„MODERNIZACJA BAZY SPORTOWO-REKREACYJNEJ MIASTA GORLICE W CELU POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA - BASEN KĄPIELOWY OTWARTY ETAP I” W TRYBIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ
Miasto Gorlice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00078182
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00078182/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-08 08:56
- Lokalizacja
- Gorlice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b4dc12b-828e-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 7382125507
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00078182 z dnia 2022-03-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„MODERNIZACJA BAZY SPORTOWO-REKREACYJNEJ MIASTA GORLICE W CELU POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA - BASEN KĄPIELOWY OTWARTY ETAP I” W TRYBIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Gorlice
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/5673381.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„MODERNIZACJA BAZY SPORTOWO-REKREACYJNEJ MIASTA GORLICE W CELU POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA - BASEN KĄPIELOWY OTWARTY ETAP I” W TRYBIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b4dc12b-828e-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00078182
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024778/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 MODERNIZACJA BAZY SOPRTOWO-REKREACYJNEJ MIASTA GORLICE W CELU POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA – BASEN KĄPIELOWY OTWARTY
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00042002/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-III.271.2.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 8943089,43 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n. „Modernizacja bazy sportowo-rekreacyjnej Miasta Gorlice w celu poprawy jakości życia mieszkańców i zrównoważonego rozwoju miasta - basen kąpielowy otwarty etap I” w trybie zaprojektuj i wybuduj, obejmującego kompleksową przebudowę zewnętrznego kąpieliska miejskiego w Gorlicach przy ul. Sportowej wraz z budową obiektów towarzyszących.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) fazę projektową niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę wraz z kompletem uzgodnień i opracowań oraz dokumentacją techniczno–wykonawczą,
2) wykonanie kosztorysów robót i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
3) złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o pozwolenie na budowę,
4) wykonanie robót przygotowawczych terenu objętego zadaniem,
5) fazę wykonawczą,
6) wyposażenie obiektu,
7) sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obejmującej kosztorysy powykonawcze, mapę geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (mapa winna być opatrzona klauzulą urzędową przez organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej albo zawierać oświadczenie o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji) oraz inne dokumenty wynikające z obowiązujących norm i przepisów.
1.2. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia opisany w ust. 1.1. SWZ w następujących zakresach:
1) I etap obejmujący wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obejmujących łącznie z dokumentacją projektową co najmniej 50 % zaawansowania finansowego przedmiotu zamówienia, zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym,
2) II etap – wykonanie wszelkich robót i czynności w zakresie nieobjętym w pkt 1, w tym uzyskanie kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program funkcjonalno – użytkowy wraz załącznikami do niego - zał. nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:W niniejszym postępowaniu zostały złożone cztery oferty, z których oferta z najniższą ceną (16 314 720,00 zł) przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to jest 11 000 000,00 zł, a zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty. W związku z powyższym konieczne jest unieważnienie niniejszego postępowania.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255, pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.) zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2022-03-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |