Sukcesywna realizacja robót konserwacji urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Ustka

Wójt Gminy Ustka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00077646
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00077646/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-07 13:50
Lokalizacja
Ustka, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2155af63-88be-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
8390030153
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia wodneRoboty w zakresie kopania rowówUsługi utrzymania gruntów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00077646 z dnia 2022-03-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Sukcesywna realizacja robót konserwacji urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Ustka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wójt Gminy Ustka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979878

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dunina 24

1.5.2.) Miejscowość: Ustka

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-270

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ustka.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ustka.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.ustka.ug.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna realizacja robót konserwacji urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Ustka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2155af63-88be-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00077646

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024689/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Sukcesywna realizacja prac melioracyjnych na terenie Gminy Ustka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00049807/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.03.2022.MA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 160556,16

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: sukcesywna według potrzeb realizacja robót konserwacji urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Ustka, zgodnie z warunkami i postanowieniami wskazanymi w dalszej części umowy, zwanym dalej „przedmiotem zamówienia lub przedmiotem umowy”.
2. Zakres prac obejmuje wykonanie następujących czynności:
a) odmulanie rowów warstwą do 40cm wraz z naprawą skarp;
b) wykaszanie skarp rowów;
c) wycinanie krzewów ze skarp rowów;
d) karczowanie pni;
e) mechaniczny wykop rowu;
f) ręczny wykop rowu;
g) montaż przepustu wraz z utwardzeniem nawierzchni zjazdu;
h) przełożenie przepustu wraz z utwardzeniem nawierzchni zjazdu;
i) czyszczenie przepustu;
j) ułożenie drenażu;
k) przełożenie drenażu;
l) montaż studni chłonnych z kręgów betonowych śr. 100 cm, z pokrywą betonową i włazem betonowym, o głębokości do 2 mb;
m) rozebranie i ponowne ułożenie kostki betonowej/płyt chodnikowych;
n) odtworzenie rowu melioracyjnego zdegradowanego przez tamy;
o) uszczelnienie studni/przepustu;
p) czyszczenie stawów przeciwpożarowych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączona do niniejszej umowy specyfikacja warunków zamówienia, STWiOR oraz pomocniczo przedmiar robót, które jako załączniki do SWZ stanowią integralną część umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34930000-5 - Urządzenia wodne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2021 r. poz. 1129 ze zm.), dalej w skrócie PZP zawiadamiam, iż Zamawiający - Gmina Ustka, unieważnia w trybie art. 255 pkt 3 PZP postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym wariant 1, bez negocjacji - Art. 275 pkt. 1 ustawy PZP pt. „Sukcesywna realizacja robót konserwacji urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Ustka”

Uzasadnienie

Zawiadamiam, że w trybie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) w/w postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację w/w zadania wynosi 140.000,00 zł brutto.
W związku z powyższym, zgodnie z wskazanym w/w przepisie cyt. "cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty".

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184438,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 245664,21 PLN

2022-03-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane