Budowa kontenerów sanitarnych i wiaty wraz z przyłączami wodociągowymi i kanalizacyjnymi wraz z budową przepompowni ścieków na terenach rekreacyjnych
Gmina Leśna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00077748
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00077748/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-07 14:25
- Lokalizacja
- Leśna, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1169bc87-880c-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 6130004850
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00077748 z dnia 2022-03-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kontenerów sanitarnych i wiaty wraz z przyłączami wodociągowymi i kanalizacyjnymi wraz z budową przepompowni ścieków na terenach rekreacyjnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Leśna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821434
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 19
1.5.2.) Miejscowość: Leśna
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-820
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wegrowska@lesna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umlesna.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.umlesna.nv.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kontenerów sanitarnych i wiaty wraz z przyłączami wodociągowymi i kanalizacyjnymi wraz z budową przepompowni ścieków na terenach rekreacyjnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1169bc87-880c-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00077748
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001609/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa kontenerów sanitarnych wraz z przyłączami wodociągowymi i kanalizacynymi wraz z budową pompowni ścieków na terenach rekreacyjnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00048853/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.III.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przede wszystkim n/w robót budowlanych:
Obiekt Kontenerowy – sanitarny wraz z infrastrukturą towarzyszącą taką jak przyłącza: wodne, kanalizacyjne, energetyczne, sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej oraz montaż stacji zlewnej ścieków dla samochodów typy CAMPER wraz z przyłączem kanalizacji sanitarnej dla istniejącego obiektu sanitarnego na terenie basenu KAJAK POLO w ramach zadania budżetowego gminy Leśna „BŁĘKITNO ZIELONA INFRASTRUKTURA W LEŚNEJ”. Ponadto zaprojektowano utwardzenie terenu przy obiekcie sanitarnym , budowę zjazdu do stacji zlewnej ścieków oraz miejsca postojowe. Obiekt kontenerowy będzie posadowiony na terenie utwardzonym z kostki brukowej betonowej.
Zaprojektowano także wiatę drewnianą o wymiarach 4,0 m x 6,0 m w osiach, o konstrukcji drewnianej z tarcicy nasyconej, zaimpregnowanej, struganej klasy I, II malowanej nawierzchniowo bejcą w kolorze brązowym ( ognioochronną ). Dach pokryty papą podkładową i wykończony gontem bitumicznym w kolorze czerwonym. Odwodnienie dachu zaprojektowano za pomocą rynny z blachy cynkowej o80 oraz rur spustowych o60.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik A do SWZ zawierający w szczególności: dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), przedmiar robót.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu złożone zostały dwie oferty znacznie przekraczające kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania.| 2022-03-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |