości określonych szacunkowo. Z tego tytułu wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia finansowe lub prawne.
Zamówienie obejmuje:
- dostarczenie kruszywa łamanego o uziarnieniu 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie na wskazane odcinki dróg gminnych, w ilości do 500 ton,
- zamawiający każdorazowo w zależności od potrzeb będzie uzgadniał je z wykonawcą odcinki dróg objęte wykonaniem zamówienia,
- wykonawca będzie zobowiązany do rozpoczęcia robót w terminie 2 dni od dnia otrzymania zlecenia od zamawiającego potrzeby wykonania remontu,
- wykonawca jest zobowiązany do poinformowania zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia robót o przystąpieniu do ich wykonywania
- wykonawca będzie zobowiązany do zachowania ciągłości robót na zleconych przez zamawiającego odcinkach dróg.
- jednostką obmiaru wykonanych robót będzie 1 tona dostarczonego i wbudowanego kruszywa łamanego bez względu na odległość transportu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 27480 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209100 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 282285 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 209100 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Roboty Ziemne i Drogowe "DROGOMISTRZ" Józef Roszkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5461010045
7.3.3) Ulica: Parkowa 15
7.3.4) Miejscowość: Mońki
7.3.5) Kod pocztowy: 19-100
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209100 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 26000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49200 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 26000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Roboty Ziemne i Drogowe "DROGOMISTRZ" Józef Roszkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5461010045
7.3.3) Ulica: Parkowa 15
7.3.4) Miejscowość: Mońki
7.3.5) Kod pocztowy: 19-100
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 26000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-03-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |