Remont drogi powiatowej nr 1513G na odcinku Osłonino – Żelistrzewo od km 5+112,00 do km 7+629,37
Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego z siedzibą w Wejherowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00079171
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00079171/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-08 14:12
- Lokalizacja
- Wejherowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-41cbdec3-7dc2-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 5871475424
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00079171 z dnia 2022-03-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 1513G na odcinku Osłonino – Żelistrzewo od km 5+112,00 do km 7+629,37
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego z siedzibą w Wejherowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191686680
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pucka 11
1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zarzaddrogowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zarzaddrogowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zarzaddrogowy1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
drogownictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi powiatowej nr 1513G na odcinku Osłonino – Żelistrzewo od km 5+112,00 do km 7+629,372.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41cbdec3-7dc2-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00079171
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015463/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Remont drogi powiatowej nr 1513G na odcinku Osłonino – Żelistrzewo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00034045/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-1/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zaprojektowany układ sytuacyjny powstał w oparciu o zalecenia inwestora, przepisy prawa budowlanego oraz istniejący stan sytuacyjny na analizowanym obszarze. Geometria drogi stworzona została w nawiązaniu do istniejącego układu przestrzennego. Projektowane nawierzchnie dowiązano do elementów istniejących znajdujących się na terenach do nich przyległych. Zadanie obejmuje remont drogi powiatowej 1513G o szerokości 5,0 m. Wzdłuż jezdni znajdzie się obustronne pobocze o szerokości 0,75 m. Na początkowym odcinku 160 mb (do 5+272) oraz końcowych 190 mb (od 7+439,37) z uwagi na istniejące chodniki niweleta jezdni nie ulegnie zmianie. Zaprojektowano następujący zakres remontu od:
A. km 5+112 do km 5+272 i 7+439,37 do 7+629,37
• frezowanie warstw bitumicznych na całej szerokości jezdni
• rozbiórka istniejących warstw podbudowy
• rozbiórka istniejących chodników i krawężników w km 5+112 do 5+272
• wykorytowanie do projektowanej głębokości
• ustawienie krawężników i oporników betonowych na ławie betonowej
• wykonanie podbudowy pomocniczej z kruszywa stabilizowanego hydraulicznie C3/4 o uziarnieniu 0/8 z węzła betonowego – 20 cm
• wykonanie podbudowy z kruszywa niezwiązanego C90/3 0/31 – 20 cm
• wykonanie warstwy ścieralnej z SMA16 JENA 9 cm
B. km 5+272 do km 7+439,37
• rozbiórka istniejących warstw podbudowy na szerokość 1m po obu krawędziach
• wykorytowanie poszerzeń do projektowanej głębokości
• ustawienie krawężników i oporników betonowych na ławie betonowej
• wykonanie podbudowy pomocniczej z kruszywa stabilizowanego hydraulicznie C3/4 o uziarnieniu 0/8 z węzła betonowego – 20 cm
• wykonanie podbudowy z kruszywa niezwiązanego C90/3 0/31 – 20 cm
• wykonanie podbudowy z betonu asfaltowego AC22P – 7 cm
• wykonanie warstwy wiążącej/wyrównawczej z AC8W – lokalnie
• ułożenie siatki z drutu stalowego zatopinej w mieszance slurry seal
• wykonanie warstwy ścieralnej z SMA16 JENA
Zjazdy z płyt wielootworowych Jomb 12 cm podwójnie zbrojonych oraz nawierzchnię z kostki betonowej 8 cm wykonać na podbudowie z kruszywa stabilizowanego hydraulicznie C3/4 grubości 25cm. Nawierzchnie chodników i zjazdów zaprojektowano z kostki betonowej szarej/czerwonej grubości 8 cm ułożonej na podsypce cementowo-piaskowej gr 5 cm i warstwie kruszywa o uziarnieniu 0/8 stabilizowanego hydraulicznie C3/4 grubości 15 cm.
2. Szczegółowy opis zawarty jest w dokumentacji technicznej - załącznik nr 7.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 1 974 170,00 złotych brutto. Cena najniższej oferty złożonej w postępowaniu wynosi 3 929 352,40 złotych brutto, co czyni ją dwukrotnie wyższą od kwoty jaką dysponuje Zamawiający. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3929352,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4307882,33 PLN
| 2022-03-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |