Przebudowa dróg w miejscowościach Załącze i Łęczyca wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Gmina Stara Dąbrowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00080727
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00080727/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-09 14:44
- Lokalizacja
- Stara Dąbrowa, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-014391f6-8841-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 8542229275
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00080727 z dnia 2022-03-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg w miejscowościach Załącze i Łęczyca wraz z infrastrukturą towarzyszącą
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stara Dąbrowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685728
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stara Dąbrowa 20
1.5.2.) Miejscowość: Stara Dąbrowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 73-112
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: Alicja.gasiorek@kobylanka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.staradabrowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://staradabrowa.logintrade.net/rejestracja/przetargi.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg w miejscowościach Załącze i Łęczyca wraz z infrastrukturą towarzyszącą2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-014391f6-8841-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00080727
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020557/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa dróg w miejscowościach Załęcze i Łęczyca wraz z infrastrukturą towarzyszącą
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00055241/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BRG.271.3.2.2022.AG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa dróg w miejscowościach Załącze i Łęczyca wraz z infrastrukturą towarzyszącą4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.5.) Wartość części: 9751435,97 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług pełnego Nadzoru Inwestorskiego we wszystkich branżach wraz z rozliczeniem rzeczowo-finansowym inwestycji dla zadania „Przebudowa dróg w miejscowościach Załącze i Łęczyca wraz z infrastrukturą towarzyszącą.4.5.3.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
4.5.5.) Wartość części: 130081,30 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W Części 1 dotyczącej robót budowlanych złożono oferty wycenione na 12.603.200,00 zł brutto i 10.983.900,00 zł brutto. Na realizację Części 1 Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 7.840.000,00 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, a w konsekwencji aktualizuje się podstawa unieważnienia postępowania o jakiej stanowi art. 255 pkt 3 p.z.p. t.j. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W Części 2 także zostały złożone dwie oferty. Niestety dalsze prowadzenie postępowania w części 2-giej w sytuacji unieważnienia procedury w części 1-szej prowadziłoby do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, która musiałaby być unieważniona. Realizacja usług nadzoru nad robotami budowlanymi jest uzasadniona tylko i wyłącznie wówczas, gdy dojdzie do wyboru wykonawcy robót budowlanych. W prowadzonym postępowaniu nie można dokonać wyboru wykonawcy, a co za tym idzie aktualizuje się przesłanka unieważnienia tej części postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 p.z.p., zgodnie z którym unieważnia się procedurę w sytuacji gdy jest ona obarczona niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
| 2022-03-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |