Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Bydgoszczy w 2022roku- powtórzenie podobnych robót objętych umową podstawową Nr 130/UD/2021
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00076570
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00076570/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-04 15:38
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a719303e-8f1a-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 5541006413
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00076570 z dnia 2022-03-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Bydgoszczy w 2022roku- powtórzenie podobnych robót objętych umową podstawową Nr 130/UD/2021
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090476971
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Toruńska 174a
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-844
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 525822723
1.5.8.) Numer faksu: 525822777
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zarzad@zdmikp.bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmikp.bydgoszcz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/proceeding/preview/5746061.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Budowa i utrzymanie sieci drogowej i obiektów inżynierskich, lokalny transport drogowy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Bydgoszczy w 2022roku- powtórzenie podobnych robót objętych umową podstawową Nr 130/UD/20212.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a719303e-8f1a-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00076570
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018895/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.43 Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Bydgoszczy w 2022 roku - powtórzenie podobnych robót objętych umową podstawową Nr 130/UD/2021.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
- zamówienie udzielane jest w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy robót bud i polega na powtórzeniu podobnych robót oraz było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego a jego wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości tego zamówienia011/2021. Ponadto,na dzień 03.02.2022r. zostało wstrzymane podpisanie umowy z wybranym w TP Wykonawcą.Wstrzymanie nastąpiło z powodu wniesienia przez Projbud Drogownictwo odwołania do KIO celem zaskarżenia czynności odrzucenia jego oferty w post. 042/2021. Termin rozprawy:17.02.2022 r. Ze względu na panujące zimowe warunki atmosferyczne (częste przejścia temperatury przez 0 stopni Celsjusza i zamarzanie wody w spękaniach nawierzchni jezdni) powodujących ogromną ilość wykruszeń w jezdni zagrażających bezpieczeństwu użytkowników ruchu publicznego istnieje konieczność bardzo pilnej naprawy. Duża ilość ubytków skutkuje dużą ilością zgłaszanych odszkodowań komunikacyjnych.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 011/2021
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 009/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 195470,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu na ulicach Miasta Bydgoszczy remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznej jezdni i chodników, zgodnie z wynegocjowanymi warunkami oraz wymaganiami Zamawiającego w zakresie i na warunkach wstępnie określonych w następujących dokumentach zamówienia, stanowiących załączniki do niniejszego zaproszenia, tj.:
1) wzór Umowy z załącznikami, zawierający projektowane postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego - załącznik nr 1,
2) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) wraz z SST i rysunkami - załącznik nr 2, 3) wzór kosztorysu negocjacyjnego zawierającego przedmiar robót - załącznik nr 4. Zamawiający nie dzieli zamówienia na części, w związku z tym, że ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych zamówienie tworzy nierozerwalną całość.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 257 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu negocjacji wyznaczonego na dzień 23.02.2022 r godz.10.30 nie złożono żadnego formularza negocjacyjnego z załącznikami. Tym samym Wykonawca, do którego skierowano zaproszenie nie przystąpił do negocjacji proponowanych przez Zamawiającego warunków umowy.Ponadto, w związku z pozytywnym dla Zamawiającego wyrokiem KIO dotyczącym postępowania o zamówienie publiczne nr 042/2021 dalsze prowadzenie negocjacji stało się bezprzedmiotowe, ponieważ Zamawiający nie może zawrzeć 2 umów z tym samym Wykonawcą na tożsamy zakres zamówienia w tym samym czasie. Wobec powyższego, oraz faktu, iż zachodzi konieczność przesunięcia środków finansowych na inny cel związany z przeprowadzeniem robót budowlanych w mieście Bydgoszczy, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.
Uzasadnienie prawne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 257 ust. 2 ustawy Pzp ponieważ środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w zaproszeniu do negocjacji z dnia 16.02.2022r. w postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki. Ponadto, zaproszony do negocjacji Wykonawca ZUK J.R. Pilarski s.c. z Nakła nad Notecią nie przystąpił do negocjacji w wyznaczonym terminie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-03-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |