Utrzymanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Wronki w roku 2022
GMINA WRONKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00073469
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00073469/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2022-03-02 15:23
- Lokalizacja
- Wronki, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2cb8c472-90a6-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 7631002006
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00073469 z dnia 2022-03-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Wronki w roku 2022
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WRONKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791460
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ratuszowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Wronki
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-510
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wronki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wronki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/wronki1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Wronki w roku 20222.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2cb8c472-90a6-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00073469
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030210/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Utrzymanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Wronki w roku 2022
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061908/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NIiPP.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 491653,66 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Mechaniczne równanie, profilowanie i utwardzenie walcem wibracyjnym dróg gruntowych o powierzchni maksymalnie 630 tys. m2 na terenie miasta i gminy Wronki w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
2) Zakup, rozładunek i ubicie walcem wibracyjnym kruszywa łamanego granitowego frakcji 0/31,5 mm w ilości maksymalnej 3.500 ton na terenie miasta i gminy Wronki w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
3) Ręczne uzupełnienie ubytków za i pomiędzy płytami betonowymi w ciągu dróg śladowych kruszywem granitowym max. frakcji 0-16 mm wraz z wyprofilowaniem i zagęszczeniem w ilości maksymalnej 100 ton.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Specyfikacji warunków zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa
14212200-2 - Kruszywo
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po dokonaniu otwarcia oferta Zamawiający stwierdził, że opis przedmiotu zamówienia jest niespójny z formularzem ofertowym. Formularz ten przygotowany został przez Zamawiającego wadliwie, ponieważ zawierał w pozycji drugiej tabeli błędną wycenę pozycji pn. „Za 1 tonę zakupu, rozładunku i ubicia walcem wibracyjnym kruszywa łamanego wapiennego frakcji 0/31,5mm”, natomiast prawidłowo, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, pozycja ta powinna brzmieć „Za 1 tonę zakupu, rozładunku i ubicia walcem wibracyjnym kruszywa łamanego granitowego frakcji 0/31,5mm”. Z uwagi na fakt, że wyceniony został nieprawidłowy przedmiot zamówienia postępowanie obarczone jest wadą. Ponadto niespójność ta ma odniesienie w innych zapisach SWZ. W związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 458150,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 629022 PLN
| 2022-03-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |